Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CalibRasta

    tag

    Sziasztok!

    Sajnos a problémám nem tudom röviden leírni mert komplikált a dolog. Olyanban kérném a segítségeteket hogy 2 éve vásárolt AL-KO 3.85E gépem feladta a napokban a harcot, hogy pontos legyek a hajtás ékszíja "lejött körbenézni" az alsó motorvédő burkolaton. Ez lett volna a 3. szezonja és most volt az első élezése is....ami kicsit meggyőzött engem, hogy igen is bírja a gép. Néhány apró kisebb hibát eltekintve elégedett voltam a géppel. A teljes terület bőven 4-600Nm-ben benne van, még ha az utcán lévő parkoló területet is lenyírom, tehát a terület nem kicsi, de nem is túl nagy. A szervízbe vittem pénteken, előző este reg-geltem be az ALKO honlapján a gépet :D Délután már meg is volt a papír hogy mehetek vissza a boltba(maglódi Auchan) és rendezhetem a dolgot....csere lesz vagy pénz visszafizetés. Az utóbbit adja csak az ócsua ;) Tehát szép véget ért a közös pályafutás, de a fű attól még nő, tehát égető lenne a friss fű javító-pótló telepítésre a fűnyíró! :Y
    Időközben az asszonyom azt mondta rakjunk ehhez az összeghez még 1 kicsit és vegyünk jobb gépet, hátha a magasabb árkategória plusz "előnyeit" kifogjuk. Na persze ebből azóta hatalmas vita alakult mert én az 29eFt gépárból amit vissza kaptunk, járok 55eFt-nál :) Végül a 40eFt környéke lenne max a vételár. Ebben az összegben találtam egy új gépekett az ALKO kívül és belül is, főként az Einhell márkát, mivel van új egyéb szerszámom belőle és szép tapasztalataim vannak vele és 2év gari jár futárral minden regisztrált gépre! Sajna a döntést az asszony ALKO-hoz való ragaszkodása most befolyásolja. Vannak ellenérvek, vannak előnyök-hátrányok. Az utóbbi utána járás-olvasásból az derült ki, hogy még szerencsés is voltam eddig a 3.85E-vel, sokan szidják a az AL-KO-t :( A Bauhaus-nál most pont akcióban van 40eFt-ért az ALKO 3.85+GTE450 Comfort szegélynyíró ami jól jönne mert az asszonynak a virágai körül jól lehetne a szegélyvágóval dolgozni. Einhell GE-EM 1536 típus most nálam a befutó, de már félek ennyi pénz kiadni bármiért is ;) Most nézve az is elbizonytalanított hogy az Einhell*nek is van szép szegélynyírója amivel a +10eFt lenne a kiadás a későbbiekben, de az többet tud jóval és erősebb is( Einhell GE-ET 5027 )!
    Én azon vagyok hogy a drágább 38eFt Einhell fűnyírót vegyük és majdan vmikor a szegélynyíróját(12eFt) is. Én fejlesztenék szívesen, az asszony meg a kis pénzből csodát típusú nő.

    A kérdés hogy milyen tapasztalat vannak a Einhell fűnyírókról a magasabb árfekvéseseknél? Egyáltalán milyen tapasztalatotok van az AL-KO gépekről, érdemes e további bizalmat szavaznom a márkának?
    A Bauhaus mennyire hihető az 5 év garival és érdemes e az ő 40eFt-os szettjüket nézni? Vagy ha már minden szál szakad milyen alternatívák vannak még? Vagy inkább spóroljak még egy kicsit és nézzek még feljebb is pl: Einhell GE-EM 1843?
    Előre is köszi!
    Ui:Bocsi a regényért

  • CalibRasta

    tag

    válasz mzso #1950 üzenetére

    A mulcsuzó betét csak annyi hogy lezárja a hátsó kidobó nyílást és egy szép szabályos kört kapj a vágókés körül. Lényegében nem más mint a fűszálak lebegtetés közbeni apróra darabokra való aprítása.....ez a mulcsozás. Az érdemi lényege hogy elvileg ezt a technikát 5cm alatti fűnagyságra ajánlják. Ekkor még nincs annyi fű amit ledarabolva ne férne bele trágyaként a füvedbe. A mulcsolós típusból 2féle van, van olyan fűnyíró amibe ezt egy terelő lapáttal érik el, van ahol meg neked kell ezt a betétet bele rakni. A lényeg a cirkuláció. Annak hasznos akinek a fűve kicsit szellősebb, jobban elbírja a komposztnak valót, és ahol nem járkálnak sokat....ugyan is főleg frissen rohadt mód tapad az ember lábára ez a szmötyi. Amúgy segíti a fűvet hogy ne száradjon ki illetve egy természetes saját ,,trágyát" adsz a pázsitodnak. Ahol nagyon homokos a talaj oda én mindenképpen ajánlom hogy néha-néha érdemes a mulcsolást használni. Bár én ezért a technikáért olyan sok pénzt nem adnék pluszba, mert nekem a régi AL-KO gépemnél kivettem a fűgyűjtőt és a lecsukódott hátsó ajtó mellett lassan tolva, kb ugyan az az eredményt értem el. A mulcsozós pengét annak érdemes venni akinek a gépe nem gyárilag olyan. Maga a penge van úgy kialakítva hogy használható legyen. A mulcsozásnál egyre kell figyelni hogy nagyobb fűben NEM szabad használni! Mert a végén az ellenkezőjét éred el mint amit akartál, mert a rengeteg nyesedék ráfekszik a fűvedre és befolytja azt.

  • CalibRasta

    tag

    válasz mzso #1957 üzenetére

    "Maga a penge van úgy kialakítva hogy használható legyen."

    Itt arra gondoltam hogy azok a fűnyírók amik nem mulcsolásosak, azoknak lehet ilyen pengét hasznélni, ami jobban aprítja a fűvet mint a hagyományos pengék, mert azoknak csak a vágás a feladatuk, no meg hogy a fűgyűjtő felé dobják a fűvet. Viszont mulcsolás közben ahogy írtam cirkulációt kell elérni, hogy a fűnek legyen elég ideje ,,lebegni" a penge körül, hogy az apróra legyen vágva. A mulcsozos pengéknél ez a fűdobás tulajdonság van kicsit visszafojtva mert nem kell neki a fűgyűjtőbe dobni a fűvet, hisz majd az visszahullik a földre.
    %cmnél azért nem érdemes nagyobbat vágni, mert akkor hirtelen akkora mennyiséget viszel a taljra hogy szó szerint be fog rohadni alatta az élő füved! Jobb esetben csomósra-hézagosra kiég majd és az utána meg fenomenális élmény olyan fűvet vágni ami az Andrásy útra hasonlít :DD

  • CalibRasta

    tag

    válasz mzso #1965 üzenetére

    Igen 5cm akartam írni. Ha nálad 10-15cm fű van állandóan, vagy csak akkor van időd mikor már annyira megnő, akkor neked a mulcsozás nagyon felejtős....nem fog működni! :Y

  • CalibRasta

    tag

    válasz CalibRasta #1949 üzenetére

    Erre a régebbi hsz-re vki tud majd válaszolni, van vkinek infó-tapasztalat??? Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • CalibRasta

    tag

    Sziasztok!

    Nem régen vettem egy Fieldmann benzines önjárós 4T gépet Fielmann FZR 4010-B. A gép kézikönyve és a gyári weboldal is 15w-40 olajat ír bele. ami szerintem kapásból nagyon rossz. Illetve a kézikönyv még a SAE30 olajakat írja még. Kérdés mi ajánlott bele, illetveha nem SAE olaj kerülne bele akkor mi az ami még ajnálot, 5-10W??? És ha valakinek van ilyen gépe, szívesen fogadnám ha mondana pár szót, hogy mire figyeljek oda, illetve milyen gyenge pontjai vannak...sajnos hollandiai boltból van a gép, a bátyámtól kaptam aki ott él, s ebből kifolyólag nem lenne egyszerű a garis szervizelés. ;)
    Előre is köszi a segítséget!

  • CalibRasta

    tag

    válasz Mika1227 #2845 üzenetére

    Futár vagyok és néha-néha viszek ki belőlük. Hát vegyesek az érzelmek. Benzinesben nem nagyon ajánlják, legalább is nem sok mindenki mondott róla pozitív dolgokat. És sokan panaszkodtak, hogy szerintük sokat eszik.

    Elektromos téren jobb a renoméjuk, de az olcsóbb 10-20e Ft kategóriában náluk sincs nagy csoda. Általában a műanyagok elöregedését illetve a csapágyakra panaszkodnak...mint a legtöbb ilyen kategóriás társaiknál. A motor jól bírja, a gyári kés viszont gyenge, hamar élezni kell főleg kavics elkapása után. Azt érdemes valami más gyártóéra cserélni (Mtd), ha egyezik a méret. A legnagyobb hibájuk a minőség-ellenőrzés, ami szinte nincs. Van akinek ugyan az a gép 3-5éve megy hibátlanul van akinek 1 hetet sem! :Y Tehát ha veszel akkor csak is garis számlával, vagy piti pénzért kéz alól. A kapcsolókat szokták még felhozni problémának. Alapvetően egy ugyan olyan gép mint az e kategóriában található Hecht, Mtd,Einhell, AL-KO, Fieldmann stb. csak olcsóbban. Ha jót fogsz ki és vigyázol rá, akkor szerethető kis gépek.

  • CalibRasta

    tag

    válasz Ciccuka #2849 üzenetére

    Köszi. Az az igazság hogy én is arra gondoltam, mert itthon az autómban 5W30at használunk újkora óta és 400eKm van most benne hibátlanul(Kalos 1.4), csak nem tudtam, hogy a kerti gépeknek kell e valami külön adalék ami miatt a SAE olaj jobb lenne. De akkor megnyugodtam...."nincs új a nap alatt".

Új hozzászólás Aktív témák