Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #2879 üzenetére

    Ójesszus, bocs, mélyebben belenéztem az atidriver-ebuildbe... Szörnyű hack az egész. :(
    A choose_driver_path függvényből lehet okoskodni. (A sima EPEND, RDEPEND atomokban CSAK annyi áll, hogy xorg-server, semmi verzió.) Itt viszont már nézi, valami olyat látok, hogy ha 1.0.99.x-es van, akkor x710-es könyvtárba teszi, vagyis valszeg 7.1-esnek veszi. Mindegy, úgyis próba-szerencse, végigpróbálod az összeset, hátha valamelyik nem igényel régi xorg-servert. :)

    Nekem nincs keywords beírva, sőt, unmask sem. beryl-core, beryl-plugins és beryl-dbus ilyenkor a Portage-ból jön, 0.1.2-es. De a többi beryl-cuccból is ugyanez a verzió van Portage-ban... Vagy emergeled a beryl-t, ez egy wrapper, felrak szinte mindent. Még az emerald is 0.1.2-es lesz fent.

    A compositra szerintem keress rá, az xgl-es wikiről kiindulva rengeteg infót találtam anno, egyes kártyáknál miket kell/lehet kapcsolgatni. Nézd, dri nélkül soha nem lesz semmi effekt (de még rendes desktop sem). :)

    Nincs dbus-od? Az érdekes... Szerintem jó lenne feltenni, plusz a halt is. Nem baj, ha nem használod - egyre több program viszont használná, ha lenne... És enélkül marha nehéz beállítani egyes eszközök user-szintű jogosultságait. (A dbus-hal NEM automounthoz kell, annál sokkal többet tud. Egyik side effectje, hogy pl. csatolni is lehet a segítségükkel.)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

  • Sipi

    addikt

    válasz asturel #2879 üzenetére

    [link] (bár az egész cikk érdekes lehet)
    [link] Az AIGLX beállítása

    [link] Ezt meg gondolom, már nézted. :)

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák