Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CalibRasta

    tag

    válasz mzso #1950 üzenetére

    A mulcsuzó betét csak annyi hogy lezárja a hátsó kidobó nyílást és egy szép szabályos kört kapj a vágókés körül. Lényegében nem más mint a fűszálak lebegtetés közbeni apróra darabokra való aprítása.....ez a mulcsozás. Az érdemi lényege hogy elvileg ezt a technikát 5cm alatti fűnagyságra ajánlják. Ekkor még nincs annyi fű amit ledarabolva ne férne bele trágyaként a füvedbe. A mulcsolós típusból 2féle van, van olyan fűnyíró amibe ezt egy terelő lapáttal érik el, van ahol meg neked kell ezt a betétet bele rakni. A lényeg a cirkuláció. Annak hasznos akinek a fűve kicsit szellősebb, jobban elbírja a komposztnak valót, és ahol nem járkálnak sokat....ugyan is főleg frissen rohadt mód tapad az ember lábára ez a szmötyi. Amúgy segíti a fűvet hogy ne száradjon ki illetve egy természetes saját ,,trágyát" adsz a pázsitodnak. Ahol nagyon homokos a talaj oda én mindenképpen ajánlom hogy néha-néha érdemes a mulcsolást használni. Bár én ezért a technikáért olyan sok pénzt nem adnék pluszba, mert nekem a régi AL-KO gépemnél kivettem a fűgyűjtőt és a lecsukódott hátsó ajtó mellett lassan tolva, kb ugyan az az eredményt értem el. A mulcsozós pengét annak érdemes venni akinek a gépe nem gyárilag olyan. Maga a penge van úgy kialakítva hogy használható legyen. A mulcsozásnál egyre kell figyelni hogy nagyobb fűben NEM szabad használni! Mert a végén az ellenkezőjét éred el mint amit akartál, mert a rengeteg nyesedék ráfekszik a fűvedre és befolytja azt.

Új hozzászólás Aktív témák