Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz bkercso #73532 üzenetére

    + (#73531) niof

    Koszi mindekettotoknek a kimerito leirast.

    Van kapcsolhato konnektor/hosszabbito, de a trafot az asztal ala fogom tenni, es nincs sok kedvem folyton lemaszni hozza. Van egy hosszabbito az asztalon is, ha nagyon zajos, majd atteszem abba, de nem akartam ezt a "krumplit" is az asztalon tartani. Zajt ugyis ossze fog szedni, mivel ott a szamitogep, de nem hiszem, hogy a 100 dollaros erosito meg a 100 dollaros DAC akkora hatalmas minoseget kepvisel, hogy ezzel foglalkozni erdemes. Engem max az zavarna, ha kikapcsolt erosito mellett is van hangja a trafonak, pl. az akkutoltomnek is van, es azert az mar zavaro, viszont csak heti 1x megy par orat.

    A hangot meg meglatjuk. Mivel kb. fel eve nem volt ez a setup hasznalva, az RCA kabel meg uj is raadasul, ugyis kell 10-20 ora az osszes komponensnek, mire "beall", es ebbe a fejhallgatot is beleertem, mivel fel evig dobozban volt. Ugyhogy majd jovo heten fogok tudni barmit is mondani rola.

    Bizom Bodz-ban, eddig mindent o ajanlott, es amikor a Z40-et megvettem, es vegre "megerkezett" a "test" (vagy nem tudom hogy mondjak) a fejeseimbe, akkor tudtam, hogy pont erre van szuksegem. Ha ugyanezt tudja a Magni is, az nekem tokeletes.

  • niof

    addikt

    válasz bkercso #73532 üzenetére

    Ezért írtam, hogy leegyszerűsítve. Bár 100 kHz tartományig nem néztem soha, de mikor még volt módomban, a saját építésű (lineáris) tápjaim közül többet is megnéztünk szkóppal, terhelve is, és nem volt velük gond. Pedig csak a legegyszerűbb alapelvek alapján lett összerakva. Egyikben volt LC tag, valahonnan nyúltam, már nem emlékszem, de az is jó volt. De a minőségi alkatrészek is sokat számítanak. Olcsó, kínai puffereket pl. én egyáltalán nem használok, csak Elna, Nichicon, Rubycon, Panasonic gyártmányokat. Alacsony kapacitásnál meg általában Wima-t. De igyekszem az aktív alkatrészekből is a minőségit venni. Meg hát nem teljesítményerősítőkről beszélünk, hanem párszáz mW-ról max. Itt szerintem nem rossz megoldás, hogy a DC rész egyben van, és a lehető legkisebb helyen megoldottak mindent, és az AC-t vitték házhoz...
    Akinek nem inge, ne vegye magára, de ha valakinek annyi esze sincs, hogy a nem használt fogyasztót áramtalanítsa, annak úgy kell! És itt nem is elsősorban a fogyasztásra gondolok. Ezek is elromolhatnak, egy szarul megtervezett kapcsolás, egy zárlat, egy kis szikra, és ég a ház. Szó szerint. Szóval, érdemes lekapcsolni, ha nincs használva.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák