Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Frenk

    aktív tag

    Már 1 hónapja üzemeltem be a Samsung 830 /64GB/ SSD-t. Minden "szép és jó", eltekintve az alábbiaktól.
    A következő problémák adódtak az eddigi használat során, melynek megoldásához segítséget szeretnék kérni.
    Az alaplap egy GIGABYTE GA-970A-UD3(rev. 1.0).
    SATA3_0: SSD,
    SATA3_1: IDE HDD,
    SATA3_2: SATA DVD-RW.

    A beüzemelést az itt lévő ajánlások szerint végeztem el. /Win7+legfrissebb AMD Chipset Drivers és a beállítások/

    Az első probléma ami feltűnő volt, hogy amikor a DVD meghajtóról telepítettem /nem op. rendszert/ akkor a telepítés során többször belassult/megállt a telepítési folyamat, a szokásostól a többszörösére nőtt egy telepítési folyamat.
    A második problémával tegnap szembesültem amikor NERO-val szerettem volna képfájlt kiírni de a 4 próbálkozásból egy sem sikerült. Az írási folyamat lényegében nem szakadt meg csak a 4 esetben - 6%, 48%, 12%, 8% - az írási folyamat megállt / az író "kontroll lámpája" nem világított /. Vártam kb. 10 percet és nem indult/folytatódott tovább az írási folyamat, így muszáj volt "megszakítanom" az írási folyamatot. Így ebben a formában a DVD írás nem működik, csak a lemezeket pazarlom.

    E két esetből gondolom, hogy valami nem lehet rendben az AHCI-re történő átállás során. Lehet, hogy a DVD írót nem megfelelő SATA portra csatlakoztattam?

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák