Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Tegnap elszabadultak az indulatok a városban. Ez volt az első nagyobb fesztivál Leoben. Igazi Faschingparty. A főteren minden tele volt szórva szeméttel. Üvegek, konfettik, műanyag, papír. Sok ember beöltözött a farsang alkalmából, elég fura figurákat lehetett látni. Egyetemen hozzájuthattunk ingyen sörhöz is.
    Este felhasználtam a Schnitzelsemmel kuponomat. Nem tudom, hogy mennyibe kerül alapáron ez a szendvics, de így felveszi a harcot a magyar árakkal. 3 dl sör + szendvics 5,50 €. Ki kellett próbálni, meg kell néha kóstolni a hazai ízeket is.

    Ez a színes társaság az egyetem előtt robogott el:

    Este lefekvés előtt egy lány fuvart kért tőlem. Prágából jöttek a barátjával. Szerintem megérte, bár előtte kellett végeznem egy számítást, hogy mennyi alkoholt lehet inni. Egyébként 0,5% a megengedett véralkoholszint, ezt sem tudtam. Megérte, mert kaptam ajándékba egy Matrjoska (матрёшка) babát. :C Ez egy jellegzetes orosz festett fajáték, amely egymásba rakott, egyre kisebb, kettészedhető babákból áll.

    Ez a kedd mozgalmasan indult 7:10-kor megbeszéltem egy találkozót barátocskámmal, hogy majd együtt elmegyünk plazmát adni, mert az jó üzlet. Nem lett volna semmi gond vele, de elkotyogta, hogy volt egy tömése fogorvosnál, mielőtt eljött Ausztriába. Nem tudom mi köze van a kettőnek egymáshoz, de az orvos nem engedte így neki. Viszont ha szerzek embereket, és adnak is plazmát, akkor én is részesülhetek pénzben. Szóval azt hiszem egy kis időt fogok szentelni ebbe a bizniszbe. Csak lesz valaki, aki vállalja. Sok pénzt kap érte, és nekem is segít. ;)

    Az első angol órán a társaság nagy része változatlan maradt. Jött egy pakisztáni srác hozzánk. Érdekes lesz az óra, lehet hamarosan el kellene kezdenem tanulni otthon angolt is. Ma nem, kiadták a mikroszkópia feladatot holnapra. Érdekesnek tűnik. Hosszú tudományos szöveg németül. Öröm lesz megtanulni...

Aktív témák