Hirdetés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Hi!

    Adott egy probléma, az alábbiakban vázolom:

    Van egy win2000 Domain, egyik gépen win2000, ahol megosztottam egy nyomtatót, csak rendszergazdai csoportban levő felhasználók látják. Ez a domain gépein látszik is.

    Azonban adott egy win XP HOME edition szgép, ami azonos munkacsoportban van, mint ami a tartomány neve, a user felhasználóneve és jelszava megegyezik a win2000-en létrehozott userrel (ez egy tartománygazda user), és így a fájlmegosztásokat látja és azokat a jogokat élvezi is a fájlokra nézve, mint ami a szerveren neki meg van határozva - magyarul jól működnek a jogok. Minden gép egy alhálózaton van és u.a. a DNS szerver van nekik megadva (domain controller).

    Azonban a win XP HOME-os gép nem látja azt a nyomtatót, amely a win2000-es gépen van megosztva. A win 2000-es gépen létre van hozva az a user, ami a winXPHOME-os gépen használva van. De magára a win2000-es gépre sem enged belépni, ha tallózok a hálózatban, pláne nem a megosztott nyomtatót. A gépet látja, ráklikkelve kéri a usernevet és jelszót, de mindig visszautasít.
    Net use-al se megy emiatt.
    Még azt megcsináltam, hogy az Active dir.ben és a DNS-ben manuálisan felvittem a szgépet és az állomást.

    Ez mitől lehet?

    Hajrá X-COM :]

Aktív témák