Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabika0001

    senior tag

    válasz fasterware #398 üzenetére

    Szia megpróbálok neked segíteni.
    - CPU PLL voltage = Ez a pll áramkör állítja elő a CPU belső órajelét az "FSB" alap órajelből a szorzó segítségével. Szóval a CPU PLL voltage ennek az áramkörnek a feszültségét állítja melynek emelésével stabilabbá tudjuk tenni ennek az áramkörnek illetve processzorunknak a működését. Főleg jelentősebben emelt frekvencián.(nem igazán szoktuk piszkálni tuning alkalmával)Ha részletesebben érdekel akkor keresd meg a google ben a fáziszárt hurok nevet processzorok témakörben.
    - NB voltage control= Ézsaki Híd órajelének feszültsége AMD nél nincsen FSB de mégis így írom mert mindenki így szokta meg , szóval ha alaplappal tuningolsz és azt emeled akkor magasabb tartományban ezzel stabilizálhatod(PL:nem black edition procik)
    - HT link voltage control = Hyper Transport órajel emelése köztudottan semmi teljesítmény növekedéssel nem jár, csak akkor hoz valamit a konyhára ha int GPU használsz az alaplapon )
    - NB/PCIE/PLL Voltage ----- nem tudom mi ----
    - CPU NB vid control = A processzorba épített memóriavezérlő feszültsége ,ezt a frekvenciát tudod emelni általában 2000Mhz től kezdve tuningban sokat hoz a konyhára.
    Feszültség értékek ha ezek voltak az alap beállítások maradhatnak így ha nem kezdesz őrült tuningba.
    Esetleg megpróbálkozhatsz egy 4 magosítással persze ha erre van lehetőséged nem tudom a phenom II x2 545 lehet e.

    [ Szerkesztve ]

  • Bohir

    tag

    válasz fasterware #398 üzenetére

    "CPU NB vid control" normal beállításon 1,3500V
    Nem sok az egy kicsit? :F

    (#399) csabika0001
    - NB/PCIE/PLL Voltage ----- nem tudom mi ----
    Sterintem ugyanaz mint a CPU PLL voltage, csak a NB/PCIE-re vonatkoztatva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák