Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz CheGhost #30794 üzenetére

    Ha most szól, akkor nem lehet fordítva az opa, mert akkor fordított tápot kap. :) Ha megkínáltad fordított táppal, akkor lehet, hogy illene kukázni, mert ki tudja, mi baja lett és ebből milyen meglepetések és hiábavaló hibakeresések lehetnek a jövőben.
    A virtual groundot a TLE2426 rail splitter állítja elő az adott kapcsolásban. Ilyet tettél bele? Ha igen, akkor valahol valami el lehet kötve, mert ennek féltápra kell beállnia. Jó lenne, ha linkelnéd a visszafejtett kapcsrajzot, ültetést, és fotókat (éles, nem becsillanós, részletes képeket), akkor hátha kisakkozzuk, mi lehet vele.
    Én egyébként a TLE2426-ot nem nagyon szeretem, mert kevés az árama, nehezen beszerezhető, és az aktív VGND szerintem csak torzításforrás. Két db 470 ohmos ellenállás sorba, velük párhuzamosan 1-1 200-1000uF és kész is a jó minőségű VGND. A titok, hogy DC áramnak nem szabad aszimmetrikusan folynia, és akkor nem billen el. Mivel az OPA2134 FET-es bemenetű, semmilyen kapcsolásban nem produkál számottevő DC fesz-t a kimenetén, így ebből nem lesz gond. Viszont LED-et és ilyesmiket a V+ és V- közé köss, ne féltápra.

    Az erősítés=R4/R3+1, ha a táp nem jó, akkor az erősítő klippel, vagyis torzít, de az erősítése nem lesz kisebb. Csak kisebb hangerőgombállásnál kezd torzítani.
    1-2V viszont kevés lehet féltápnak. Ebben az esetben az OPA DC-t csinálhat a kimenetén, ami károsítja a fejest. "Gányolás" után mindig mérd meg a kimeneti DC fesz-t, mielőtt fejest csatlakoztatsz rá! (Ez rám is vonatkozik. ;) )

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah!

Új hozzászólás Aktív témák