Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz euchi #4951 üzenetére

    Csak a konzisztencia kedvéért (hja már feladtam a harcot nagyjából a videokártyámmal, ezért nem követtem a topicot). Szóval giga 9600gt aktív hűtéses, a probléma ugyanaz a lefagyásos, ami már volt:

    - 3 oprendszer es 7 driver (linux, win xp, win2k8)
    - tápot mértem minden fesz stabil (420w enermax), 3d-re való átváltásnál pl. leesik a 12V-os fesz. 12.22-ről 12.18-12.20-ra de ott stabil marad (terheléstől függően, 3dmark06 12.18-ra vitte, játék 12.20 körülre), minden előjel nélkül crash, igen előttem volt a DMM végig
    - memtest 6 óra stabil, próbáltam ram modulokat csereberélni vagy akár 1 modullal is
    - orthos 16 óra stabil
    - 3dmark loop 6 óra stabil
    - cpu 40-50 celsius, gpu 40-65 celsius terheléstől függően (nem, a software/bios nem hazudik le 50 fokot, hőmérővel ellenőriztem)
    - Lefagy wow, eve online-ban, HL2-ben (egyszer, csak a demot néztem meg kíváncsiságból)
    - fagyás volt 5x egymás után (crash,reboot,game,30 sec után crash, ez 5x), 6. alkalommal nem fagyott le többé és még 1 órát játszottam
    - olyan is volt, hogy 3 napig nem fagyott le, már azt hittem "elmúlt" de nem. Mintha Win2k8-al ritkább lenne a fagyás, itt történt az 5x egymás után de ugyanakkor néha napokig elfut vígan; xp-ben 5 perc és 3 óra közt valahol fagyott rendszeresen (nem igazi statisztika, emlékezetből mondom úgy kb. 20-30 WinXP crash után)

    Van MEGOLDÁS:
    Underclockoltam a kártyát, gpu -150mhz, vga ram -100mhz, shader -125mhz és így nem tökéletes de NAGYON ritka crash. Nem, eredetileg sem volt semmi overclockolva, ezek az értékek ennyivel a "stock" értékek alatt vannak.
    Ha nem elég a 420W alaplap/e8200/2gb ram/9600gt/2 hard disk-hez akkor megeszem a sapkám, tényleg. Mindezek ellenére benevezek egy Corsair 550VX-re a napokban, már kíváncsiságból is, csak találjak egyet hamar. Lehet, Murphy nem alszik, és a tápom pont akkor "halt meg" ilyen furcsa mód mikor upgradeltem (ez így elég lol ötlet de na, ezen ne múljon).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák