Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    Én a GMO mellett lennék, ha csökkentenék a GMO-termékek szabadalmi idejét 4-5 évre. Mikor olvasgattam anno a GMO-ról, az jött le nekem, hogy nem lenne vele semmi baj, viszont az, hogy egyes cégek a kis munkájukért olyan extrém profitot fölöznek le, hogy na... -nálam ez veri ki a biztosítékot!

    Szóval elvileg mellette vagyok, gyakorlatilag meg akkor, ha úgy lesz szabályozva, hogy vagy minimális szabadalmi idő, vagy pedig 0, tehát hogy nem lehet szabadalmi védelem alá venni géneket, genetikailag módosított élőlényeket! Az nem baj, ha ezáltal nem lesz üzletileg annyira népszerű befektetés, és inkább az állami szektor foglalkozik vele, illetve olyan emberek, akiknek ez inkább karitatív célból vett "szórakozása", olyan nemes értelemben vett hobbija. Szóval szerintem ezen a területen ne lehessen extra profitot bezsebelni. Amint nem lehet, jöjjön, mellette vagyok!

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Ghoosty #33 üzenetére

    & Rive:

    Régebben olvastam erről a GMO-üzletről, meg nem találnám, hogy miket; ami megmaradt bennem az egészről, az a nagyon erős üzleti szemlélet, az azzal kapcsolatos visszaéléseik (!), de forrást nem tudnék adni, ezek már számomra régi emlékek; keresgélni kéne őket erősen.

    Ha a fajtaoltalom uo. időre szól, mint a GMO-szabadalom, akkor nyilvánvaló, hogy számomra mindkettővel baj van, és az is, hogy ebben az esetben a GMO-s termék jöhet úgy, ahogy van. A fajtaoltalom jogvédettségét is csökkenteném ugyanúgy, baj van akkor mindkettővel! Csak ha a fajtaoltalom is nagy üzlet, akkor a GMO-üzlettel is elnézőbb vagyok. Ettől még nem helyeslem a kialakult gyakorlatot; mondom, nekem csak a profithajhász hozzáállással van bajom, bármelyik esetben, és nem tudom pontosan, mi a helyzet a fajtaoltalom esetében.

    Talán olcsóbb engedélyeztetési eljárás megoldható volna valahogy, ha akarnák, nem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák