Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Erik0119

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!
    Nos notebook vásárlás előtt állok. És úgy tervezem, hog a következő 3-5 évben nem is akarom cserélni. Szóval legalább 1070-nel ellátott masinát néztem ki. Asus Rog G702 VI és 752-es verzió, valamint Acer predator g9 793-as verziók. MSI-ket is nézegetek, de mintha jóval drágábbak lennének.
    Ami szempont:
    1070-80 VGA
    17 col vagy fölötte, ips, gsync. (külföldön dolgozok, nincs külön monitorra ingerenciám)
    16 GB ram
    Háttértárnak ssd a rendszernek, meg 500 GB hdd játéknak minimum.

    Eddig az jött le, hogy szinte mindegyik rohadtul felmelegszik. Auorus, meg origin gépek nem, de azokat azt se tudom hol szerezzem be, meg minden más szar rajtuk.

    Igazából azt kérdezném, hogy van-e valami frankó oldal, ahol normális tesztek vannak, esetleg ezen gépek összehasonlítása, meg ti milyen gépet ajánlotok 600-1000k között? És hol érdemes venni? Annyira nem vagyok nagy számítógép szakértő, szóvl újrapasztázás, meg hasonló dolgok szóba sem jöhetnek. Magyarországon szeretném átvenni, december közepén megyek haza. Utána vissza svédország. a van valami gebasz, akkor a svédországi szervizekbe be lehet adni, vagy a külföldi garanciáztatás hogy működik, mivel nem akarok sűrűn hazajárni.

    Előre is köszönöm a tippeket!
    Erik

  • Erik0119

    csendes tag

    válasz x_o_n #11494 üzenetére

    wow. Eddig nem igazán hallottam róluk, de a tesztek alapján meggyőztek. :R Most azon tanakodok mennyi pénzt szórjak el rá :DDD Maximalista lévén vannak ötleteim, de azért az túlzás. Még azt kell jobban megnéznem, hogy a full hd-s kijelzőnek mennyi frisstése. Bár azt nem nagyon taglalja... :O

  • Erik0119

    csendes tag

    A fene. Sima mezei játékos vagyok, csak úgy voltam vele, hogy a VR-ba is lehet belekóstolok. Amúgy nem értem, most miért nem tudnak normális hűtést csinálni. Semmi se indokolja ezt a hatalmas hőt. A gpu-nál csökkent a csíkszélesség ezzel a fogyasztás is. Oké hogy kisebb az egész, de attól simán meg kéne oldaniuk. Procinál meg abszolút nem történt egetrengető dolog, ott is simán kéne hozniuk. Az árkategória alapján meg pláne. Fél milla fölött má illik normálisan pasztázni a gépet. Szerintem.
    Szóval akkor érdemesebb valami 980-as gépet néznem?
    Esetleg fél milla fölött 17 colos monitorral játékra van valami best buy tipp? Szerintem megmaradok a full HD-nál, pláne ha lenne hozzá gsync.
    Elé kár hogy az amd szinte teljesen kiveszett a notebook szegmensből. :( íváncsi lettem volna, ők mit tudnak kihozni egy 480/70-ből
    Ja és a Clevonál biost külön kell szedni? Meert a supportnál néztem, de nem igazán találtam bios frissítéseket. És mi a nyavajáért nem lehet 980m-hez gsynces kijelzőt párosítani? :W

  • Erik0119

    csendes tag

    Oké ahogy nézem a régebbiek is rohadtul melegedtek. De 2017 küszöbén már illene megoldani a dolgot. Vagy a Throttlingot kiküszöbölendő megemelni a tiltási limitet. Max a lábad égeti le a kiáramló meleglevegő, ha az öledben tolod a játékot.

Új hozzászólás Aktív témák