Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • MrLebowski

    csendes tag

    Sziasztok!

    Olvasom szépen a forumot az elejétől, az első 1000 en már tuljutottam, de nem bírtam megállni, hogy ne kérdezzek. :) Szeretnék tanácsot kérni ssd vétel ügyében.
    1. 2 db. OCZ Vertex Turbo Series 2.5" - 60 GB - SATA II amit RAID-0 ba raknék.
    vagy
    2. 1 db. OCZ Vertex Turbo Series 2.5" - 120 GB - SATA II
    vagy esetleg
    3. 2 db. 300 Gb os raptor amit szintén RAID-0 ba tennék.

    Mindegyik esetben csak az oprendszer ( WIN 7 64 bit ultimate), és a programok lennének ezekre feltelepítve, a dokumentumok külön RAID-1 ben lévő 34 Gb os raptorokon lennének.

    A 60 Gb os vertex turbok olvasási, írási sebessége gyártó szerint (240/145 MB/s) kicsit kisebb mint a 120 as nagytestvéré (270/200 MB/s).
    Kérdés, 2 db. 60 as ssd vel el lehet érni jobb teljesítményt írás, olvasásban, mint 1 db. 120 al? A hétköznapi életben ez mennyire lenne észrevehető?
    Két 300 Gb os raptor raid-0 ban mennyire lenne ott teljesítményben, mint 1 vagy 2 ssd? Azért említem a raptorokat, mert 2004 óta van két 34 Gb os, és teljes mértékben megvagyok velük elégedve.

    Még egy kérdés? Ha 2 ssd-t javasoltok raid tömbe, akkor a Promise FastTrak TX2650 vagy 4650 es PCI Express x1 es kártya jo lehet ?

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    Acer Ferrari 3400

Aktív témák