Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Filtro

    csendes tag

    Sziasztok, nem tudom él-e még ez a topic, hátha...

    A kíváncsiság kedvéért beszereztem egy EX58-UD5 (rev1)-es lapot, mert olyan gyönyörű volt :DD
    Viszont nálam is ezek a fura RAM slot problémák ütötték fel a csúf fejüket. A tri-channel módra még sehogy sem sikerült rávennem, annyi modulom meg sajna nincs, hogy egyszerre mind a 6 slotot tele tudjam pakolni.

    4db 4GB-os CL10-es HyperX 1866-os modulokkal szerencsétlenkedem (ugyanolyan fajta), ezek úgy tudom elég széles körben támogatott ramok, szóval nem hinném, hogy inkompatibilitási gebó lenne.

    1-3-5 slotokba 12-ből 8-at lát a Windows :(
    2-4-6-nál be se bootol (detecting DRAM size, és újraindul)
    1-3-nál csak 4 gigát lát
    2-4-5-6-nál nincs boot - valaki írta itt korábban, hogy így is működne a Tri-channel :F
    3-5- OK, 8 giga megvan.
    3-4-5-6 - OK, 16 giga megvan - viszont bárhogyan is pakolom a modulokat, az első 2 slotnak úgy tűnik nem bírja a pofáját a memóriavezérlő.

    Amennyire tudtam átolvastam a fórumbejegyzéseket, de mivel rengeteg hozzászólás van, biztos volt, ami elkerülte a figyelmem.

    A fenti probléma i7 920, és Xeon W3530 esetén is fennáll. Procit cseréltem, nézegettem a tüskéket, én nem látok görbülést (bár nagyon közel vannak egymáshoz alapból is), lazítottam a felfogató csavarokon, az összes slot por-mentes, legfrisebb (F13-as) BIOS van rajta, elemet is cseréltem... Gőzöm nincs mit lehetne még itt tenni, bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

    A másik, mintha a tuningot se bírná annyira a kis drágám, mint elvárható lenne. 185-os BCLK felett már halódik. A Xeon is.
    QPI x36
    Unclock x18
    memória szorzó: 8
    Vcore 1.36-1.38V (HW monitor szerint 1.34-et eszik max full terhelésen)
    QPI/VTT - 1.295V
    QPI PLL 1.24V
    IOC CORE 1.24V
    Load line calbration ON
    RAM-ok 1.62V-on vannak

    Szóval szépen fölül van feszelve minden, mégse bírja. X21 az alap szorzó, próbáltam 22-vel, de kb ugyanezek az eredmények, és ugyanúgy fagy 190BCLK körül már. 650W-os Seasonic táp hajtja, meg egy Gt740-es kártya adja most a képet, ami annyit fogyaszt kb , mint egy energiatakarékos izzó.
    Ezekre valami tipp esetleg?

    És végezetül, van itt olyan, akinek működött valaha a 2db gigabites csatlakozó egyszerre? Nálam mintha az egyik döglött lenne, de ez lehet, hogy csak valami driver probléma. Mondjuk ez a legkevésbé fontos, hogy működjön, ez az egyik legfeleslegesebb extra, amit eddig alaplapon láttam.

    Előre is köszi a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák