Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brownus

    veterán

    válasz fLeSs #443 üzenetére

    Megyek lebeszélem! én mondtam neki, hogy kevés szénhidrátot egyen, ne igyon sok szeszt, meg rendszeres sport. érdekes amikor sportolot jobban nézett ki! most lusta rá, meg kifogásokat keres és talál :(

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz fLeSs #443 üzenetére

    Nemtom ezügyben volt-e már reakció, de akkor én írnék párat.
    Ezt a ''hülyeséget'' amerikai sportorvosok találták ki súlycsökkentés/fogyás céljából, és a lényege az, hogy a tápanyagösszetételek különböző lebomlási ideje miatt a szervezet általában nem tökéletesen tudja lebontani az egyes összetevőket. Ha viszont szétválasztják az alapvető kategóriákat, akkor csak egyféle táplálékra kell koncentrálni az emésztésnek, viszont 4naponta mindig kap ugyanolyat, tehát nincs megvonási reakció. A beviteli igény tehát rövid idő alatt csökken, és a szervezet felveszi a ritmust. Természetes hogy szokni kell pl, hogy a szaftos pörkölthöz nem ehetünk kenyeret , de ennyi akaraterő meg bármely más diétához is kell. Elvileg vannak előírt adagok is, de eleinte ehet mindenki az adott napra szóló típusú kajából bármennyit, egy idő után úgysem fogja bírni. DE. Ahhoz hogy bármilyen normális súlycsökkentést elérjünk, ahhoz igenis szükséges a rendszeres mozgás, tehát normális eredmény csak azzal együtt érhető el. Napi másfél óra mindennap, egy óra aerob és félóra anaerob mozgás/tevékenység kell hozzá. A szétválasztási szabályok következetes betartásával az esetleges túlsúly mértékétől függően 90nap alatt 10-20kilót is lehet fogyni, és azt megtartani. Ha kicsit is csalunk, akkor nem jön létre a szervezetben az a változás, ami később nem engedi visszahízni a leadott súlyt. A kétkedők azt sem veszik figyelembe, hogy mivel délelőtt mindennap csak gyümölcsöt szabad enni, viszont azt kötelező, ezért a rost- ásványianyag- és vitaminbevitel az átlag többszörösére nő, tehát már önmagában is egészséges lenne. Na és akkor a tapasztalatok:
    Egy ismerősöm 90nap alatt 26kilót fogyott, még most is csinál egy újabb ciklust, már 31 kilóval könnyebb, most épp 93kilós. Én dec.27-én kezdtem, 98kiló voltam, most 81 vagyok, és 27-én jár le a 90nap. Mindezt úgy, hogy egyikünk sem mozgott eleget a téli időszakban. Én is folytatni fogom a diétát, de most hogy normális lett az idő, már mindennap elmegyek 2órát úszni és futni naponta váltva. 90nap múlva újra bepostolok, hogy vajon ''visszaszedtem-e az összeset''

    Aláírás (nem kötelező megadni)

Új hozzászólás Aktív témák