Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pala

    veterán

    válasz D600 #344 üzenetére

    Nekem világéletemben rövid hajam volt, és sose hullott (csak annyira, amennyire mindenki másnak, napi 50-60 szál talán). Két éve elhatároztam, hogy hosszú hajat növesztek. Amikor már olyan 20 centi volt, nekem is több hullott, mint addig. Vagyis... igazából nem is az, hogy hullott, hanem hajmosáskor egy kisebb csomónyit össze tudtam szedni magam után. Zselét, hajfestéket, balzsamokat, hajlakkot, stb. sose használtam, csak kb. 5 naponta mostam hajat samponnal, utána hajat szárítottam majd fésülködtem, számomra ez volt a hajápolás. De minden mosáskor saccra olyan 150-200 szál is lejött a fejemről. Ami érdekes, hogy ez így ment több, mint 1 évig megállás nélkül és semmit se (!) ritkult a hajam. Hiányos foltok sincsenek a fejemen. De mégis, normális ez, hogy a hosszú haj jobban hullik. A hajszák vége el volt vékonyodva és töredezett is volt, ezért le kellett vágatnom, a fodrász pedig azt mondta, hogy használjak hajbalzsamot hajmosás után, mert ez megakadályozza, hogy elvékonyodjon, elhaljon, töredezzen a hajszálak vége. -> lehetséges, hogy emiatt jobban hullik a haj? Hál' istennek a kopaszodás nem érint, csak valami magyarázatot akarok találni arra, hogy miért hullott jobban, amikor hosszú volt, és egyszerű hajmosáson kívül semmi egyébbel sem ápoltam.

Új hozzászólás Aktív témák