Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0R

    csendes tag

    válasz instantwater #297 üzenetére

    Az iOS appon keresztül nyitottam számlát nyáron. Több napig bírálták, végül jóváhagyták. Sok kérdés volt, arra emlékszem. Írtak e-mailt is, küldenem kellett a lakcím igazoláshoz 6 hónapnál nem régebbi, a megadott (mo.-i) címemre szóló hivatalos dokumentumot. Egy bankszámla és egy hitelkártya szla. kivonatot küldtem scannelve. Számlavezetési díj negyedévente esedékes, ha jól emlékszem 6€. Ez még nem is vészes, de ha a tranzakció pénzneme nem €, akkor talán 1,5% díjat terhelnek - én emiatt nem használom csak nyaralás alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • jezsu1998

    csendes tag

    válasz instantwater #297 üzenetére

    Szia :)

    Nekem is van ír KBC számlám, de nem ajánlanám, mert ha nem az eurozónában használod nagyon drága. Sőt még ott se mondanám olcsónak. Alapból van 6€ díja negyedévenként. Plusz 0.30€/ATM használat (euróban is).
    Maintaining the account fee €6.00 per quarter. This maintains the cost of running your account. Cash withdrawal [ATM] transaction €0.30 each. ATM withdrawals within the SEPA Zone
    denominated in Euro.

    Ha meg nem euróban használod akkor a következő díjak vannak még pluszban.
    : When you use your debit card in a non-euro currency, these transaction charges will apply: cash withdrawal fee 3.50% of transaction value (min €3.17, max €11.43) and POS transaction 1.75% of transaction value (min €0.46, max €11.43). MasterCard foreign exchange rates will also apply for any transactions carried out on your debit card.
    Szóval otthon forintban egy 100Ft-os vásárlás is min. 100Ft + 46 cent lesz, ami eléggé lehúzós és a Mastercard árfolyama se a legjobb, mondjuk a Revoluttal összehasonlítva.

    Ha pedig EUR számlát szeretnél kártyával, akkor először Revolutot ajánlanám, aztán N26 vagy Transferwise. (N26/Transferwise lehet jobb lehet, mert a Revolutos brit IBAN a brexit miatt később érdekes lehet.)

    Nekem a KBC-s számlanyitásnál mér volt ír PPS ( ír azonosító) számom, szóval lehet amiatt de nekem egyszerű volt anno, ír lakcím nélkül is ment.

    Remélem segítettem :)

  • KTU

    addikt

    válasz instantwater #297 üzenetére

    MONESE,
    GB Eurós IBAN, ingyen kártya, sőt ha van meghívókódod, kapsz 10 €-t.
    Persze ugyanúgy fel kell tölteni előtte mint a Revolut vagy TW.

    Csak EUR számla van, feltöltés bankkártyával költsége 0,4%, ugyanannyi mint a TW.nál.
    Euró övezetben még jó is lehet.
    Tudom, Anglia, brexit.

    [ Szerkesztve ]

    "Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Új hozzászólás Aktív témák