Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rigormortiis

    veterán

    válasz Rigormortiis #131562 üzenetére

    Hosszabb értékelés a Jojo-ról:

    Egy szinte tökéletes, kiváló humorú dráma. Úgy ültünk be rá a párommal, hogy vígjátékra megyünk, és ez nagyon nem az, viszont kellemes csalódás volt végignézni ezt a remek filmet.

    A vetítésről kifelé jövet az fogalmazódott meg bennem, hogy mennyire szerethető filmet láttunk. A humora kifejezetten aranyos, a drámái részek kellően megrázóak, ám soha nem voltak túltolva. Pontosan addig tartottak a megrázó jelenetek (mert van benne néhány), ameddig kellett, hogy tartsanak, és az égvilágon semmi hatásvadász adalékot nem fedeztem fel bennük. Tökéletesek voltak.

    Plusz pont, hogy a végét a több, egymást követő megrázó jelenet után meg tudták úgy csinálni, hogy az ember egy kicsit emelkedett hangulatban jöjjön ki róla. Pont ez volt a bajom a Jokerrel, hogy a mozi után befordultam kicsit, teljesen leverve jöttem ki a vetítésről. Itt egy sokkal realisztikusabb, és nem kevésbé megrázó téma bemutatása után le tudták úgy zárni a vetitést egy egyszerű, ám emberi jelenettel, hogy kifejezetten jó kedvvel hagyjuk el a vetítőtermet.

    A színészek mind remek választások voltak, külön öröm volt Scarlet Johanssont színészkedni látni.

    Ha számszerűen kéne értékelnem az alkotást, akkor 9/10 -et adnék rá.

    Meglepődtem, hogy csak feliratosan adjak a hazai mozik. Persze nem bántam, viszont érzésem szerint akkor lett volna tökéletes az élmény, ha a szereplők németül beszéltek volna, vagy legalább Hitler így beszélt volna Jojó-hoz.

    Engem nagyon kivett a hangulatból az angol akcentussal történő siegheilezés. Szerencsésebb lett volna Adolf szerepére egy német anyanyelvű színész (Cristoph Waltz) akkor nem éreztem volna mindig, hogy kilóg a lóláb. Mert ilyen téren kilógott, és ebből a szempontból egy esetleges magyar szinkron sem ronthatna rajta, hiszen szerintem angolul nézve ez a film leggyengebb része. Magyar szinkronnal viszont szélesebb közönség is beülne rá, és ezt a filmet minden mozirajongonak illene megnéznie.

    Minden más szempontból tökéletes, és ha tavaly jelent volna meg a hazai mozikban, akkor kétségtelenül az év filmje lett volna nálam.

    #értékelés

    Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 6 Classic, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Új hozzászólás Aktív témák