Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • 90 wattal tölt a Xiaomi 15

    ma Októberben tarthatja a márka a kínai bemutatót, hogy meglegyen az első Snapdragon 8 Gen 4-es telefon címe.

  • Ajánlatott tett a Qualcomm az Intelért?

    ph A The Wall Street Journal exkluzív riportját egyik cég sem kommentálta.

  • Shadows of Doubt teszt

    gp Vajon mennyire – és meddig – lehet szórakoztató egy véletlenszerűen generált detektíves játék? Végtelen mélységű összeesküvések várnak vagy csak felületes ügyek? Kinyomoztuk, mit is kínál ez az ambiciózus indie projekt!

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz lezso6 #164445 üzenetére

    igényesebb kivitelezéssel
    nézz bele a Steelbe, uramatyám.

    egyébként a gyerekfilm helyett inkább (kis)tinit mondanám. volt és van egy felnőttebnek (fiatal felnőtteknek) szánt vonal, de USA vonalon kifulladt pár filmben jellemzően Alan Moore (V for Vendetta, Watchmen, From Hell), Frank Miller (Sin City), Mark Miller (Wanted, Kick-Ass), Warren Ellis (Red) es James O´Barr (The Crow) alapanyagai alapján. Mondjuk ezeket szinte mind olvastam is (Kick-Ass és Crow kivételével), talán a Sin City és az (egyébként átlagos) Red volt hasonló, míg a Watchmen szerintem filmben jobb. Bónusznak ott a From Hell, ami hangulatra máshogy jó, mint az eredeti.

    mostanra ebből maradtak a sorozatok. a Sandman sorozatként továbbra is működik, ahogy a Lucifer is (mindkettő Neil Gaiman) és a Sandmannál én örömmel konstatáltam, hogy mennyire be meri vállalni az eredeti mű erősebb pillanatait. a Boyst rendesen meg kéne nézni, de ahogy nézem nem fullad ki 8-10 epizód után, mint az eredeti képregény.

    Viszont, szerintem pl az Authority, a 300 és a Watchmen szerintem képregényben túlértékelt volt: Ahhoz képest mennyire hypeoltak voltak, igazából a formátumon kívül is nézve a sztorijuk annyira nem adott sokat: Ok az Authority kb mindent is meg akart semmisíteni, de az Akira után simán gyenge volt, bármennyire is veszi az ember figyelembe a comic codeot. A Sandman viszont meglepően jó volt, ahogy a Transmetropolitan is tetszett. Más kérdés, hogy a Transmetropolitan így 20 évvel később nem tudom mennyire állná meg a helyét.

    Egyébként ha végignézed az említett neveket, mainstreamben is azért bejutottak, pl Batman Killing Joke vagy Year Zero.

    Tényleg azt hiányolom, hogy a formátumból előjöjjenek a felnőtteknek szánt (vagy működő) sztorik. Pl gondolok itt (paradox módon) a My Neighbors the Yamadasra vagy az Oldboyra.

    ---

    mondjuk nekem főleg az a bajom, hogy én a filmeket a filmművészet felől közelítem meg, avagy a médiumon működő audiovizuális történetmesélt várok el.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák