Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikrofon

    veterán

    válasz #16820480 #34929 üzenetére

    "Amúgy meg az a vicc, hogy vélhetően tényleg vevőcsalogató volt a Kaizen, amikor alul volt a cég a ranglistán, akkor kellett."
    Szerintem ez nem így volt. Hanem akkor az volt a helyzet hogy ez egy olyan "luxus" lehetőség volt amit megengedhetett a Fuji. Mint egy jó reklám és közben jöttek is a vevők. Aztán változott a világ változtak a felhasználói és vásárlási szokások, lehetőségek. Emiatt jött a megszorítás és ezt elengedték. Ha fogyott volna rendesen az X-T4 akkor biztos több mindent megkapott volna az X-T3. De nem fogyott így dönteniük kellett és sajnos egy ilyen számunkra szomorú döntést hozott. Az hogy miért nem fogyott annyi szerintem 3 dolog miatt van. Az hogy az emberek nagyrésze felült az FF léghajóra: "Ha már pénzt adok vázra akkor az legyen nagy és nagy szenzorral!" Másodsorban változott a világ csökkennek a fényképezőgép eladások, mert kevesebb ember tart rá igényt és mert tudatosabban vásárolnak. Harmadsorban pedig nem hozott annyit az X-T4 hogy rohanjanak Upgrade-elni az X-T3 tulajok, mert a fontosabb dolgokat úgy is megkap majd update-tel mint eddig. A háromból ezen az utolsón egy "egyszerű" döntéssel tudtak változtatni. Mert szerintem ennek az lett a következménye hogy az X-T3 => X-T4 Upgrade-et tervező felhasználók jelentős része olyan gazdasági körülmények között él, hogy kicsit fintorgot kicsit mérgelődött kicsit szomorkodott majd elment és megvette. Másik része úgy döntött hogy ennyit nem ér neki is mint tudatos vásárló lemondott róla mert neki elég az X-T3 így is.... Igy tehát szerintem ha nem is tartósan de egy időre megugrott az X-T4 eladások szám....

    Szerk:
    radásul szerintem fotos szemmel a Fuji lufi kezd kipukkadni. Igazából már van minden ami kell. Szép képek, jó AF, jó érzékenység, megfelelő dinamikai átfogás, jól kialakított gombok tárcsák és szenzorstabilizátor. Ezek alapján ha új vázat akarnak kihozni különböző ársávban, akkor kénytelenek lesznek tulajdonságokban, képességekben és kezelhetőségben csoportokat alakítani és ez alapján meghatározni az árat. Erre szerintem már jó példa az S10.
    Illetve szerintem kb az x-e4 az utolsó, amikor egy olcsóbb váz megkapta azt a szenzort, azt a képfeldolgozást és az AF-et amit a legjobb vázuk....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák