Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Osama

    tag

    Üdv!

    Pénteken vettem egy gyönyörű hangfal készletet. Gyerekes örömmel szedtem le a régi Creative 5.1-et, és fúrtam fel a helyére a genius szatelitjeit. Be lettek húzva a kábelek, és minden rajtra készen várt.
    Első körben bedugtam, de a gép még nem ment. bekapcs, és hang felteker, hogy majd mikor indul a gép, akkor lerúgjon a boot zene a székről. Tulajdonképpen meg sem nyomtam a bekapcsoló gombot a gépen, mert érdekes trafóház szerű zajra lettem figyelmes. Gonoltam zavarja a gép... kábel kihúz a gépből... semmi...
    Aztán kihúztam róla mindent, de a trafóház szerű zaj megmaradt. Olvasgattam, hogy a trafójával szokott gond lenni, de itt azzal ellenben a hangszórókból jött a zaj! Tehát ez a brummogás nem az a brummogás, hanem ez egy speckó zajkeltés. Először mikor géppel elkezdtem zenélni nem zavart, de mikor lehalkítottam, jött a trafóhang... érdekes, mert a potméter tekergetésével nem lett sem erősebb, sem gyengébb. Elvileg valami szűrő kondenzátor hibájára gyanakszom. Szerinted ha ezt most visszaküldöm javításra, akkor egy esetleges javítás után a minősége jobb lesz, és ez utána stabil rendszer, vagy kérjek komplett cserét? Mivel a szettet én csomagoltam ki, így tuti nem selejtes javított verzió. Lesz ebből még normális hangszóró, vagy kérjek cserét inkább?

    Köszi!
    Laci

    Ali

Aktív témák