Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l-leonis

    csendes tag

    válasz Gizmo86 #7720 üzenetére

    Pontosan ugyanebben a cipőben járok.

    Laikus friss kerttulajként vettem 3 éve egy Makita ELM3320-at, Árukereső top 1, mi baj lehet. Egészen mostanáig kiválóan működött, azonban múlt héten leolvadt, beállt, akkor kezdtem alaposan utánaolvasni. Talán 20-25e Ft-ból fel tudnám támasztani, de inkább soha többé szíjas fűnyírót, csak direkt hajtásút.

    Tipp: a gyártók nem verik nagy dobra, hogy melyik gép szíjas, melyik nem, és akár termékcsaládon belül is változó. Terméknév + "parts" keresésre legtöbbször előkerül egy robbantott ábra, abból kiderül, látszik a szíj. Képeken meg gyanús, ha a gépház púpja nem a kés tengelyébe esik.

    Hosszas kutatás után ugyanez a két típus tűnik befutónak most:

    AL-KO Comfort 40 E
    Hecht 1640

    Halványan versenyben van még az Agrimotor KK4216, ez jóval olcsóbb a fenti kettőnél (50e vs 80e), de nem tetszik, hogy alulról fúj port meg nyesedéket a motorra, gagyi törékeny a kereke, fogantyúja, és kigyulladhat.

    A fenti kettő árban kb. egyforma, az AL-KO tud mulcsozni, ami szimpi. A Makitát is fűgyűjtő nélkül használtam, különben 3 percenként megtelt. A Hechtben tetszik, hogy fém, és a lehető legegyszerűbb konstrukció.

    Mindenképp elektromosat vennék, 550-600 nm többnyire sima udvar, 2 hetente nyírom szezonban. Szeretnék problémamentes fűnyírót minél több évre.

    A kettő közül melyiket vennétek? Illetve milyen típust javasoltok még ezeken kívül?

Új hozzászólás Aktív témák