Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    válasz Moki2 #15335 üzenetére

    ok, köszi, majd erre is figyelek akkor, image mentés előtt lekérem akkor a VolumeID-jét a partíciónak

    az tiszta sor, hogy a RAW (partíció nélküli, de inicializált) SSD-n alignálás -> elsődleges partíció létrehoz -> formázás 4K clustermérettel NTFS-re -> partíció aktívvá tétele, és akkor ezek után VolumeID átírás is kell még az eredetire, majd utána ghost, de csak az adatokat ghostolom rá, nem pedig az eredeti partíciót a rossz alignálással együtt

    a fő gondot igazából az okozta, hogy mivel alignáljam az SSD-t, mert azt csak egy működő oprendszer alatt lehet megtenni a diskpar-ral, de erre egy az USB-s vinyóra telepített XP akkor a megoldás és a kivitelezés is megoldható a rendelkezésre álló eszközeimmel

    nomeg akkor olyan program is kell, amivel nem a partíciót mentem image-be, hanem csak az adatokat, mert egyéb esetben hozza magával az eredeti rossz alignálást is, ha visszatöltöm az eredeti image-et, az Acronis az tudja ezt, csak azt nem tudom, hogy az bootdvd-n kívül indul-e másról (mint írtam, nincs USB-s külső DVD meghajtóm), legfeljebb kísérletezek majd a Drive Snapshot-tal is

    na majd írok de, hogy sikerült-e és milye módon megoldani a dolgot, és hogy javult-e a diszkműveletek válaszideje ezzel

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák