Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    válasz OddMan #584 üzenetére

    S3 UniChrome Pro: hardveres DX7, 3DMark2001 alatt 15%-al gyorsabb az Intel Extreme Graphics 2-nél ill. 14%-al gyorsabb a SiS 315-nél, ugyanezek a számok a 3DMark2003-ban: +28% és +16% (gyári forrás). Tehát nem 5 FPSsel fog szakajtani hanem 7el! :D
    Itt a melóhejen az egyik gépben ilyen csip van, ha lesz lehetőségem letesztelem, amit észrevettem: 2,4Ghz CeleronD és 256Mb RAM mellett a Blitzkrieg nevű (2D terep 3D egységek) stratégiai játékban igencsak vissza kellett vegyem a grafikát de 1024x768-ban jácchatóan fut.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz Padree #593 üzenetére

    Via UniChrome Pro, 3DMark2001: 1211 pont (default). - Az ősöreg TNT2M64-em hozott ennyit - a kép is szaggatott annyira. Többet vártam tőle, kb. egy gF2 MX400 szintet - deez a fele annak.
    Konfig: Intel CeleronD 2,4Ghz, 256Mb RAM (333Mhz)

    RESULTS
    3DMark Score 1211
    Game 1 - Car Chase - Low Detail 20.9 fps
    Game 1 - Car Chase - High Detail 9.0 fps
    Game 2 - Dragothic - Low Detail 17.3 fps
    Game 2 - Dragothic - High Detail 7.7 fps
    Game 3 - Lobby - Low Detail 22.8 fps
    Game 3 - Lobby - High Detail 13.3 fps
    Game 4 - Nature Not supported by hardware
    Fill Rate (Single-Texturing) 138.0 MTexels/s
    Fill Rate (Multi-Texturing) 186.2 MTexels/s
    High Polygon Count (1 Light) 2.7 MTriangles/s
    High Polygon Count (8 Lights) 1.8 MTriangles/s
    Environment Bump Mapping Not supported by hardware
    DOT3 Bump Mapping 11.9 fps
    Vertex Shader 8.5 fps
    Pixel Shader Not supported by hardware
    Advanced Pixel Shader Not supported by hardware
    Point Sprites 0.3 MSprites/s

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz OddMan #598 üzenetére

    Warcraft3: én anno a TNT2M64-emen jáccottam, igaz 800x600-on és minden a minimumon - szvsz az UniChrome-on is elkéne fusson hasonló beállításokkal.
    A CoD is lehet menni fog, egy 64bites SDRAMos MX400-al (3DMark'01-ben 1600 pont) jáccottam végig, 800x600 és asszem nem is volt minimumon a grafika.
    Sajna itt bent a melóhelyen nem tudom felrakni őket.

    A teáltalad írt 3DMark eredmények elég csókosak (de még úgyis csak éphogy kielégítőek), kiváncsi lennék a forrásra, vagyhogy milyen konfigba volt, enyire számítana? Esetleg a rendszermemória sebességén (Mhz, dual-ch, memóriavezérlő hatékonysága stb.) enyi múlna? De a GPU számítási képessége akkor sem változik, legfeljebb a memóriával kommunikál gyorsabban, az lenne a gyenge láncszem?

    Másik integrált videóvezérlő:
    SiS M760 Mirage2: DX8.1 támogatás (pixel shader 1.3), Polygons/sec: 20,8M, 3DMark'01: 4150(LFB), 2150(UMA), 3DMark'03: 370(LFB), 210(UMA).
    Csak aztnem tudom hogy mitjelent esetünkben az UMA meg az LFB.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz OddMan #604 üzenetére

    Azt néztem énis, csak a táblák nem jöttek fel mert a html verzóját néztem. Nem tudom, engem nem győzött meg ezaz UniChrome, a videós tulajdonságairól meg nem tudok nyilatkozni - munkahely.
    Nekem szimpatikusabb az Intel GMA 900 (bár az se hiszem hogy sokkal keményebb) vagy az Ati X200, de a legjobb egy TurboCache-es GF6200 lenne (ha ésszerűen alacsony áron adnák normális körettel - de ilyet nem találtam).

    Melyik notit nézted ki?

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    FUSI Amilo L1310G játékok alatti képessége érdekelne, gondolom az X200-ával nem lehet FEAR-ezni vagy COD2-őzni, de régebbi gamék alatt (COD, Warcraft3, stb.) mégis mennyire bírja, milyen felbontás/részletességgel?

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz gabaa #1330 üzenetére

    Úgyérzem eltúlzod, a CS-nek szvsz szoftveres módban is gyönyörűen mennie kellene egy ilyen procival (legalábbis egy 3000+-os Sempronnal 1024x768-ban szoftveres módban igencsak játszható volt), Pacmant meg Boulder Dash-t még annó C64-en nyomtam, Voodoom pedig sosem volt - de nemtartom valószínűnek hogy megfektetne egy X200-ast. :U

    Konkrétan az érdekelne, hogy ki melyik ismertebb 3D-s játékot milyen beállításokkal tudta élvezhetően játszani a fent említett 1310G-vel. Meg úgy egyáltalán tapasztalatok vele kapcsolatban.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz gabaa #1332 üzenetére

    Hja, a szoftveres módot egy ASUS notin próbáltuk ki - mert nem volt épen kéznél drájver a SiSes csipjéhez, épcsak belenéztem de nemtűnt rossznak - nem így szándékoznám használni.

    Részletezhetnéd mi a különbség feature/minőség ügyben a L és az A szériák között!

    Kijelzők terén ebben a kategóriában mi a helyzet? Alkalmasak (ha nem is tökéletesen) filmnézésre - Pacman, meg szoftveres FEAR ;) játszásra? Ez a widescreen hogy alakul 3D játék közben? A széleken fekete csík lesz? Vagy egyszerűen a játékok tudják adni azt a felbontást (1280x800)? Hogyan alakul a képminőség ha lejjebb vesszük a felbontást? Natív marad - kisebb négyszögbe kerül, vagy nyújtja/torzítja, esetleg én választhatom melyik legyen? Le lehet bontani negyedére (640x400), talán az lenne a legoptimálisabb sebesség/kinézet ügyileg esetünkben?

    Esetleg a FUSI Amilo L7310 02-ről valami tapasztalat? Az még esélyes, de ha jól látom nincs TV kimenete?! Persze ezis nocommentes L széria :B .
    Szóba került még:
    HPQ EVO NX6110 EK114ES
    Acer Travelmate 2413 LMN

    Esetleg ajánlhatnátok valami sulinetest br. 220e -ig ami jó és megéri. Mert nem nagyon van választék, a keret pedig igen szűkös.

    Kösz, és nem kötekedni akarok, egyszerűen csak nincs tapasztalatom ezen a téren, és a lehető legjobbat szeretném kihozni a dologból.
    Ja és nem játékra kellene, az csak felmerült hogy ha lehet/megoldható ebben a kategóriában akkor jó lenne (erre egyedüliként az X200 tűnik alkalmasnak - ezért forszírozom ezt) de sokkal inkább fontos hogy jól használható legyen.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Új hozzászólás Aktív témák