Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alexnowan

    aktív tag

    válasz maszat #286 üzenetére

    Hi!

    Ahogy én látom a ''szinkron'' azért kiemelt - egymagos procinál - mert az a maximum. Az összes többi osztó kisebb adatátvitelt jelent.
    Rover is írja hogy a kétmagos prociknál ahol 1:1 ''feletti'' arányokkal is találkozunk, nem a szinkon a leggyorsabb, így kitűntetett szerepe is elvész.....

    Ha jól vettem ki a leírásból. :U



    [Szerkesztve]

    Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

  • raszputyin

    senior tag

    válasz maszat #286 üzenetére

    csak a teszteredmények bírhatnak valódi meggyőző erővel (-> ha számít, tessék rákeresni vhol és cáfolni vagy igazolni az állításaim :) )
    de egész biztosra veszem, hogy mindezt az A64 klubban nálam hozzáértőbbek már rég megvitatták, csak lusta vagyok keresni.
    amit én gondolok, az csak heurisztika. a következő:
    ha szinkronban jár a CPU és a memória, akkor minden ilyen memóriaelérésnél jó esetben épp kész állapotban van a memó, nem kell várni rá, mert ugyanakkor vannak nekik az órajelek. ha viszont 6:5 az arány, akkor néha várnia kell a memória órajelére az adatátvitelnek (nem ugyanakkor vannak, mint a CPU-é), ezért felnő a mem.késleltetés / lesz egy kevés üresjárat, csökken a memória által adható sávszélesség.
    annyi mérési eredménnyel szolgálhatok, hogy 216MHz-en a memória adatátviteli sebessége nálam kifejezetten alacsonyabb, ha 6:5 arányban el van osztva (proci húzva az égbe), mint teljesen mezei gyári 200-on, ha szinkronban megy. kérdés, ez mennyit ér teljesítményben, val.szeg a proci magasabb tempója bőven visszahozza, de ahhoz konstans +15%-ot kell neki adni, amire nekem nincs hajlandóságom.


    szerk.: Rover is írja: ''a híres neves, sebes szinkron beállítás''. én nem vettem ki iróniát ebből a megfogalmazásból :P

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák