Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz PuMbA #119039 üzenetére

    Hát ööö, oké. Nem akarom előjelezni a hozzáállásod, ha neked így jó, ez vált be, nekem nem jelent gondot. Mások az igényeink. :)

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Zoo123

    senior tag

    válasz PuMbA #119039 üzenetére

    Nálam a pontozás mégegyszerübb: Azt tükrözi mennyire tetszett NEKEM a film, milyen élményt adott a megtekintése.

    Alita első megtekintésre 9/10 volt amit a furcsa vége lehúzott 7/10-re.
    A stáblista alatt csak ültem és néztem ki a fejemből hogy ezt így hogy lehet befejezni?!?
    Aztán másodszorra I-MAX-ben már 9/10-es élmény volt, ami közelíti a tizet, amit nálam azok a filmek kapnak meg amiket (nagyon) sokszor meg tudok nézni mert annyira tetszik a "felépített világ", a karakterek, kép és zene együttese, a hangulat stb, mindegy hogy mi az, de valami megfog benne és nem ereszt, olyan mint a drog: újra és újra át kell élnem.
    Utoljára 2010-ben a Kick-Ass ragadott ennyire magával, BigDaddy és HitGirl karaktere, a vicces beszólások és brutális akciójelenetek, és a jól eltalált zene.

    Ennél a filmnél nekem borzasztóan bejött a képi világa, és a karakterek, aki azt mondja hogy "bárgyú" benne a szerelmi szál az ne felejtse el milyen volt életében először szerelmesnek lenni, én pontosan emlékszem rá, ezért elnézem Alita naív és teljesen indokolatlan "rajongását" Hugo iránt, kb beleszeret az első hímnemű lénybe aki a korosztálya, nem baj hogy nem hozzá való.
    Szóval a képi világ, a jól kidolgozott akciójelenetek (ami jól követhető, semmi kamerarángatás meg kapkodó vágás!) , a mások szerint faék egyszerű sztori, a szerethető főszereplő aki nem tökéletes mégis átérzed a helyzetét, a hangok/zene, remek látványvilág nekem nagyon bejött.
    A film nagyon feszesre van vágva, szépen halad előre a történet, nem ül le 1 percre sem, sehol sincs benne egy fölösleges jelenet, egy mondat sem, talán már túlságosan is "pörgős". Elviseltem volna még 30-40 perc játékidőt hogy egy kicsit jobban kifejtsék 1-1 karakter hátterét/motivációját, de összességében nagyon tetszett és nagyon várom a folytatást. Bízom benne hogy lesz!

    Ugyanakkor hiánypótlásként elolvastam a mangát is és én úgy látom bőven van itt még tartalom, ha csak a fő történetszálat nézzük akkor is még 2 rész, ha az összes eddig megjelent Battle Angel mangát akkor még 3-6 rész simán.
    Meglepett hogy milyen kidolgozott világot teremtett, hogy a szerzőnek milyen eredeti ötletei vannak (25 évvel ezelőtt írta!) és szeretném ezeket viszontlátni a folytatásokban.

    Szerencsére mostanra megtanultam elfogadni hogy másoknak más az izlése, ami az egyiknek "istenkirály" az a másiknak "tűzrevaló", nem vagyunk egyformák, de ez nem baj! Nem lehet egyszerre mindenkinek megfelelni/nem tetszhet mindenkinek ugyanaz mert akkor nagyon unalmas hely lenne a mi kis világunk!

    #értékelés

    [ Módosította: vond ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák