Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tangerine

    senior tag

    válasz LuckyL #18 üzenetére

    Még annyit, hogy ha viszont online boltból veszel cuccokat, akkor is a magyar 25% áfát kell fizetni, bár általában még nagyobb áfával és szállítással együtt is jóval olcsóbb, mint itthon megvenni.

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

  • Tangerine

    senior tag

    válasz fokukac #24 üzenetére

    Igen, pont az ilyen cégekre gondoltam.
    Lerakata van?
    Én úgy tudom bármelyik webshop-ban magyar áfát kell fizetni, ha elért egy bizonyos összegű forgalmat Magyarország felé az adott cég.

    Én próbáltam német oldalról megközelíteni a Pixmániát, mert úgy sokkal olcsóbb volt, de mikor rákérdeztem, hogy én is vehetek euróért akkor ezt írták:

    Aniko Farago <a.farago@pixmania.com> to me
    More options May 10

    Tisztelt Uram!

    Jelenleg sajnos ez nem lehetséges. Ha Ön magyarországi címre kíván rendelni, csak a magyar honlapról adhatja le a rendelését. Néha a különböző országok honlapjai eltérőek, és az árak is eltérőek lehetnek, ez nem tévedés, hanem üzletpolitika.



    Ugyanez volt a Nomaticán is. Ha másik irányból mentem be, akkor olcsóbb volt a cucc, de a szállításnál nem lehetett Magyarországot választani.
    Csak tudnán, hogy ha ennyire figyelnek a magyar törvényekre, akkor miért _csak_ francia nyelvű használatit adtak hozzá, valamint a demó felvétel is csak francianyelvű volt, és a készülék is franciára volt állítva. :O
    Alig találtam meg, hogy hol kell angolra állítani.:DDD
    Szerencsére a neten találtam angol manuált is.
    Ennek ellenére jól jártam, mert szállítással, magyar áfával együtt is 30.000 Ft-tal olcsóbb volt, mint itthon.
    Ami az utalási díjat illeti, csak olyan helyekről szoktam vásárolni, ahol kártyával lehet fizetni (szinte minden nagyobb helyen), mert akkor nincs ilyen költség, hanem ugyanaz, mintha ott fizetne az ember kártyával.

    [Szerkesztve]

    Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Aktív témák