Hirdetés

Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Muszáj volt lejönnöm megin a Vak Zongoristába. Megviselt az este. Hiába, nem vagyok már fiatal, de legalább holtig tanulok. Legalábbis ezt szoktam mondani mikor kérdezik.
    Az imént ment el ivó- és wareztársam, Fekete Bill. Hoty ennek mindég valami ügye van?! Szokásához hiven az ablakon gyött be, mer arra már nem volt ideje, hogy ajtót nyissak neki. Sietős lehetett a dolga, mert azt sem várta meg, hogy az ablakot kinyissam. Felhivtam a figyelmét, hoty amennyiben a jövöben is ilyetén módon kiván közlekedni meglátogatások alkalmával, ugyan válassza már mindig ugyanazt az ablakot. Ity lekalább csak 1 kitört ablakom lesz.
    Próbáltam megtudni miért siet annyira, de csak legyintett, majd miután felszedte a levert vázát, ennyit mondott : üzleti ügyek.
    Az üzlettársak ekkor rohantak el az ablak alatt, sipolva és szirénázva, de megkönnyebülésemre nem akartak egy még ép ablakon keresztül meglátogatni.
    Bill lecsapta az asztalra a fekete bőrtáskát, amit eddig a hóna alatt szorongatott, mint Bögyös Macát a Kicsit Bob. Kicsit Bobnak azért volt ez a neve, mert mikor az ivóból redszerint hazaért - vagy nem - , akkor nevelés cimén megdorgálta Macát. Szegény asszony már az évek során hozzászokott ehhez, ity semmi más kivánsága nem volt, csak hogy Bob kicsit üssön.
    Bill tehát felnyitotta a táskát, és egy laptopot vett elő, majd átszellemült mosollyal felkattintotta. Mosolya nem volt túl meggyőző, köszönhetően annak a 6 centis vágásnak, és kék-zöld véraláfutásoknak, amik jobb arcát diszitették. Gondolom kés és ököl által.
    - Erről kell kiirni. - mondta, majd heveny rángásba kezdett a bal arcával.
    - Mire? - kérdeztem vissza, hisz jól tudhatta, egy fia üres lemezem sincs, hisz az utolsó 25ös pakkot elkártyáztam. Mellesleg jogtalanul, csalással nyerte el a Vörös tőlem, de mikor ennek hangot adtam, és fel akartam ugrani, valaki suhi! nyakon vágott. A suhi elég veszélyes, mint tudjuk, órákig eszméletlen lesz az ember tőle. Egyetlen ellenszere van, ha az ember időben észleli, és durrbele. A durrbele olyasmi mint a suhi, csak nyolc napon túl gyógyul. Igy hát mire magamhoz tértem, a Vörös lelécelt, a lemezeimmel és a tisztességes kártyázásba fektetett reményeimmel együtt.
    - Hoztam! - kacsintott kedves barátom - úgy találtam egy bolt polcán.
    Erre már nem szóltam semmit, csak töltöttem. Sört. Magamnak. Később, miután Bill beigért két pofont, neki is. Jobb a békesség. Nomeg barátom viperával jár.

    Elkezdtük kiirogatni a laptopon található kétes forrásból származó anyagot a ''hozott'' lemezekre, közben Bill elszórakoztatott a nap eseményeivel.
    - Hazajött a Fecske! - újságolta, és úgy nézett rám, mintha ez lenne az év szenzációja.
    - Mit érdekel engem holmi költözőmadár passiója? - vetettem oda, majd rányomtam a Burn gombra. A gép kattogni kezdett, mire rájöttem, hogy elfelejtettem lemezt cserélni.
    - Hüje - nyugtázta barátom
    - Lehet - értettem egyet - ilyenkor? Rég Afrikában kéne lennie! - ekkor belémhasitott a felismerés. Egy pillanatra elakadt a szavam, Bill későbbi elmondása alapján késő őszi szineket vettem fel, majd felorditottam: Lucy!!!
    Történt ugyanis, hogy még tavasszal Afrika déli partjainál hajóztunk a kapitánnyal, és egy alkalommal kikötöttünk Port Elizabethnél. Ezt állitólag valami uralkodóról nevezték el, a kapitány szerint, de én nem hiszek neki. Itt egy kicsit iszogattunk a helyi söntésben, mert volt ünnepelni valónk. Volt ott néhány matróz, akik valami régi ügyre hivatkozva meg akarták verni a kapitányt. De ezt csak a nyolcadik rum után mondták, mikor már jókedvünkben voltunk. Igy miután felállitottuk az egyetlen épen maradt asztalt, és visszaültünk, megismertem a világ legcsodálatosabb nőjét! Lucy! Ó francia kecsesség! Ó mesztic bársonyosság! Ó vaditó szemek! Ó az a tetoválás a bal mellén, a szive felett : ''Csak ezt nem kapod meg''. Romantikus lélek... most is remegek, ha rágondolok - ugyanis megigértem neki másnap, hogy a kikötöben fogom várni, és elhozom magammal.
    Szegény. Remélem azóta rájött, hogy elfeledkeztem róla.
    - Fecske Bobby, a frakkos! - zökkentett vissza barátom a valóságba.
    - Ja az! És jött, vagy hozták? - ezt Bobbynál nem lehet tudni sosem.
    - Most megúszta annyival, hogy kitoloncolták Egyiptomból.
    - Mázlista.
    Bill elmerengett a képernyőn a zöld csikot bámulva, feldagadt arcához a hideg söröspoharat nyomkodta. Aztán szomorúan rámnézett, arcán - már amennyire a dagadás engedte - világfájdalmas ábrázattal. Felkészültem, hogy legalábbis mindkettönk életét hátrányosan befojássoló bejelentést tesz. Végérvényessen.
    - Elhagyott a Böbe. - mondta, majd felhajtotta a sörét.
    - A céda! - nyugtattam barátomat.
    - Azt mondta nem türi, hogy verem. De most mondd meg! Hát már az a néhány pofon is számit?? - kesergett tovább.
    - Meg talán a nőügyeid is kitudódtak - bólogattam együttérzően.
    - Melyik? - nézett rám döbbenten.
    Legyintettem, majd betettem a negyedik lemezt.
    - Van még? - kérdeztem
    - ööö.. hát még a kis Sofie.. de igazán csak..
    - Lemez te balfék! - torkolltam le.
    - Ja, nem, ez az utolsó.
    Barátom felkapta a lemezeket, és a bőrtáskát, majd kihajolt az ablakon, szétnézett, majd távozott, ahogy jött. Kivételesen ugyanazon az ablakon.

    Kitsit átirtam egy sort, mert belekavarodtam. Lehet nem kelett volna aszt a zuttolsó rumot megkinnom.

    [Szerkesztve]

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Aktív témák