Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Megint az egész film a kétperces előzetesben vol. 9999999: Mile 22 :D

    Ez most valahogy nem hoz lázba, pedig bírtam (Wahl)Berg közös munkáit. Meglátjuk.

    Az Escape Plan 2 viszont mocsok gagyinak tűnik így elsőre. :((( Amikor már a promócióban látható tipográfiától is hányok, akkor ott nagy minőségre nem számítok. Bár lehetnek kivételek. ;]

    mile 22

    [ Módosította: lezso6 ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • atike

    nagyúr

    Mile 22 trailer

    (Mark Wahlberg, Lauren Cohan, Iko Uwais, Ronda Rousey, John Malkovich... Jó kis akció-thrillernek tűnik... :) )

    [ Szerkesztve ]

  • atike

    nagyúr

    válasz vond #111806 üzenetére

    A kereső beütve a "Mile 22"-őt nem dobta ki... És most sem... :U lásd

    Pedig követem a topicot, de tegnap csak úgy futtában sikerült bele-beleolvasni.... :DDD Szóval efelett elsiklottam. :R

    [ Szerkesztve ]

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Grave_444 #111856 üzenetére

    ugyan. a Vow kicsit giccsesebb, egyszerűbb, de a másik (Woody Allen) nekem toplistás, igazán szívet melengető. szerintem :D

    ui.:

    most nézem a trailert, gyerekek, Bohemian Rapsody, nagyoooooon jó is lehet, basszus. Rami Malek baromi jónak tűnik. miből lesz a cserebogár, hehe :d

    szerk.:

    Mile 22 = inkább a Raid még kétszer újra...

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • Bad Pritt

    félisten

    Sicario - Day of the Soldado

    Tekitntsünk el attól, hogy a címnek semmi értelme önmagában sem, de ha a film cselekményét nézzük, akkor még annyi sem. Ha ettől eltekintünk, akkor megkapjuk az első Sicario kicsit langyibb, következetlenebb és érdekes módon hollywood-iasabb változatát, pedig a rendező alapján pont azt vártam volna, hogy még keményebben odacsap a témának, de ez sajnos nem történt meg.
    A történet tényleg egyszerű és túl sok szót sem érdemel: Josh "Thanos" Brolin feladata kirobbantani Mexikó történetének legnagyobb bandaháborúját és ehhez ki mást is kérne fel, mint Benicio del Toro-t, illetve az első részből megismert csapatát is hasonló hatékonysággal veti be (mínusz Emily Blunt, tudjuk miért).
    Amíg ezzel voltak elfoglalva, addig a film még el is érte előzménye szintjét, erős atmoszféra a remek színészeknek, jól vezetett, érthető cselekménynek, korábbihoz hasonlóan ütős zenének köszönhetően, aztán beütött a krach, felültünk a langyi vonatra és a korábban akár egymásra is szó nélkül fegyvert fogó derék legények szíve úgy meglágyult, mint ártatlan kislánynak az állatkertben pónisimogatás közben. Out of character döntések, pillanatok, érthetetlen sztori és csavarok jellemzik a második felét a filmnek, mindazzal együtt, hogy a színészek továbbra is nagyon erősek voltak, Brolinnak konkrétan volt egy hosszan kitartott pillanata, mikor felállt tőle a szőr a hátamon, Thanos énjét úgy küldte volna haza, hogy annak csettinteni sem lett volna kedve.
    Ami még érdekes volt a filmmel kapcsolatban, hogy mennyire hasonló sémára épül, mint az első, sok minden ismerős, hasonló jelenetekkel van tele, ami nem baj, csak nem tűnik frissnek, viszont ez a hideg profizmus, ami jellemzi ezt a filmet is, nagyon el van találva még mindig, egyedülálló sok szempontból. Nincs fölösleges keménykedés, ami van, az hihető ezektől az operátoroktól, több ilyen lecsupaszított, sallangmentes akciófilm kéne, remélem, Berg a Mile 22-val tud hozni egy hasonlót, a Lone Survivor is remek volt ilyen szempontból.
    Összességében ajánlom azoknak, akik szeretnének egy jó, naturalista akciófilmet látni, néhány tényleg felkavaró jelenettel, de akik az első rész minőségét várják el tőle, azok sajnos csalódni fognak.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz oriic #113551 üzenetére

    A régieket én nem annyira csípem, bár tény, hogy mindháromnak megvan a maga "szépsége". Érdekes, hogy stílusban mennyire különbözőek azok a filmek.

    Jó kis akciófilmes augusztusunk lesz, most az M:I-vel, két hétre rá meg az Equalizer 2-vel. Szeptemberben meg jön még a Mile 22 is.

    Közben meg radar alatt ilyenek futnak be, mint a Prayer Before Dawn, a Peaky Blinders John Shelby-jével. :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • abridabri

    veterán

    Mile 22
    Na vegre egy jo porgos akciofilm, ez kellett mar nekem .
    Biztos vannak benne hibak, de en elveztem ezt a masfel orat :K

  • devil-k

    nagyúr

    22 mérföld
    22 Mile

    7/10

    Mark Wahlberg és Peter Berg "szokásos" 2-3 évenkénti darálós filmje.Kémelhárítás, darálás, egy kis csavar. A közepe felé kicsit unalmas volt a történet, de ettől függetlenül élveztem majdnem az egészet. Ha túllép azon cselekményen, amire az egészet alapozták és kihúzzák a játékidőt 2 órára, akkor tuti, hogy egy nagyon komoly elhárítós mozit kaptunk volna.

    Húzós éjszaka az El Royale-ban
    Bad Times at the El Royale

    8/10

    Kellemes meglepetés, remek hangulat, történet, kiváló karakterek, mégkiválóbb zene, Tarantino beütéssel és hosszú dialógusokkal. Egy pici hiányérzetem volt, de ettől függetlenül jól szórakoztam a 130 perc alatt. Remek szereplőket sikerült találni, mindenki a helyén volt.

    Az első ember
    First Man

    4/10

    Szigorúan csak azoknak, akik betegesen rajonganak a NASA-s témákért. Számomra egy unalmas és nagyon erőltetett film volt. Bár álmomban sem gondoltam volna, hogy Neil Amstrong ilyen s***fej volt.

    Halloween (2018)
    5/5

    Nagyon nagy csalódás volt ez a film. Semmivel sem volt jobb, mint az előző folytatások. Itt most csak annyi történt, hogy összeszedték a szereplőket, lehajították egy helyszínre és mehet a darálás. Semmi történetvezetés, semmi olyan dolog, amire azt mondhattam volna, hogy hmmm, ezt még nem láttam, vagy hmmm, megint tudtam megy egy kis szeletet MM történetéből...

    Bohém rapszódia
    Bohemian Rhapsody

    8/10

    Biztos vagyok benne, hogy Oscart fog kapni a film, ez tuti. Rami Malekre ráöntötték ezt a szerepet. Szeretem a Queen zenéjét, de azért nem vagyok az a hatalmas fan, ettől függetlenül örülök, hogy megnéztem. Viszont álmomban sem gondoltam volna, hogy ez a Freddie Mercury ilyen szinten volt tenyérbemászó magamutogató undorító figura. Valahogy én azt gondoltam, hogy egy visszafogottabb pali volt. Meg is látszik, hogy annyira nem ismertem a történetüket. Végül is a film elérte a hatását, mert kb. a mozi 2/3-ig sikerült minden ellenérzést kiváltani belőlem Mercury iránt. Igaz, hogy megváltozott (???), de szerintem a vér nem válik vízzé.

    A zenés jeleneteknél a hideg kirázott, tiszta libabőr voltam. Bár úgy gondolom, hogy a film végére a 20 perces koncertjelenet felesleges volt, ahelyett vihették volna tovább a történetet a szomorú vég felé.

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    - mozi bolondéria -

  • gyuromoj

    veterán

    Mile 22
    Azt kaptam, amit vártam. Feszült tempó, korrektül megkoreografált bunyók, tűzpárbajok. Csavar női része nem lepett meg, abban biztos voltam, viszont a csomagé már inkább, arra most nem gondoltam.

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

  • Pitterix

    őstag

    Mile 22

    Na pont erre volt szükségem. Jó szöveg, pörgős akció, sok lövöldözés, jó verekedések és egész jó történet.
    Klisét nem vadásztam.

    7/10

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    "Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

  • Bad Pritt

    félisten

    Mile 22

    Itt a különbség: ezt egy olyan ember rendezte, aki akciófilmeket rendez, nem pedig akciójeleneteket egymás után.
    Félreértés ne essék, ez sem egy kifejezetten jó film, de egyrészt előny, hogy majdnem fél órával rövidebb, ráadásul a nem akciójelenetek is jóval mozgalmasabbak, segít a zene, jók a vágások, pörögnek a párbeszédek, még ha nagyrészt nem is ezek viszik előrébb a cselekményt. Másrészt Peter Berg egy remek iparos, felismerhető a keze nyoma ezen a filmen is: mint Emmerich, aki nagytotálban, madártávlatból filmezi egész városok pusztulását és ez a védjegye, vagy Bay, aki kicsivel közelebbről mutatja be nem kevésbé destruktív eposzait, úgy Peter Berg jóval közelebbről pusztít a jeleneteiben és az ember rögtön kapcsol, hogy ismerős a felvétel. Érdemes összevetni a 2012-t, Transformers 3-at és a Battleshipet, mennyire más technikákat alkalmaznak, máshogy veszik fel a jeleneteiket, pedig a lényeg gyakorlatilag ugyanaz.
    Ebben a filmben Berg kísérletezett kicsit, leszerződtette Iko Uwaist, aki nyerő kártya bármilyen akciófilm számára, képzett harcművész a kamerák előtt, csak sajnos Berg stílusa, a sok vágás, széttördelt akciójelenetek nem hagyják úgy kibontakozni a koreográfiát, mint a két Raid film mondjuk. Mellette Wahlberg, Lauren Cohan és Ronda Rousey csuklóból hozzák a nagypofájú CIA operátorokat, némi hátteret is kapnak, de semmi komoly attachment nem alakul ki köztük és a nézők között sajnos, ugyanakkor számomra felüdülés volt Wahlberget egy ilyen kifejezetten bunkó szerepben látni, általában sokkal joviálisabb karaktereket kívánnak meg tőle. John Malkovich is szerepel a filmben, nagyjából John Malkovich-ot játssza, ha CIA ügynöknek állt volna színészet helyett.
    A sztori nomen est omen, sok szót nem érdemel, a 22 mérföld alatt temérdek akciót láthatunk, közben egy narrálásos kerettel megágyazunk a film zárásának, ami mondjuk számomra jól sült el, de azért na, nem egy Ocean's 11 a film vége.
    És amire kíváncsi voltam, ami miatt most néztem meg: jobb film, mint az Extraction? A lényege ugyanaz, rövidebb, összességében egyenletesebb a film üteme, nem ül le egy pillanatra sem, cserébe az Extraction mint egy Sinus görbe, mikor beindul, akkor nagyot megy, mikor leül, akkor meg nyugodtan ki lehet menni wc-re, nem maradunk le semmiről. Mindenképp a Berg mozi mellett szól, hogy a rosszfiúk nem kétbalkezes idióták, mint a másik filmben, sokkal inkább érezhető a folyamatos veszélyhelyzet, amiben Wahlbergék vannak. Történet szempontjából az Extraction sokkal földhöz ragadtabb, egyszerűbb, a Mile 22 sem egy Mátrix trilógia, de van egy nagyságrendnyi különbség a köztük ilyen téren, a vége is érdekesebb, cserébe nem elég koherens a film narratívája, csak azért tudja a néző összerakni a végére a csavart, mert elmondják és megmutatják az utolsó 5 percben. Nincs meg az a jóleső setup-payoff a sztoriban, ami az ilyen csavarokhoz kéne, hogy tényleg működjenek.
    Összességében ez sem egy világmegváltó akciófilm, ugyanúgy jóindulattal átlagos butaság, mint a Hemsworth mozi, csak mások az erősségei és gyengéi. Én azért hajlok inkább a Mile 22 felé, mert rövidebb idő alatt meséli el kvázi ugyanazt, kevesebb a sallang, ami szerintem egy ilyen filmnél előny.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz Tibiajax #140703 üzenetére

    Ha kivennék azokat a perceket, kivennék a felpofozott, ellenséges dühös gyereket (tök felesleges adalék volt az is), a mellékvágányokat, akkor kapnánk egy fasza, pörgős akciófilmet, aminek ez eredetileg meg volt álmodva.
    A gond ott van, hogy manapság mindenben drámázni akarnak (Old Guard, Mile 22 két másik friss példa erre), több szálon futnak az események, visszaemlékezésekkel, minden szarral, miközben szeretnének a következő Raid lenni is lenni, csak az meg pont azért etalon lassan tíz éve, mert kő egyszerű, egy nyílegyenes vonal mentén, felesleges lelkizés nélkül pörög 100%-on végig.

    De amúgy örülök, hogy tetszett nektek, meg kicsit irigyellek is, mert a Netflix deklaráltan hetente akarja kidobálni a hasonló filmjeit idén, szóval tuti lesznek még hasonló jó élmények. :)

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz Bad Pritt #144983 üzenetére

    Az meg amúgy bónusz külön vicc, mikor Joe Taslimot meg Iko Uwaist meg kell kérni a nyugati filmekben (Mile 22 meg Mortal Kombat volt említve), hogy mozogjanak lassabban, mert nem tudják majd rendesen megvágni a jeleneteket... tuti nem látták a Raid-eket vagy a Night Comes for Ust, hogy is kell összerakni velük akciójeleneteket. :D

    [ Szerkesztve ]

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

  • Bad Pritt

    félisten

    válasz liszi70 #162969 üzenetére

    Nem feltétlen csak a John Wickre gondoltam. :) A készítés módja és az alapvető hozzáállás a lényeg amúgy, nem a sztori meg egyéb sallangok. A Raid volt az első indonéz film, ami nagyobb nemzetközi visszhangot kapott és megindította Hollywoodban a szakértői akciófilmkészítést, mikor olyanokra bízták ezeket, akik évtizedeket húztak le stunt coordinatorként mondjuk, lásd Chad Stahelski (John Wick-sorozat), Sam Hargrave (Extraction-sorozat) vagy David Leitch (Deadpool 2, Atomic Blonde, Bullet Train).
    A Raid Redemption nélkül mai napig epilepszia rohamokat okozó, agyonvágott Taken copy akciófilmeket néznénk a fentiek helyett. Érdemes megnézni, hogy mikor a veterán hollywoodi akciórendező Peter Berg készített filmet Iko Uwais-szal (22 Mile) az mennyire nem működött jól.

    Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Új hozzászólás Aktív témák