Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz brownus #141324 üzenetére

    Most a "tucatmesén" (részben) túllépve, a többire offolnék…

    1 A pozsonyi csatát szerintem teljesen félreértik. Nem egy-az-egyben valóságként, hanem kompromisszumos segédletként szánták szemléltető eszköz (mankó, kiegészítő) gyanánt, aminél a pontosító beszélgetés (mi, honnan, miért, stb. - pl. motívumok, tárgyak) a lényegi elem. A film maga csak egy látvány, hogy kb. elképzeld, meg színesítendő az előadást.
    Rengeteg adat hiányzik (így a viseletre vonatkozóan), ezért nem is lehetséges jelenleg pontosabban megközelíteni a témáját (és ezért sem 'dokumentumfilm' a műfaja).
    Sem 'mese', ami önálló kategória, ezért nem is értem az összevetést, hacsak nem...

    2 A világmegváltó filmek is egy kategória (nálam pl. Tarr Béla), meg a tartalmasan szórakoztató filmeké is (pl. a már említett HtTYD). Ettől a Raya-tól egy kb. Vaiana/Moana szintet vártam, de azt se adta.

    3 A kultúra (kultúrák) sokszínűsége a különbözőségből fakad.
    A globalista egyenlősdi viszont egy nagy homogén-mixelt tömböt óhajt praktikus okok mentén (kevesebb konfliktus a már nem létező difik miatt, ezért nyugodtabb-kezesebb (modernrabszolga)tömegek, végül több, kiszámíthatóbb profit).
    Ha a skót, a chilei, a kínai és a kirgiz is ugyanolyan "múltú" (eltörölni, békesség, stb hívószavak nyomán - ld. szobordöntés, Elfújta a szél, stb), "világnézetű" (szekuláris hit/egyféle jogállam értelmezés), "gondolkodású" (idomított fogyasztói pavlov-ivadékok), akkor az mennyiben rejtené a "virágozzék ezer virág"/"szivárvány skálája" übercsodaérvet??

    Ha a költők a sértődés (politikai kultúra) és a megszabott-korlátozott szókészlet (identitásalapú újbeszél) miatt csak egyféle témáról egyféle verset szerezhetnek, akkor elmondhatjuk, hogy tényleg nyertünk ("csak együtt tehetünk ez ellen" - mondják az "okosok" is ugyanerre az érvelésedre - tyúk vagy a tojás? - hivatkozva: gondok és forrásuk, megoldás, jövő, stb.)??

    A költők behelyettesíthetők a mesekészítőkkel, filmkészítőkkel, stb….

    És ezért hangsúlyos a nemzeti érték (identitás felfedezése, átörökítése), hogy mindenki a sajátját őrizze (Merida, Vaiana, Httyd, Wolfwalkers, stb.), mert ez a sokszínűség kulcsa, nem a globalizmus, ami a pénzáramlásnak kedvez a Föld gátlástalan-mértéktelen kizsigerelése árán…
    Körbeért a világmegváltó progresszív érvelés.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

  • emiki6

    veterán

    válasz brownus #141324 üzenetére

    Igen, írni is akartam, hogy nem jó "megöregedni", mert minél igényesebb az ember, annál kevesebb dolog fog neki ízleni.

    Látom magamon, hogy egyre jobban válogatok, kritizálok. Sokszor túlságosan mögé nézek, "mit kellett volna máshogy", túlságosan szemet szúrnak az írásbeli hibák.
    A legrosszabb rész talán, mikor a mindenhonnan ránkzúduló pl szerintem már toxikus érzékenyítés hatására kialakuló ideológiai védekező mechanizmusok filmnézés közben is aktiválódnak (sokszor okkal, néha tévesen), mert megjelennek benne hasonló motívumok és ez kidob a filmből, visszazavar a pajzsaim mögé. És ez nem az én hibám, hanem hollywoodé és a médiáé, mert kényszer alá helyeznek, ezzel dacos ellenállást kiváltva.

    Azzal egyetértek, hogy meg kell találni az egyensúlyt a gondolkodásbéli stabilitás és flexibilitás között és ez nem könnyű. A határok hiánya őrület, a teljes korlátoltság pedig halál.

    Mondjuk valahol pont a modernizáció, majd a globalizáció volt az, ami ide sodort minket. A fejlődés felgyorsult és meghaladta a megújulás ütemét.

    Az erős nemzeti háttér előnye talán az, hogy konkrét-stabil identitás fakad belőle. Egy konkrét identitás segíthet pl értelmet találni az életben, ami a boldog élet feltétele.

    A cikket mondjuk nem olvastam még el, így nem tudom mire reagálok, csak leírtam ami eszembe jutott :D

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák