Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dryman

    aktív tag

    válasz Hequila #128 üzenetére

    Nézem nézegetem azt a feldobott képett, és azon töprengek milyen jól tudsz forrasztani, és csak akkor vettem észre, hogy nem is a kép középső fertáján lévő FET forrasztásáról(cseréjéről ) van szó, hanem a dióda bebarmolásáról:)
    Elismerésem a türelmedhez, és kitartásodhoz, hogy még így is sikerült megoldani a problémát!
    Srácok ha valaki, gondolom mindenki aki javít, tudna egy pontos forrasztóon típust ide beírni, azt megköszönném, mert fogyóban az eredetileg félkilós tekercsem!
    Én ezzel is meg vagyok elégedve, de hátha van jobb!
    Az enyám típusa: Rosin Flux cored solder 1.0mm átmérő sn/pb arány 60/40
    ja és csak egy vaskos gyantavezeték húzodik benne.....
    Denaturált szesz helyett a gyanta eltávolítására meg a Novatio Safety Clean termékét használom, tuti minden ragasztási maradék, gyanta, és szilikon származék letisztitására...ezt merem ajánlani, de a beszerzése nehézkes!

    [Szerkesztve]

  • Dryman

    aktív tag

    válasz _Petya_ #135 üzenetére

    Többlábú alkatrészek kiforrasztása elég macerás manuális körülmények mellett, de ha van egy jó ónszippantód, és türelmed, no meg kézügyességed, akkor nyert ügyed van.....
    Másik eset az ónfördős páka, legalábbis az én welleremre aplikálható egy 1,5cm átmérőjű kis tégely, amit a normál 50VA-es weller kb 1-2perc alatt tud felhevíteni, és így már indulhat is a forrasztás, viszont az smd cuccokat , ugy kell kihalászni a kb 2 köbcentiméter folyékony ónfürdöből egy kis szőröcske segítségével....macerás, de néha elkerülhetetlen a használata...

  • Dryman

    aktív tag

    válasz zLegolas #138 üzenetére

    Nem borotvapenge, hanem steril injekciós tű, még a kis műanyag nyél is adott hogyha netalán megmegszik a tű is ne kelljen eldobnod....
    Amatör rádiós szakkörön ilyen 0,7-0,9 mm átmérőjű tükkel mókerkodtunk, meg ónfelszívó szalaggal (gyári cucc, réz elemi szálakból szött rézharisnya, valamilyen forrasztólakkal bevonva)....melegíteted a forrszemet, odadugtad a felszívó szalagot, a szalagra felfutot az ón, ezzel egyidőben az IC lábára felfűzőtt csövecskét (injekciós tűt) enyhén nyomva forgatni kellett, mintha csak 6 kezed lenne:)
    Szóval ez a múlté, egy jó minőségi ónszippantó lágy de hőálló heggyel csodákra képes! mondjuk ilyen a Würt cég Entlöt-Pumpe antistatic terméke, és ez létezik kompresszoros pedálos elszívós változatban is, csak ott lábbal indítod az elszívást, nem bedig kézzel a kis pumpa kioldó gombjával!

Új hozzászólás Aktív témák