Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Tin_Shield #4259 üzenetére

    Nem egészen, az X10-ben meg exr lapka van, bár tény, hogy más technologiaval.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tin_Shield #4259 üzenetére

    Na pontosan ez volt a bajom a gépeikkel: Lassú, buta és az optikájuk sokszor az átlagos szintet sem ütötte meg. Ha lett volna verseny arra, hogy ki tud nagyobb CA-t bemutatni, akkor a Fujifilm tucatkompaktok tulajdonosai utcahosszal nyernének.

    A Fujifilm taktikája az volt, hogy olcsó bóvlival floodolta a piacot. Gyakorlatilag bármelyik kategóriát nézzük, ő akar lenni a legolcsóbb, ami bejött, vitték ezeket a szarokat mint a cukrot. Ezért idegenkedtem az X sorozat bevezetésénél, hogy a Fujifilm eléggé felnőtt-e a feladathoz, de amikor először kézbe vettem az X100-at, akkor abban a pillanatban megtértem: Oké, ez nem az a Fujifilm, ez kérem ismét a digitális korszak előtti Fujifilm, már ami a minőséget és nívót illeti.

    Amit most az X sorozatban látunk, legyen az kompakt vagy cserélhető objektíves, az fenomenális. De ha nem jöttek volna az okostelefonok, akkor a Fujifilm még mindig gagyi budget kompaktokat gyártana. Tavaly megtizedelte (jóformán szó szerint) a kompakt állományát az okostelefonok előretörése miatt. Sőt a teljes 200 USD alatti termékpalettát úgy ahogy van kivágta a kukába, senki sem vesz már ilyen gépeket.

    Persze lehet mondani, hogy amit most csinál azt megint azért csinálja, hogy ő legyen a legolcsóbb alternatíva, csak most ezt éppen a Leicával szemben partizánkodik, de hát erre a versenyre azt mondom, hogy mi csak nyerhetünk rajta.

    (#4258) madgie: Ez még a klamédiás korszak, nagyon cuki, de kössz nem. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák