Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vigneau

    félisten

    válasz Vigneau #328 üzenetére

    Sziasztok!

    Megfogadtam a tanácsokat, no meg bújtam egy kis "szakirodalmat": Z87 és Z97.

    Amire végül jutottam: 4.4GHz

    A beállított értékek így alakultak:

    CPU VRIN LLC: Turbo
    CPU VRIN: 1.800V
    CPU Vcore: 1.300V
    CPU RING: 1.200V

    C3: Enable
    EIST: Enable

    A C1E, C6/C7 és a CPU Thermal Monitor pedig letiltva.

    Kérdés, mennyire lehet majd erről a szintről lefelé haladva picit kiéheztetni a rendszert - de mondhatjuk úgy is, melyik érték a túlzó és ártalmas a CPU-ra nézve. Személy szerint a CPU Vcore-on és RING-en gondolkodom.

    Már értem, miért mondjátok a manual hangolást és vetitek el az offset-et. Manuál mellett is működik a feszültség és órajel visszavétele, csak nem mindenhol látszik helyesen. Az AIDA64-ben jól látszik a feszültség csökkentése, amit a CPU-Z viszont nem tud mutatni, csak offset üzemben. De a CPU-Z legalább a frekvenciacsökkentést jól mutatja mind manual, mind offset üzemben.

    Ami még nekem nem világos, kell-e valamit igazából kezdenem az Uncore-ral? Jelenleg 32x-en áll, de úgy is mondhatnám, hogy Auto-n van. Semmit nem piszkáltam rajta.

    Ami pedig még hátravan, hogy ismét működésre bírja a Vengeance White kitem 1866MHz-en, 1.5V társaságában. Már csak az a kérdés, hogy Speed(R) Barátomnak lesz-e igaza, hogy ezt bírnia kellene majd 9-9-9-24-2T-n. Én 10-10-10-27-2T-n 4000MHz-es G3258 mellett már tudtam próbálgatni, de az idő majd megválaszolja. Kérdés, van-e értelme a mindennapi használatban.

    Ráadásul WoT alatt ugyanazt a játékélményt sikerült összehoznom, mint a 4.0GHz-re húzott nonK i7-2600-ammal. :K

    Szóval köszönöm mindenki segítő kezét, valamit azért csak sikerült összehoznom. Bármi tanács felmerülne Bennetek a finomhangolás terén, szívesen veszem. :R

    Vigi

    Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Új hozzászólás Aktív témák