Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Terrayon

    tag

    válasz bkercso #9551 üzenetére

    Köszi, kipróbálom a szivacsos megoldást.

    Huh, nem tudom, lehet :), a böngésző megjegyzi a felhasználóneveket, lehet hogy egy másikkal is bejelentkeztem valamikor.

  • Terrayon

    tag

    válasz bkercso #9551 üzenetére

    bkercso: Köszi a segítséget az erősítővel kapcsolatban. Úgy néz ki megoldódott a probléma, már nem hallok zúgást, a csavarhúzogatás segített :))

    Ettől függetlenül úgy érzem végleg átpártolok a fejhallgatózásra. Bár néhány év kísérletezés után végre sikerült egészen jól elhelyezni a hangfalakat a szobámban, valahogy mégis sokkal meggyőzőbb zenét hallgatni fejhallgatón. Arról nem beszélve, hogy így jóval olcsóbb egy komoly rendszert építeni.
    Ezért lehet el is adom a CA A500 erősítőmet, ha valakit érdekel, privátban megkereshet.

    Szóval a lényeg, hogy egy teljesen új rendszert szeretnék összeállítani. Úgy gondolom 150 ezer pénzecske már elég lesz egy komolyabb lánchoz (DAC+AMP+fejhallgató), ha használtban gondolkodom. Márpedig abban gondolkodom. Időm az van, nem sietek sehova, ha fél év múlva sikerül összeválogatni ezt a triót, akkor fél év múlva veszem meg. (legalább lesz időm összegyűjteni rá a pénzt :) ) Csak PC-ről hallgatok zenét, amikor csak lehet, veszteségmentes formátumban. Van benne egy X-Fi XtremeMusic hangkártya. Ha azt ajánljátok cseréljem le mert van jobb alternatíva, akkor megfogadom a tanácsot. De mivel úgyis DAC-ot szeretnék venni, úgy gondolom nem érdemes hangkártyákkal vacakolni, hanem megtartom ezt és majd a digitális kimeneten fogom használni.

    Elmentem meghallgatni néhány olyan fejhallgatót, amiről látatlanban és a fórumos tanácsok alapján azt gondoltam, hogy találkozni fog az igényeimmel. Ezek a következők: Legyen zárt, mert szeretem a mély hangokat. Viszonylag széles térrel is rendelkezzen (tudom, a széles teret nem épp a zárt fejhallgatóknál kell keresni, de a basszus most fontosabb nekem). Kedvenc akusztikus zenéimet Katie Melua énekli, de nagyon kedvelem még a Coldplayt és az ezekhez hasonló zenéket. Hallgatok még klasszikus rockot, metált is, ha épp rám jön :DD, de a populárisabb műfajoktól sem zárkózom el (Katie Perry, Jason Derulo, stb.). Sőt, most elsősorban inkább erre keresek fejhallgatót, mert néhány éve már van egy K501-em, bár már kicsit romos állapotban. Ezért ezt megtartom akusztikus zenére, most pedig egy olyat keresek, ami a pop/rock műfajokhoz illeszkedik.

    Eddig az AKG K272HD és Beyerdynamic DT770 (32Ohm-os változat) hangkaraktere tetszett a legjobban, ezekben megtaláltam azt, amit keresek. A fejhallgatókat az orrom előtt bontották ki a dobozból, tehát nem voltak bejáratva. De legalább erősítővel sikerült meghallgatnom őket, így legalább van némi fogalmam arról, hogy szólnak. Tudom, hogy ebben nehéz tanácsot adni, mert szubjektív dolog, hogy kinek mi tetszik, de kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mit érdemes még meghallgatni pop/rock műfajokhoz. Nyilván nem reális hogy kipakoltatom a készletet mert mindent meg akarok hallgatni :). Meg az is kellemetlen lenne ha hetente járnék meghallgatni valamit, előbb utóbb kitiltanának mindenhonnan :D. Szemezgetek az Audio-Technika ATH-M50, -A500 (esetleg -A700) típusokkal, de még sehol nem találtam ilyeneket. Ezek hasonlítanak valamennyire a K272HD-re és DT770-re? Mit érdemes még meghallgatnom?

    Érthető okból szeretném előbb megtalálni a megfelelő fejhallgatót, ami hosszútávon is kényelmes és hallgatható. És csak ezután szeretném beszerezni a további komponenseket (DAC+AMP), amik passzolnak a hangjához. Mert hiába van egy sokak által dicsért rendszerem, ha pl. nekem nem kényelmes az adott fejhallgató, és akkor kezdhetem az egészet az elejétől. Vagy nincs igazam?

    Annyit már tudok, hogy a Heed CanAmp egy eléggé elismert erősítő és jó választás AKG-khez. Ennek van alternatívája? A fent említett Beyerhez és Audio-Technikákhoz mit ajánlotok? DAC témában pedig teljesen tanácstalan vagyok.

    Tudom, hogy hosszúra sikeredett a történetem, de így legalább teljesebb képet kaptatok arról, hogy mik szeretnék :) . Minden javaslatnak örülni fogok, és remélem ez még csak a kezdete egy hosszú útnak, amit bejárok majd az audiofil világban. Néhány hét olvasgatás alapján úgy látom, már egy szép baráti társaság alakult ki itt a fórumon, és hogy a szakmai színvonal is nagyon magas, sokat lehet tanulni tőletek :R .

Új hozzászólás Aktív témák