Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz szTotyy #91016 üzenetére

    Alapesetben a motor hajtja a rotort, az pörög... A forgási sebessége közel állandó.
    Ha emelkedni akarsz akkor a lapátok szögének változtatásával nőveled az angle of attack-et (nem tudom hogy hogy van most magyarul), és nem a rotor/motor gyorsításával , szóval az az elv érvényesül, mint az autóból kidugott kéznél: felhajtóerő jelenik meg, és az egész rendszer emelkedik, cool felszáltunk. Minél magasabban vagyunk (vagy gyorsabban haladunk, de ez most maradjon ki) annál nagyobb a potenciális (helyzetből adódó) enegiánk.

    Ha a motor kiesik az egyenletből akkor abban a pillanatban van a magasságunk, és a rotor forgása. Ha mindent hagyunk ahogy van, a lapátok által generált légellenállás -motor híjján- lelassítaná a rotort, így elveszítenénk a felhajtóerőt, így -tényleg- esnénk mint egy tégla... DE
    Ha időben átállítjuk a szögét a lapátoknak, akkor az esésünkből eredő gyorsulás által kezdett relative légáram elkezdi tápálni a forgását a rotornak, így annak a sebessége megmarad, benne energia tárolódik, az irányíthatóság is megmarad. Ez hatékony annyira, hogy akár túl is lehet pörgetni a rotorokat (és kapcsolódó dolgokat) ezért ezt is figyelni kell folyamatosan - ebből jön az, hogy "a normál működést nézed, ahhoz képest lassabban forog" nem igaz.-.
    Ha közeledünk a landoláshoz, akkor a lapátok szögét megfelelően változtatva szépen ki lehet nullázni az esés sebességét és a rotor forgást pont úgy, hogy épp annyi felhajtóerőt generáljunk a legvégén a forgásból (mivel azt veszítjük), hogy lelassuljunk és szép, szinte normál landolás legyen belőle...
    Példavidi 1 Példavidi 2 Helikopter alapok teljes lejátszási lista

    Kobe Bryant -ék szerintem felhőben/ködben mentek neki egy hegynek, az más téma :)

    A vitorlázó repülő egy méretig oké csak, és még kifutó is kell, helivel meg lehet pontra szállni, de nem 10 méterről az is biztos... válassz :)

    #91018 rotor, motor nem ugyanaz

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák