Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ramachandra

    tag

    Összeszereltem néhány külső DAC Kit-et az utóbbi 2 évben, és nyugodtan tudom őket ajánlani mint jobb alternatíva a mai "csúcs" hangkártyákhoz képest. Az igazsághoz tartozik persze, hogy nagyon nem mindegy miből vannak összerakva, mert rengeteget tud dobni a hangzáson a jobb alkatrész. Néha meg lehet boltolni az eladóval, hogy csak panelt és a chipeket küldje el és akkor nem kell egyenest kukázni ami vele jön. Nem ritkán küldenek mást mint ami a fotókon van a Kit-el. Persze van ami tökéletes belőle, de ha nagyon komolyan vesszük a hangzást érdemes saját magunknak kiválasztani amivel a legjobban szól.

    Toroid trafó nem a legokosabb választás külső DAC-oknak a zaj miatt. Gyakran R-Core trafót is kínál az eladó hozzájuk vagy külön is megvehető ami ne tévesszen meg senkit, hogy Kínából van. Japán tervezés és teljesen zajtalan működés közben. Ha Burson-ék belemerték rakni az 1000 Eurós DAC-jukba a Kinai R-Core -t valószínüleg nekünk sem okoz csalódást :D

    Egy Titánium HD ami elég közeli konkurencia a Xonar-oknak labdába sem rúg egy jól kiépített külső Kínai DAC-hoz viszonyítva. Eddigi kedvencem a dupla DAC-os Wolfson WM8740-es, mert semmi nem éri el az tisztaságát, és gyakorlatilag nem lehet másra se panasz. Ezzel márt tényleg érdemes Flac-eket hallgatni. Persze az mindig van, hogy ez vagy az a DAC ebben vagy abban picit szebb, vagy jobb, de ha az összhatást vesszük eddig ez a legjobb amit valaha is hallottam.
    [link]

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21743 üzenetére

    Az USB-t kerülöm alapból. Az ultraprecíziós óra nem olcsó, és még ott van a zaj problémája is ami átvándorol a PC-ből és nem ártana egy optocsatoló. Akkor inkább az optikai-coax átalakító az egyszerűbb eset. Persze azt sem árt tuningolni mert egy 15€ majd szét esik a PCB dobozka hallhatón nem tökéletes.

    Az ASRC-re kiváncsi lennék. :DDD Modult árulnak belőle potom 75 aranyért. Azért amint látom megy egy adag vita a technológia körül, nem mindenkinek az esete. Lehet inkább valami flancos regulátorra költeném előbb az árát. Gondolom a Kínaik is majd előjönnek valamivel ha eljön az ideje, mert legtöbb Kit-ben akad egyéb tuningpotencia. Valószínű az ügyfeleik legtöbbje nem az audiófilek legőrültebb rétege aki harcol az utolsó bit információért jelenleg. Elvileg van egyéb technológia a stúdiók számára ahol az órajel teljesen szeparálva utazik az adathalmaztól.

    [ Szerkesztve ]

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21746 üzenetére

    Papiron a WM8741 a jobb, hallgatás alapján a WM8740. Az újabb chip nem garantálja, a jobb hangzást, néha csak olcsóbb gyártani vagy valamit picit változtattak benne más kárára. Sajnos nem találom már az oldalt ahol pont ezzel foglalkoztak. A DAC panel amit linkeltem elméletileg ugyan attól a mérnöktől származik.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21748 üzenetére

    Érdemes még rajta mást is variálni mint a műveleti erősítők és akkor garantáltan leköröz mindent amit eddig hallottál. A jobb minőségű alkatrészek nagyon sokat javítanak a tisztaságon, tér érzésén, basszus stb.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21752 üzenetére

    Igen, ez egy tényleg jó kérdés ki mit hallgatott és mivel. Kész gyári DAC-oknál lehet minden szuperül be van lőve technikailag, de mégis a kis Kínaikat favorizálom mert már volt alkalmam többször is csalódni nyers adatokban. Először megnézem miből, és hogy rakták össze a holmit, és hajlamos vagyok ez alapján ítélkezni a várható eredményről. Pusztán árcéduláknak statikus teszteknek már nem hiszek eldönteni mi a jobb. Szeretek alkatrészekkel legózni. Eddig bejött. :D

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz matyi94 #21758 üzenetére

    Szóval a Dual Wolfson DAC-nak jó az a trafó amit korábban linkeltem, sőt a legtöbb hasonló eBay-es DAC is vígan elműködik róla. Árát tekintve ez igen olcsó, mert 25€ alatt eddig nem láttam R-Core trafót, pedig vettem már néhányat. Rendeltem néhány hete az emberkétől 1-et remélem minden rendben lesz vele ha megjön. Eddig nem volt semmiféle gondom azokkal amit másoktól vásároltam.

    Alkatrészekből leírok egy tömör formulát amit érdemes lehet használni hozzá, vagy más Kit -ekhez:

    Film kondenzátorokból az első helyen az ezüst csillámot (Silver Mica) említeném ami hideg-agresszív és rendívül tiszta hangzást ad, és ezeket érdemes Pl. a műveleti erősítő körül használni. Fizikai mérete már kissé kritikus 250V 1000pF-10000pF felett. A másik lehetőség a jó öreg polisztirol (Styroflex), ami barátságosabban szól és úgy 100nF -ig el lehet vele boldogulni ha még tudunk egyáltalán beszerezni. A kis színes kockák csak ezek után jönnek mint a Rifa PHE, Vishay MKP, Wima MKP, MKS, ERO MKT stb. Célszerű a kisebb feszültségre tervezetteket venni a méretük miatt. Ahova fér mehet nyugodtan a nagyobb is. A tantál és kerámia kuka.

    Digitális rész: A szilárd elektrolitos Sanyo Os-Con verhetetlen, erősen ajánlott, még ha kicsit drágának is találjuk mert nagyon sokat fog javítani a tisztaságon, dinamikán, a nagyobb méretű elektrolitokból a Rubycon MCZ és a Sanyo WG ultra alacsony ESR kategória. Ezeket a kondenzátorokat nem tudom ajánlani az analóg részre.
    Analóg rész: Elna Silmic II, Silmic, Cerafine, esetleg Tonerex. Fő filternek Elna Kenvood, ami nem fog simán a panelre férni de nagyon megér két lyukat, hogy sikerüljön. Nichikon KZ, FG,-ket második helyre tudom csak sorolni, kivéve ha valakinek a jó közép tartomány kell, nekem valahogy hiányzik az alja és a teteje. Panasonic FC, FM elég ízetlen. Az egyéb nem audió grade kondenzátorokat jobb kerülni széles ívben. Ha kipróbáljuk a High-End Elnákat 3 másodperc múlva tudni fogjuk miért.

    Ellenállásokból a jel útján lehet huzalt (Wirewound) 1-2W még valahogyan elfér. Ezzel akkor érdemes foglalkoznunk a nagyobb tisztaság érdekében ha már nincs jobb dolgunk, és van valami szuper fejhallgatónk. Egyébként a sima metál-film tökéletes.
    A karbon film valamivel zajosabb és melegebb hangzást ad, a karbon kompozit ugyan ez csak fokozottan. Létezik még tantál ellenállás az abszolutistáknak méregdrágán, vagy a Kiwame örvend igen jó névnek ezen a téren.

    A nagyobb méretű feszültségszabályozókból az MC78XX, MC79XX szériát találtam eddig a legvonzóbbnak. Van ahová simán nem lehet betenni kötögetés nélkül a Dual Wolfson DAC-ba. A tisztább hangzás és a jobb basszus miatt ajánlott főleg. Sajnos a drágább diszkrét feszültségszabályozókra még nem szántam rá magam kipróbálni.

    Műveleti erősítőkről lehetne oldalakat írni kinek mi, miért. Az Opa1602AID a végső kedvencem, mert rendkívül dinamikus, kiegyensúlyozott és igazi élmény a részletgazdagsága, még a fémtokozású drága OPA637SM -el szemben is megállja a helyét. Korábbi kedvenc az OPA2228P volt a brutális mélyei miatt, sajnos a közép és magas tartomány egy gyengébb pontja.

    Diódákból az ultra gyorsakkal kevesebb a ködös érzés a hangban. Lehet érzékeljük majd, lehet hogy nem.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21763 üzenetére

    Eddig amik a kezem ügyében voltak nagyjából: SB X-Fi XtremeMusic, Fatal1ty Gamer, Elite Pro, Titánum, Titánum HD. Külső DAC ból AKM4392,3,5,6 CS4398, PCM1794, AD1955A, WM8740. Az ESS SABRE32-re még fáj a fogam :)

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21766 üzenetére

    Azt még nem. Elektrolitokat úgy rémlik nem gyártanak már, és elég nagy méretekben utaztak csak. Filmkondenzátorból a Szovjet cuccokra kattantam rá.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21769 üzenetére

    Van, semmi kétség. :D A DAC chip-ek eBay-es kitekben vannak, semmi különleges nagy márka nincs mögöttük. Fejhallgatót használok pusztán mert nem tetszik az erősítők degradáló hatása. Habár sokszor jól jönne a 250Ohm miatt a Beyerdynamic DT990pro-nak, holnaptól lesz T 90 -em.
    Főleg az ST LM7XXX-re gondolok, de az LM3XX-el szemben is jobbnak találtam. szerintem van még más is, de annak utána kellene néznem. Az MC-kel az egyetlen baj a több hő amit termel a szabályozható feszültségszabályozókkal szemben, és rájuk fér(ne) egy borda ha a hely simán engedné. Oszcillátorokkal egyedül a hangkártyákon játszadoztam ott sem sokat, de el tudom képzelni mert egyszer unalmamban kicseréltem az összes 5V-os LM1117-et és elég vérszegényen szólt az MC7805-el szerencsétlen DAC. Az egyik KIT-ben LM1117-re van kötve.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz vodkaboy22 #21770 üzenetére

    A feszültségstabilizátorok elhagyása kíváncsivá tett, szerintem kipróbálom :)

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21773 üzenetére

    Ezt raktam össze jobb alkatrészekből. Amivel adták kb. 5perc után már megfájdította a fülem. Gondolom ez egy állag felhasználónak tökéletes, de én pont azt a parányi élet hiányolom amitől jó az egész zenehallgatás.

    Csalódottságomban vettem egy ilyen minimalista kütyüt. Lehet a végén kiderül, hogy ér annyit mint a nagy monstrum. Már csak össze kellene rakni, de ép utazok el.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21777 üzenetére

    Eddig nem próbáltam őket, lehet nem ártana. Elvileg NP0/C0G, X7R nem annyira rossz mint a közönséges kerámia, ami még az optikai-digitális átalakítóban is csinál egy kis kopogós hangot.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21791 üzenetére

    Nekem az okosabbak azt tanacsoltak keruljem el a hasznallatukat audiora, ezert mar kezdetektol fogva erosen kiestek az erdeklodesi korombol. Az NP0/ C0G és X7R-t pl. itt hasonlitjak ossze egy lapon.
    Konkretan az okkersarga ceramic disc-re gondoltam, SMD-n kivul ezzel talakoztam a legtobbet. Hatarozottan emlekszem a mikrofonia nem az egyetlen ellenerv veluk szemben, Pl. ELP Mester egy masik forumon ezt irta egy kerdesre hasonlo temaban:

    Ezért kérdeztem, hogy miért elko kondik épültek be, és hogy az mivel jobb, mint egy kerámia kondi? (és itt nem dielektromos Al2O3, hanem ferroelekromos kerámiákra pl. bárium-titanátra gondoltam)

    Ha beírod a google-ba, hogy "ferroelektromos kerámia kond", jó sok rosszat lehet találni róla:
    -a kapacitása függ a rákapcsolt feszültségtől
    -nem lineáris jelleggörbe
    -hiszterézis
    -remanens
    Mintha egy vasmagos tekercset tennél a jel útjába.
    Valószínűleg ezért.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21789 üzenetére

    Sok mindent hallottam mar a DT-990pro -rol de azt, hogy felrehangolt aligha :D :D Ami a magasakat illeti tobbet is elviselnek belole, pont a multkoraban gondolkodtam rola, hogy jobban eloterbe kerulnek hangfalakon mint ezen a fejhalgaton. Direkt monitorozasi celra fejlesztettek, tehat nem szalhattak el vele tulsagosan. Mas audio eszkozokon is ugyan azt tapasztalom mint ezen a felyhalgaton, tehat nincs ok aggodni.

    A T 90 egy masfajta kategoria meg a gyarto weblapja szerint is. Meg csak most kostolgatom, de azt kell mondjam megdöbbentoen jol szol, es hamarabb kellett volna ra beruhaznom. Sajnos nincs kozelemben semmifele szamomra jonak nevezheto hangkelto, per pillant amire rakothetnem. Ha az asztalon hagyva szol a szobaban mar akkor felunik menyire tiszta, es erolkodes nelkul boldogul el a feladattal. Lehet korai ezt irnom, de meglehet a tovabra is a DT-990pro lesz a referencia a T90 pedig a fun. Erdemes megemliteni az erzest is amint a kezedbe veszed ezekt a fejhalgatokat, rogton tudod nem szemetet vettel. ;)

    [ Szerkesztve ]

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21906 üzenetére

    Pontosan mihez is viszonyitod?????? Azert is kerdem mert a kepesegeit illetoleg lehetne magasabb arkategoriaban.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz krichd1 #21948 üzenetére

    "viszonylag kiegyenlített, normális hangú fejeshez viszonyítva. 8-10khz környékén van egy nagyon zavaró éles magas kiemelése" "Nálam a hallgathatatlanság referenciája."

    Igen, 100%-ban tokeletesen maximalisan egyet ertek ezzel az eszrevetellel ha a fejhalgatot valami mezei, vagy akar markas Low Esr es nem audiodrade kondenzatorokbol osszerakott rendszeren hasznalod. Mivel monitorozasi celra fejlesztettek es nem arra kalibraltak, hogy a leheto legtobb elvezetet okozza a fuleknek, vagy szinezze a hangot. Emiatt 1:1-ben kijon a hangkelto agressziv-femes dinamikamentes hangzasa, es egyebb hianyossagai. Mielott az audiograde kondenzatorokat megismertem, azt gondoltam a fülfajas normalis resze a fejhalgato hasznalatnak, es itt nem egyedul a DT-990 pro-ra gondolok. (A ceg 1924-ota gyart es fejleszt fejhalgatokat amit nem sokan mondhatnak el magukrol a szakmaban.) Volt lehetosegem kiprobalni egy HD 700-at amit kb. egy reszemrol butatelefonnak minositheto hangforrasra kotottek a boltban, tehat ha valki kerdi mi a velemenyem azt is mondhatnam akar: "Hmm, nem er a 680€-os Senheiser 120€-tol tobbet."

    Szoval mind a kettonknek igaza van. Ezert is nem lehet figyelmen kivul hagyni a hangforras kepessegeit es pont akkora figyelmet szentelni a kvitelezesnek, alkatreszeknek mint a nyers parametereknek.

    Reszemrol lezart a tema. :)

    [ Szerkesztve ]

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

  • Ramachandra

    tag

    válasz bkercso #21957 üzenetére

    Nem irtam, hogy egyedul a jel utjara vonatkozik. ;)

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

Új hozzászólás Aktív témák