Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brownus

    veterán

    válasz Miklós315 #143378 üzenetére

    Az ilyen mélységű és meg kellene oldani az életemet témákra egy film nem elég, nem is nézek emiatt ilyen filmeket, pl amiket felsoroltál egyet se láttam ( bergman) , már csak azért sem mert szerinted is, de több barátom szerint is “nehéz” filmek, hosszúak, most mit kínozzam magam? :) nem-nem.
    Gondolat ébresztőnek jó lehet, igen. szerk: de ha már ilyen filmet nézek mert előfordul akkor az legyen vicces is, és könnyed is egyszerre.

    Egy sorozat már inkább, lásd eufória, tales of the city, ez a kettő ugrik be hirtelen. Vagy a This is us első évada,
    de most is csak azt mondom, hogy: könyv , olvasson az ember ha tud és van ideje.
    es tetszik amit írsz :) ahogy a mai fiatalok mondják, adom! :)

    [ Szerkesztve ]

  • gbors

    nagyúr

    válasz Miklós315 #143378 üzenetére

    Számomra pl. nem evidens, hogy mindenkinek szülővé kell válnia, mert "joga van hozzá".

    Nem azért kell, mert joga van hozzá, hanem mert ez biológiai szükségszerűség, amit le kell küzdeni, ha nem akarsz gyereket. Úgyhogy tényleg ilyen az élet. Nyilván lehet tudatosabban és több felelősségel is csinálni, mint ahogy sokan teszik.

    hogy pl. az olyan érfelvágós, öncélú darabok nem sokat tesznek hozzá a dolgokhoz

    Egy művészeti alkotásnak szerintem az a dolga, hogy megérintsen, olyan érzéseket, gondolatokat váltson ki, amiket nélküle nem élnél meg. Hogy ezek az érzések / gondolatok tetszenek vagy sem, azt a te dolgod eldönteni. Hogy utána mit hozol ki belőlük, az is a te dolgod.
    Ha a leépüléssel foglalkozó darabokat nem kedveled, az fair enough. Viszont a kijelentés, amit idéztem, az igencsak univerzális értékítéletnek tűnik, amit ebben a formában teljesen helytelennek tartok.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák