Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brickm

    őstag

    válasz Bencsizy #20606 üzenetére

    Ami még tuti kimaradt:
    A hangszóró frekvenciamenetét azért érdemes figyelni, mert pl én tudom, hogy az egyik gitárom úgy van összepakolva, hogy a közepei igen magasak, míg a mélyei és a magasai jóval gyengébbek. Ehhez én egy olyan ládát fogok építeni, aminek nyilván nem a közepei lesznek a grafikonon kiugróak, mert akkor gyakorlatilag nem lesz mélyem meg magasam, mire megszólal.
    Sokkal inkább egy olyat, ami kicsit "mélykiemelős" azaz érzékenyebb a kisebb frekikre, meg kicsit a magasakra. Így kiegyenlítem valamelyest a hangszedőim, meg a gitárom fája által okozott középtöbbletet.(ami egyébként szándékos abban a gitárban)
    Míg egy olyan gitárnál,aminek sok a mélye, biztos a közepeket fogom kiemeltetni a ládával...

    és igen, nagyon fontos, hogy minéál nagyobb a felület, annál több levegőt mozgat meg. Ez alapvető igazság.
    Hiába 100watt/100dB-es egy hangszóró és hiába hajtod 90wattal jó dinamikával, ha picike. elvész.
    A kombók alapvető hibája a kicsi méret.
    Egy 10wattos tda IC-s erősítő(építettem egyet, majd bemutatom) egy 10"es hangszóróval, hangos ugyan, de....semmilyen. a 2x12"es ládával már mindjárt másabb a kicsike.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák