Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F1DO

    senior tag

    válasz Lotusomega #2396 üzenetére

    Az a baj, hogy ez az egész füllhallgató téma eléggé szubjektív és relatív dolog.
    Én is túlvagyok már jópár olcsóbb-drágább fülesen, a legváltozatosabb márkákon, a gyárilag mp3 lejátszókhoz adott darabokon és nem tudnám most sem megmondani a tuttit. Volt a fülemben jópár Sony turbo fontopid kutyafüle, panasonicból vagy három, aiwa walkman füles, IRiver mp3 füles, két éve volt a Philips-nek egy piros, a füllhallgatókra húzott guminyúlvánnyal mélyen a fülbe menő, a basszust rekláma szerint végletekig kihangsúlyozó darabja, 5e Ft-ért. Akkor megvettem és arra esküdtem. Aztán lett egy JVC mp3 lejátszóm, annak a gyári fülese mindent vert, még az IRIverét is. Aztán az is tönkrement, elkezdett sercegni és vettem egy 1500 Ft-os philipset. Mondjak valamit? Perpill ez is jó. Gyanítom azért mert megszoktam a hangzását és mivel nem cserélgetek naponta füleseket így nem tudom mihez hasonlítani.
    Múltkor a média markt-ba a 14e Ft-tól az 1e Ft-ig láttam ilyen fülbedugható füleseket. Gyári adataikat nézve egy 2e Ft-os ugyanannyit tudott (Hz frekvencia, DB zajszint, felvett teljesítmény, stb) mint a 14e Ft-os. Most akkor szerinted ki tudná megmondani a tuttit?
    Nagyon relatív az egész, mivel nem mindenki egyformán vájtfülü. Saját magadnak kell valahogy dűlőre jutni ezzel szerintem. Talán az jó kiindulópont hogy azért kényelmesen legyen a füledben és ne is essen ki belőle. :)

    [Szerkesztve]

  • ponti_ak

    addikt

    válasz Lotusomega #2396 üzenetére

    Ha fejhallgató is jó, akkor Sennh. p(m)x100, esetleg 200 (félig-meddig zárt), de azok már 10k körül vannak (a pmx100 ára 8,8k, nemrég vettem, nekem bejött). A Koss Porta Pro is nagyon jó állítólag (nem próbáltam), de az még drágább, 15k körül van...

    Ezeknek a zajszűrése minimális (a px200-nak kicsit több), utcára éppen jók még, de tömegközlekedni már csak korlátozottan, metróra meg teljesen alkalmatlanok. Oda in-ear-monitor bogyó kell (pl a cx300 Senni-ből..)

    bwoay: 1mp :Y :DDD

    F1DO: oké, majd kitalálja magának mindenki, de azért ha tudunk, segítünk egy picit a választásban.. :)


    [Szerkesztve]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Lotusomega #2396 üzenetére

    hja, ha a 400-as nem vált be, akkor szerintem az összes mx felejtős!
    nekem volt 500-as, valamivel jobb, de nem ég és föld a különbség.
    mondjuk a 400-asról tudni kell, hogy szivacs nélkül esélytelen vele próbálkozni,
    nem ül meg eléggé a fülben, szóval úgy bukod a mélyeket.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák