Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csocsoszán

    őstag

    válasz #56474624 #64242 üzenetére

    Most egyáltalán nem értünk egyett! (eddig több dologban egyetértettünk. De mondjuk engem kifejezetten zavart a "világos" meg a "sötét" kifejezés! Én inkább a precíz részletező vagy az elken, moss kifejezést használnám!)
    Az igaz nagyban függ, hogy mit használsz tesztelésre. De én úgy gondolom, hogy ilyenkor ajánlatos, kifejezetten high- end teszt felvételeket hallgatni.
    Nem olyat aminél "egységesen" részlettelenül szól a zenekar.
    Abban remélem kiegyezünk, hogy ezek a teszt felvételek szinte mindegyik közel mikrofonozott igen részletező, jó hangszer hangú felvételek. (Stockfisch....a három vakegérig bezárólag! Sorolhatnám de mindenki tudja!)
    Olyan felvételt lámpással kell keresni mint az orosz nyomású Ludus Danielist! Ahol az oroszok leraktak a katedrálisba két jó minőségű gondolom neumann mikrofont, amit még a németektől hoztak el mikor összecsomagolták a deutsche grammophont. Hatalmas valós tér a pap vagy ötven méterre énekel. Viszont az aki a csörgőt rázza a mikrofon mellett van, úgyhogy kifejezetten szexeli a füled!
    Tehát, hogy folytassam ha nem hallod meg az apró zajokat mint lélegzetvételt, apró halk mozgásokat akkor bizony az az eszköz, eszközök kennek mossnak. (Már nem arról beszélünk, hogy a hegedű nem hegedű hangú! És nem kiemelésről beszélek.)
    Alkalmas lehet hosszútávú zenehallgatásra, egyeseknek.
    Mondjuk én kifejezetten a rossz hifisek közé tartozom, ha valami nem szól jól, nem bírom végighallgatni.
    Szóval nem azért veszek drága jó minőségű eszközöket, hogy a fele zenész a kantinban legyen.

    Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

Új hozzászólás Aktív témák