Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kekegsm

    őstag

    válasz #64791808 #1593 üzenetére

    Nézd, nekem ez a mostani a 9. laptopom, emellett dolgoztam másik kb 50-el, és szerintem nagyon jók a FuSi-k. A Dellnek szuper a minősége, de ha az ár-érték arányt nézed, akkor jobb a Fujitsu.

    Mindegyiknek megvan a maga herótja. Én dolgoztam olyan Clevo-val, amibe asztali ppocit tettek... Az igazi asztalit, nem egy mobil változatot!

    Azonkívül nagyon sok márka használja a távol-keleti gyártók barebone notebookjait, pl Gericom... Vackok.

    Ha csúcsminőséget akar valaki, akkor Sony. Csak baromi drága, és nem egy sprinter egyik sem.


    A 17'' notik sokszor recsegnek. (tapasztalat HP, Dell, Acer). Nagy a burkolat, nagy homogén műanyagok.

    Melegedés: a márkás notiknál meg van tervezve azért. Múlt héten nálunk sokszor 30 fok is volt a szobában, vigyáznom kellett, hogy az izzadság nehogy belecsöpögjön, de csont nélkül, a szokásos hőmérségleten ment az enyém, pedig 62W az a proci, és egy X700ex a GPU. a legmelegebb része egyébként a winyó, a jobb kezem alatt, de nem veszélyes, IBM melegebb.

    Játék: énnekem csak laptop jöhetett szóba (külföldön dolgozok, hazamenetelkor nem akarok cipelni egy nagy gépet persze). De játszani is akartam, ezért kellett.

    Igen, a notik nem játékra valók, ha valakinek van rá lehetősége, az vegyen egy jó játékgépet és egy minimál notit. Word-Excel,Skype, ilyesmi azon is gond nélkül fut, nem kell izom. Ha pedig valakinek kell a teljesítmény, az fizesse is meg. (mint pl a grafikus mobil munkaállomások, a FuSi Celsius, a SunMobil, ilyesmi.De ezek már más kategóriák).

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

  • Kerengő

    tag

    válasz #64791808 #6336 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a gyors reagálást!

    Fn kombinációt én sajnos nem találtam. Xp-t használok (tanár vagyok és Xp op rendszert tudtam venni legálisan 2000 valahányszáz forintért, a géphez meg csak linux-ot adtak - ez lehet adott esetben probléma? Mármint ez a "tanárok számára biztosított" olcsó Xp lehet, hogy le van butítva? Vagy nagy hülyeséget kérdezek?), így a Vistás megoldás sajnos nem jó.

    Az energiagazdálkodás menüt végigbújtam már, de igazából ez arra terjed ki csupán, hogy milyen időintervallum után állítsa le a monitort, vagy a merevlemezt. Az a gond, hogy csak használom a gépet, de nem értek magához az operációs rendszerhez, így lehet, hogy én vagyok a béna, hgoy nem veszem észre, pedig előttem van.

    A túravezető soha nem téved el, csak útvonalat módosít.

Új hozzászólás Aktív témák