Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Jazzos #44290 üzenetére

    Én is számolgattam tegnap egész este mert nekem is 2009-től van kimutatásom, viszont a bankszámlákból +adóbev papírokból össze tudtam vetni a 10 éves fizetésemet, éa a ténylegesen befizetett összes tőkealapomat, amit ugye évenkénti hozzáadott reálhozammal, kell növelni......a lényeg az hogy nem érdekel melyik évben mit hozott a befizetésem, nekem 10 évre átlagosan kell a gyarapodás mértéke, így a biztosító által mondott 6,93% helyett, 6,84-et számoltam átlagos 10 éves netto hozamnak.....
    Ha van valamilyen jelenlegi normál banki befektetésed, akkor tudod mérlegelni, hogy ez az érték mit jelent.....
    Én a nyugdíjkalkulátorral számoltam ami egy igen durva becslés, és feltételezve azt hogy még 30 évig ugyanennyi befizetést tudok felhelmozni a magánpénztárban, + némi adókedvezménnyel az önkéntes nyugdíjpénztáramat is fizetgetem, legalább tagdíj mértékéig, így 15 éves nyugdíjviszonyt feltételezve (mert ki fog itt 80 év felett is élni...) egész türhetőnek mondott értéket tudok magaménak.....emellett ez egy örökölhető összeg, azaz ha ebben a mindennapos rohanásban otthagynám a fogam valahol, akkor ezt a pénzt megkapja a családom, mert ezért én már egyszer megdolgoztam.....

    Nem akarok senkit se befolyásolni, csak számolgattam, mert én személy szerint senkit se hatalmaztam fel arra hogy helyettem gondolkozzon, sarcoljon, és eltapsolja az utolsó-utolsó pénzt, amihez nyúlhat.....

Aktív témák