Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    Beszereztem egy Audio Technica ATH-CKS77S típusú fülhalgatót az Amazonról.
    Eredetileg én nem akartam venni fülest, de olyan olcsó volt (Kb. 120-130$ helyett csak 70$), hogy magamnak is vettem egyet, de összesen kettőt rendeltünk haveromnak és nekem. Egyébként azért ezt a típust választottuk, mert olvastam róla egy két nagyon jó tesztet és ez alapján megtetszett, nem csalódtam.

    Röviden megosztanám a kezdeti tapasztalatokat hátha valakit érdekel:

    Eredetileg az ATH-CKS77BK-t rendeltem meg de ilyet nem tudtak küldeni, ezért kaptuk az S-es változatot, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy ennek sajnos csak 0,6m a kábele és ehhez van egy elég extrém, 3m hosszúságú plusz hosszabító kábel. A BK változatnak 1,2m -es a kábele.
    De egyébként minden paraméterében megegyezik a BK-s és S-es változat.

    A hangzásról:
    Egy Sony MDR-EX85 -el tudom összehasonlítani és én azt hittem, sőt megvoltam róla győződve, hogy az EX85 egy igen jó fülhallgató, egy MDR-EX71 -el összehasonlítva valóban az (előtte ez volt nekem), sokkal jobb annál, de az Audio Technica CKS77 minden tekintetben lemossa a Sony EX85-öt. Alapvetően mondhatjuk azt, hogy basshead fülesről van szó (a csomagoláson is nagy betűkkel ki van emelve, hogy "Solid Bass"), de a gyakorlat azt mutatja, hogy nem abban az értelemben, hogy a mély tartomány az összes többi tartomány rovására menjen, nem "ül rá" a közép és magas tartományra egyáltalán, ami nagyon dícséretes!
    Akkor nézzük a legfontosabbat, a hangminőséget: Nem meglepő, hogy mennyiségben és minőségben is nagyon ott van a mély tartomány, modern elektronikus zenékhez ahol fontosak a mélyek, a szub basszus tartományt is beleértve, tökéletes ez a fülhallgató. Abszolút hozza azt amit egy "Solid Bass" fantázia nevű fülestől elvárunk. De mint előbb mondtam már, a mély tartomány abszolút nem vesz el semmit a közép és magas tartományból, nem ül rájuk, nem tolakszik, úgy van ott a megfelelő mennyiségű és minőségű basszus, hogy közben a másik két tartományból is minden hang a helyén van, gyönyörűen és kristálytisztán kivehetően, még olyan részleteket is meghallok a kedvenc zenéimben, amit a Sony MDR-EX85 -nél nem hallottam. Úgy tűnik, tényleg nem csak marketing bullshit a két légkamrás gyártástechnológia, aminek köszönhető az, hogy a mély nem megy a többi tartomány rovására, mert ezt tapasztalom a gyakorlatban is hálistennek.
    A hangminőség nálam: 9/10.

    Izoláció: na az sajnos nem több mint átlagos, távol áll a tökéletestől, de azért még metrón utazva is lehet zenét hallgatni vele max hangerőre való tekerés nélkül. 6/10

    Kábelzaj (microphonics): na az sajnos van, ez az egy dolog nem tetszik. Ha fúj a szél, vagy simán ahogy a ruhámhoz hozzáér és "csúszkál" rajta, sajnos ezt hallani. :( 5/10

    A dizájn szubjektív, nekem tetszik, kicsit lehet bumszlinak tűnik a teljesen fülbe simuló fülbedugős fülesekhez képest de ez tényleg egyéni izlés kérdése. :) A dizájn nálam 8/10

    Röviden ennyi.:)

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • hobbyone

    aktív tag

    válasz nubreed #34876 üzenetére

    Nekem az A818 utódja van, A828. :P A pár évvel fiatalabb budget Sony-nál (E455) jobb a hangja. Nagyobb a tere, igaz nem annyira tiszták a hangok. De a tér fontosabb.

    Szerintem a vásárlásodban benne volt, hogy az EX85-nek és ATH-CKS77BK-nek hasonló a formavilága/felépítése (nagy átmérőjű driver), bár szerintem az AT külseje túlságosan bumfordi, eltúlzott.

    Mivel semmit sem hallottam róla eleddig, a hangját nem tudom sehova sem besorolni. Ha nagyon jó lenne, akkor valószínűleg többet/több helyen írtak volna róla a head-fi-on.

    Én szeretem a rövid kábeles füleseket. Télen pl. kabát felső zsebbe lehet tenni. Kisebb a kábeltörés esélye is. Te a 3m-es hosszabbítóval használod?

    [ Szerkesztve ]

  • nubreed

    veterán

    Sziasztok!

    Egy rövid beszámolót, szubjektív értéklést szeretnék írni 3 olyan fülhallgatóról, amiket Magyarországon nem lehet kapni de úgy alakult, hogy én mind a 3-al rendelkezem: Audio Technica ATH CKS77 vs. Audio Technica CKS99 vs. Sony MDR-XB90EX.

    AT - ATH CKS77:

    AT - ATH CKS99:

    Sony MDR-XB90EX:

    Ha jól emlékszem 2013 szeptember elején jött meg az Amazonról megrendelt CKS77. Ennek az MSRP -je az Audio Techncika honlapja szerint 110$ de Amazonról vagy Ebayről ennél lényegesen olcsóbban is meg lehet venni, én már láttam 65$ -ért is Ebayen. Ez egy olyan változat ami nekem van, aminek csak 60 centis a kábele, de adtak hozzá egy sajna elég hosszú 3m-es hosszabító kábelt.
    Az Audio Technicánál a CKS sorozat a Solid Bass sorozat, tehát egy basszusokra kihegyezett dologról van szó. De azért keltette fel az érdeklődésemet, mert a technikai leírások szerint az AT egy dupla légkamrás megoldást használ, így nem fordul elő az ezeknél a fülhallgatóknál, hogy a mély tartomány ráüljön a többire.
    Tehát így ismeretlenül is belecsaptam a lecsóba és megrendeltem és már nagyon vártam, hogy megjöjjön.
    Nem húzom tovább a dolgot: Nem volt csalódás, nagyon jó vételnek tartottam a dolgot, úgy éreztem abszolút megérte a ráköltött pénzt. Valóban igaz az, hogy a mély tartomány nem ül rá a közép és magas tartományokra, ezt jól megoldotta az AT. Minőségben és mennyiségben hihetetlen mélyei vannak ennek a fülesnek, a sub basszus tartományban is gyönyörű és erőteljes, soha nem torzít és nem "pofátlanodik be" a többi tartomány elé. Ahhoz, hogy kijöjjöb belőle a számomra megfelelő mennyiségű és minőségű magas, sajnos a lejátszóm (Sony NWZ-A15) ekvalizerével játszanom kellett, magyarul a magast kicsit meg kellett emelnem. Ettől függetlenül egy nagyon jól eltalált fülhalgatónak tartom, a mai napig szeretem, csak azaz egy baja volt, hogy kicsit valahol megtört a kábele és bizonyos pozíciókban egyszerűen nem szól a jobb oldal és ezért akartam új fülhallgatót. De érdekes módon ez jelenség javult azáltal, hogy nagyon odafigyeltem egy ideje arra, hogy csak mindig egyenesen tegyem le a kábelt ha nem használom, ne legyen benne törés vagy kanyarulat.

    Kronológiai sorrendben haladok, ezért most a Sony MDR-XB90EX következik. Ezt a modellt csak Ázsiában dobta piacra a Sony de természetesen Amazonról vagy Ebayről ez is beszerezhető. Eredetileg ezt szántam volna a CKS77 utódjának, azért mert rengeteg pozitív véleményt olvastam róla a neten, meg egy csomó jó reviewt is. Jelen pillanatban ez az XB sorozat zászlóshajója de ahhoz képest nem volt annyira vészesen drága, 80$ körül vettem az Ebayről. A hozzáadott "körítés" a 3 fülhallgató közül magasan a Sonyé a legjobb, mert 4 pár hagyományos szilikon fülpárna mellett adnak 3 pár hibridet is hozzá, amiknél a szilikon alatt ott van a szivacs vagy hab, nem tudom melyik illik rá jobban, ezenkívűl egy kábel elvezető kis műanyagot és egy műbőr hordtáskát meg eleve egy szerintem elég igényes műanyag dobozban érkezik, és az ezüst színben pompázó címke is nagyon jól néz ki. De sajnos ez az összes pozitívum amit erről a fülhallgatóról el tudok mondani! A hangminősége egy rakás szar, nem tudok szebben fogalmazni. Ha ez az XB sorozat zászlóshajója, milyen lehet a többi, ebbe a sorozatba tartozó füles??!! Mélyekben még úgy ahogy tényleg nem rossz de a közép és magas tartomány csapni valóan szar, akárhogy játszok az ekvalizerrel, sehogy nem tudok belőle normális minőségű hangokat "kifacsarni". Az AT CKS77 után ez olyan nagy visszalépés volt mint mondjuk egy Ferrariból visszaülni egy 20 éves Opel Astrába, csak, hogy érzékeltessem a dolgot.

    Na akkor jöjjön a legérdekesebb és egyben a legjobb darab az Audio Technica ATH CKS99. Ennek az elődjét (ATH-CKS90) lehet kapni Magyarországon, az Árgép szerint egy helyen, 52 ezer Ft környékén. Mondanom sem kell, hogy ez szerintem nagyon durván túl van árazva, lévén, hogy az AT honlapja szerint is a CKS99 MSRP-je:149$, de persze én jóval olcsóbban vettem az Ebayről, 80$ környékén.
    Nem fogok köntörfalazni, az AT ATH-CKS99 egy nagyon durván jó fülhallgató! Igazi HiFi élményt nyújt, szinte tökéletes a hangzása! Imádom! Annak ellenére, hogy természetesen ez is a Solid Bass sorozat tagja, de már a felsőházból, sokkal jobban kontrollált mély tartományban mint a CKS77, ami szintén nem rossz és mennyiségben nincs is benne annyi mély, mint a CKS77 -ben de igazából meg lehet szokni. Amit még kiemelnék, hogy ez az első olyan fülhallgatóm, ahol a lejátszó ekvalizerével semmit nem kellet játszanom, hogy megfelelő hangzást kapjak! Lehet, hogy ez szerencsés párosítás is, nem tudom de azért tény, hogy így van és így is csak felsőfokon lehet beszélni a hangminőségéről! Minden tartományban majdnem tökéletes, egyik tartomány sem bántja a másikat, hatalmas a hangtér, minden egyes apró hangot hallani a zenékben, a vokálok, ének, stb iszonyúan jól szólnak és mindezt úgy, hogy igen megfelelő mennyiségű és minőségű mélyekkel is tele van és ez cseppet sem torzítja a hangképet, egyszerűen minden tartomány erőteljes, dinamikus, gyönyörűen szól, igazi élmény vele a zenehallgatás. Szerintem minden zenei stílushoz ajánlott ez a füles!

    Azért is írtam le ezeket, hátha valakit érdekel. Úgy érzem kicsit méltatlanul háttérbe szorulnak ezeknek az oldalakon is az AT fülesek, hátha megjön valakinek a kedve még hozzá, én bátran ajánlom. :)

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák