Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bicskeyd

    csendes tag

    Helló mindenkinek! Epson dx7450 -em van és most fogyott ki belőlle a gyári fekete tinta.Tavaly karácsonykor lett vásárolva a nyomtató,tehát nem igen van használva.Vettem bele Ezprint v6-os chippel patront.Beleraktam(mind a 4et) és nem ismerte fel,próbáltam kikapcsolt géppel is és szoftveresen is.Visszavittem és egyből odaadták az árát(4990ft :Y ) még jó hogy nem ment,legalább nem szívtam meg az árával.Utánnanéztem a neten és [link] végülis ezt rendeltem meg.Nem tudom mi a márka mivel Orink hiány miatt mást adtak,de ezzel egyből ment a dolog pedig ez is v6-os chippel van. A kérdésem az lenne mivel ezek 13ml-esek a gyári meg ha jól tudom 7ml akkor a chip ami rajta van az utángyártotton az ugye nincs kapcsolatba a benne lévő tintával mint a gyárinál(valahol azt olvastam hogy a 6os chippek már a tintaszint jelzést is tudják,de ha nem ér a tintába honnan)tehát akkor most az utángyártott patront is elvileg 7ml-esnek ismeri fel a nyomtató?És ezért kell egyszer kireszetelni mert ekkor még a fele benne van? Előre is köszönöm!

  • bicskeyd

    csendes tag

    Ja azt elfelejtettem írni,hogy 10×15ős epson fotópapírra nyomtam képet(5öt) és a szinek fele elfogyott a tintaszint jelző szerint. Most minden patroncserénél fúvókatisztítást csinál automatice a gép?És ha kiveszem és ugyanazt a patront teszem vissza akkor is?Meg párszor lefutattam a fejigazítást is meg a fúvóka ellenörzést is.De nem hinném ez a néhány ábra meg négyzet amit ekkor nyomtat ki,hogy ez ette volna meg a tintát.

  • bicskeyd

    csendes tag

    Nem akarom szaporítani a hozzászólásaimat. A chip resetelőre itt kb3ezer ft-ot írtatok [link] ez itt kicsit drága nem? Most végülis nekem melyik is kellene?Mert töltögetni akarom majd őket.

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz user12 #1705 üzenetére

    User12! Amit belinkeltem oldalt ott láttam a resetelőt 8500ért erre mondtam hogy drága,de tegnap még lehet nem volt kész az oldal teljesen mert akkor még csak a 4 resetelőt láttam meg az árat és aból is csak 1et (8500ft) A gyári patronból meg a fekete volt szinte csak használva ezért a szinesekben még van.De ha lessz resetelőm akkor majd kipróbálom azt hogy visszarakom a 3epson szint és csak a feketét hagyom benne utángyártottat amin 6os chip van,mert elvileg azzal már mennie kéne a gyárival keverve is.Hameg nem jöhet a reset a feketének(merthogy gondolom azt fogja letiltani )Most nyomtatgatok képeket de eléggé oda kell neki adni a sárgát meg a pirosat és a kékből lentebb kell állítani mert az egész kép elég kék árnyalatú.Mint mikor a fotózáskor nem jó a white balance beállítás.

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    Sziasztok! Megpróbálom leírni a tapasztalatomat és kérdésemet! Dx7450 nyomtató;Epson Glossy(190g/m2)fotópapír és utángyártott patron[link] Kb 35-40képet nyomtattam már ki vele10x15méretben és mire kikisérleteztem azt,hogy a kéket a szinbeállításoknál a csúszkán -20ra állítva a szintelítettséget pedig -10re állítva már majdnem jó képet nyom.Pl ha egy kocsi a napsütésben van a képen a kocsi alatt az árnyékban ugyebár sötét van de azért még a monitoron látni a kavicsokat az úton,na a nyomtatott képen ez már nem látszik csak egy sötét paca.Szerintem a papír nem bír el több tintát és ezért lessz annyira sötét,hogy nem látni semmit azokon a helyeken.de csak a sötéttel nem boldogul a többi helyen jó.Ezért gondoltam a telítettség minuszba húzásával és a kékből is azért vettem el ennyit mert kékes árnyalatú volt a kép hátha így jó lessz.Közben a kék annyira gyorsan fogyott már a negyedéig volt csak,hogy van az a beállítás miszerint nem figyeli a nyomtató állapotát tehát a tinta szintet sem jelzi ki,és arra gondoltam majd nem tiltja le a chipet és a maradék fele tintával majd még nyomtatok amíg ténylegesen ki nem fogy a tinta.Nyomtatom a képet és már azt hittem kész van mert elhalgatott és a papírt is láttam ,ki akartam húzni de nem adta :O na mi lett ezzel :F rányomtam a nyomtatás megszakításra le is okéztam hogy tényleg akarom és semmi.Megpróbáltam még párszor de nem. Megnyomtam a stop gombot a nyomin és kiadta.Állóképet nyomott és a felső 2 centis részén(ami beszorult)már fehér volt a kép és 2centis átmeneten láttam egyre hiányosabbak a tinta pontok tehát kifogyott és vilogott is a sárga led. Folyt köv.

  • bicskeyd

    csendes tag

    Egyébként a legjobb fotó minőségre van állítva.És azt vettem észre ha 1el lentebbi minőségre állítom tehát a fotó nyomtatásra akkor kicsit csíkozza a képet olyan 1mmenként de ez csak közelről nézve látszik(jó nemis 5 méterről szoktuk nézni a képet de ha rendesen megszokott távolságból nézzük a képeket akkor már nem látszik)és az érdekes része az,hogy pl állóképet nyom akkor a felső részénél ami kb2-3centi nem csíkozza csak előtte.
    Visszatérve a kifogyott patronra. A kék fogyott ki,kértem a patron cserét ,ki is vettem mind a három szit csak a fekete maradt benne mert a gyári patrongarnitúrából csak az fogyott ki.
    Visszaraktam neki a gyári 3szint az utángyártott fekete mellé(most legalább kipróbálom azt amit itt olvastam miszerint a 6v chipes patron már nem veszik össze a gyárival)azért mind a hármat mert ha meg letiltja csak a fekete legyen oda.Rá is okéztam tintafeltöltés megvolt,elfogadta a patront és elég kevés van a gyáriba de műxik.Tesztoldal nyomtatást csináltam jó is lett.Nyomtam vele sima papírra egy kis képet(sikoly maszk az meg fekete fehér)és 1,5 centinként van a feketében egy nagyon vékony fehér vonal.Ja és ez már a kép és szöveg minőségre volt állítva.gondoltam kinyomtatom mégegyszer de nem akarta megint az volt mint amit leírtam hogy nem csinált semmit el se kezdte a nyomást pedig azt írta kép küldése a nyomira és semmi le sem lehetett állítani a mégsével sem.Na akkor uninstall,meg registry cleanerrel eltávolít miden epson szós cuccot.és restart.Letöltöttem netről a legfrissebb drivert felraktam és jó is lett egyből.Nyomtatta a sikolyt de mondjuk az is csíkos lett.Próbáljuk akkor fotóval is.CSinálta is a dolgát. Két képet nyomtam vele ott nem volt csíkos semmi és a harmadiknál pedig már sárgásabb volt a kép a kék a -25 be volt. Nem is a legjobb minőségre volt állítva csak a fotóra és nem csíkozott egyaltalán rendesen jó lett! Pedig a másik patronnal csíkozott.
    Itt jön a kérdés!!! A felyből kifogyhatott az utángyártott tinta és odaért a gyári azért lett jó a kép és sárgás.Mert gondolom a gyári tintához van kalibrálva a szin és ott nem kell levenni a kékből.Ennyit jelentene az utángyártott - gyári között a külömbség??? hirtelen ennyi jutott az eszembe. Köszönöm a válaszokat előre is! BUÉK!

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz Stirlitz #1797 üzenetére

    A gyári feketém fogyott ki és ezért vettem utángyártott szineket és feketét.Tehát amiket kivettem gyári szineket azokba még van de ettől függetlenül cseréltem ezeket is hogy mind a négy utángyártott legyen. De mivel most kifogyott az utángyártott kék ezért megpróbáltam azt a variációt hogy visszarakom a gyári 3 szint és csak a fekete marad benne utángyártott.Azért nem csak a kéket raktam vissza a régiből mert ha letiltja a gyári a többi 3at az nekem nem jó,a gyári fekete meg kifogyott és ezt nem tudom visszatenni ezért maradt az utángyártott.Külömben már nyomtam ki azt a sikoly képet kb1 hete(mind utángyártott volt) és akkor nem csíkozott.

  • bicskeyd

    csendes tag

    Van itt[ez] a videó.Mondjuk nem az a nyomtató ami nekem van és nem az a patron(T0711) de úgy néz ki,és az én gyári patronomon is ott a kis "gomb".Szétszedtem a kiürült patront és az amit a videón megnyom a fickó az csak 1műanyag pöcök ami csak úgy ott van és azt nem lehet nyomkodni.Szereztem egy YXD-968 resetelőt és megpróbáltam vele resetelni a gyári fekete chipjét amit már egyszer kifogyott és nem csinált vele semmit.A resetelő lede pedig zöldre váltott és az utángyártott patront meg reseteli jól.
    Egyébként ez onnan való ahol orink hiány miatt más bevált márkát adnak.De nem látok rajta márka jelzést,az a lényeg ,hogy jó!

  • bicskeyd

    csendes tag

    Pedig olvastam ezt én is, akkor onnan volt ismerős az hogy valószinű nem reszetelhető.
    Arra lennék kíváncsi,mivel nem igazán tudom hogyan műxik ill történik a tinta kijuttatása a lapra,hogy van e erről valahol téma?! Konkrétan azért érdekel mert ha elkezdem a szélvédőmosóval fecskendő segítségével és egy infúzióscsövön át a fúvókába nyomatni az anyagot akkor ott mik vannak? Gondolom valami membrán vagy szelep lehet ott ami miatt nem folyik szanaszét a tinta mikor éppen nem használom a nyomtatót.Mi zárja-nyitja a tinta útját? A bogármosót ha belepréselem a fejbe, (ami valószinűleg zárt állapotban van mivel nem nyomtatok és nincs szükség tintára ezért nem is engedi kifolyni)hogyan jön ki alul anélkül hogy károsítana valamit? Elég sokat olvasgattam ezt a mosogatós témát és biztos hasznos művelet,szeretném jobban átlátni a dolgot. Kireszeteltem az utángyártott patronokat,és a kékből olyan mintha tényleg kifogyott volna.Miután kivettem a gyárit nagyon hiányosan nyomtatta az ellenőrzést a kéknél.Képszerkesztővel csináltam egy Cyan szint és ezt nyomtattam ki többször is,de eléggé csíkos lett aztán meg semmien.Kivettem,belefújtam a patron légzőnyílásába hátha nem kap levegőt de kapott mert két csepp tinta kijött alul.De ezek szerin mégis csak lenni kell még benne tintának.
    Nyomtatgattam még párat de nem lett jó.Ahogy írták is itt valahol,hogy desztvízzel szokták hígítani a tintát ne legyen annyira erős a szin,ezen felbuzdulva gondoltam 1merészet. Vasárnap van nem tudok venni desztvizet és utántöltő tintám nincs,ezért havat megmelegítettem és ezt szívtam fel a fecskendőbe amit a gumidugó eltávolításával bele is nyomtam a patronba,és így biztos hogy van benne cucc.
    Kb kétszer háromszor csináltam fejtisztítást de még most is 80%os a tesztnyomat a kéknél. Na Lehet sok baromságot írtam inkább le is fexek!

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz Stirlitz #1852 üzenetére

    Ja azt elfelejtettem írni hogy a fejen is átnyomtam az említett infúziós csó ráhúzásával a vizet és alul a papírtörlő csupa víz lett. Tehát ha nem megy minden fúvóka az jelentheti azt ,hogy beszáradt?Mert már csak pár darab nem megy. Az az érdekes a gyári tintával még jó volt és ez most volt néhány napja.Most ennyi idő alatt beszáradt volna,vagy levegős lenne?
    Szerintem most fogok rendelni egy CISS rendszert,mert legalább abban látom meddig van a tinta.És ha van benne akkor már csak a fúvókánál lehet a gond.

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz Stirlitz #1854 üzenetére

    Azért gondoltam [erre] mert ami nállam van resetelő az még nem az enyém.Tehát az 3ezer ft lenne meg még rendelnem kellene tintát ami kb még 3ezer.
    A Ciss rendszerrel meg adnak tintát is mondjuk biztosan nem tele tankolva.És resetelőt sem kellene vennem hozzá.Végülis nem sokat nyomtatgatok,csak most a szar időben vagyok itthon és szadizom a nyomtatót.A gyári fekete 1év alatt fogyott ki.

  • bicskeyd

    csendes tag

    Felhívtam a boltot [ezután] akartam érdeklődni,de nem tudott semmit mondani azon kívül ami oda levan írva. Úgy látom ez v2-es chippel van szerelve (legalábbis az van odaírva) namost nekem dx7450es nyomim van. Azt írják DX7000hez is jó,tehát szerintem az enyémhez is.Csakhogy a netről leszedett telepítővel(legfrissebbnek látja) van felrakva a nyomtató,és akkor az már nem fogadja el a 2es chipet?! Meg mennyi tintával adják vajon a cuccot?

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz mkRoland #1876 üzenetére

    Helló! Mostmár tudom a linked segítségével mi a neve az utángyártott patronomnak ezmegismertem a dobozát.
    Mert ahonnan rendeltem ott az volt írva,Orink hiány miatt más bevált márkát adnak.De az nem,hogy mit(szerintem).
    Én a DX7450-es nyomimba tettem Ezprintet v6-os chippeset de nem fogadta el sehogy.

  • bicskeyd

    csendes tag

    Már egyszer feltettem a kérdést csak a feledés homályába merült. Tud-e valaki ebben segíteni?
    Arra lennék kíváncsi,mivel nem igazán tudom hogyan műxik ill történik a tinta kijuttatása a lapra,hogy van e erről valahol téma?! Konkrétan azért érdekel mert ha elkezdem a szélvédőmosóval fecskendő segítségével és egy infúzióscsövön át a fúvókába nyomatni az anyagot akkor ott mik vannak? Gondolom valami membrán vagy szelep lehet ott ami miatt nem folyik szanaszét a tinta mikor éppen nem használom a nyomtatót.Mi zárja-nyitja a tinta útját? A bogármosót ha belepréselem a fejbe, (ami valószinűleg zárt állapotban van mivel nem nyomtatok és nincs szükség tintára ezért nem is engedi kifolyni)hogyan jön ki alul anélkül hogy károsítana valamit?

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz lamiki #1880 üzenetére

    Köszönöm a felhomályosítást! ;) Most vettem 10ml-es fecskendőket meg tűket 1.8mm aztmondták ettől nincs vastagabb.De sajna nem volt elég hosszú ahoz ,hogy leérjen a patron aljára(erre azért volt szükség,amit írtam is korábban,hogy a hólével feltöltött patronomból ki tudjam szívni az igencsak felhígított tintát). Ezért elvágtam az 1ik tűt amiböl így cső lett,és a másik tűnek leköszörültem a hegyét.Egyszerűen átmérő2mm-es zsugorcsővel hossztoldottam a két tűt,ami mostmár beleér teljesen.
    Az infúziós cső pedig pont rászorul a nyomtató fej csonkjára,és szépen lassan le is folyik a zsepire a beletöltött szélvédőmosó. Ezek szerint nincs eldugulva,és a nem tökéletes ellenörző nyomatot a légbuborékok okozhatták.Abból is gondolom mert másnapra már majdnem minden fúvóka jó volt aztán ahogy próbálgattam tovább az ellenörző mintát már az sem volt jó ami eddig ment.
    Ahogy elnézem a patront ebben nincs is szivacs,vagy legalábbis ott ahol a gumidugót kihúztam.
    Kipróbáltam és 10ml víz ment bele,utánna kezdett kifolyni felül.
    Ez inkább a patrontőltős fórumba való téma :U

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz lamiki #1883 üzenetére

    A patronom doboza [link] Fekete szinű a patron és csak középen függőlegesen van benne egy borda (oldalnézet).Meg kicsit be van horpadva az egész fala,biztos azért mert nincs benne semmiféle kamrás szerkezet.Azért gondoom hogy nem kamrás mint az eredeti.
    Ha belefújok a levegőztető lyukba akkor alul folyik a tinta,ezek szerint nincs eldugulva.
    És ha el van akkor mit kell vele csinálni?Kompresszort neki? Ja és a patronnak a tetején van a gumidugó,azzal a henger alaku bemélyedéssel szemben ami alul van.A levegő lyuk meg a tinta patron szájával szemben,tehát felette.

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    :W
    Na kezdem a mondókámat! Rendeltem tintát,bele is töltöttem 14ml-nél volt fullon.Ezek szerint a sárgám is kifogyott teljesen.Lehet,hogy beszáradt a fej mert nagyon szarul néz ki a tesztnyomtatás.A patront miközben töltöttem lassan,alul csöpögött a tinta.Ezért kireszeteltem,beleraktam a nyomtatóba(természetesen szoftveres patroncserét kérve)és ott töltöttem meg őket.A piros így is folyt a fejből,nemgyőztem törölgetni alatta.A kékre azt írja nem eredeti.Eddig pedig jó volt.Reseteltem többször is a többit is,és még sem.
    Műxik a nyomtató,csak nem mutatja a tintaszintet a kéknél.Ez még nem is zavarna,de a fúvóka ellenörző!!! 2 fúvókatisztítás után!Tettem fel képeket! Ja a fej mikor kimozdul teljesen balra az alatt van 3"vájú"meg egy filc szerűség ami valószinű arra szolgál hogy a vájúba kiköpködött tintát felszívja.Namost ez a hulladék tinta tároló?(erről is van kép) vagy az ami a jobboldali állás alatt van az amiben X alakú fémszál van.Mert ez is rendesen tintás,5fültisztítót is átitatott mikor belenyomtam a szivacsba persze vigyázva a drótra. Képek

  • bicskeyd

    csendes tag

    Másnap reggel is nyomtattam egy fúvóka ellenörzőt és ment az összes.De egy pár nyomtatgatás után megint nem ment mind.Meg ez a kiszőrősödés mitöl van?Lehet azért mert a kék és a piros tintám az fotótintaaz oldal közepén nézd majd ami szerintem csak annyiban külömbözik a normáltól hogy fel van vizezve rendesen,amitől halványabb a szine.Tehát vettem 30ml vizet+30ml tintát 1250ért.Ráadásul iszonyat szar képeket csinál vele.
    A képek alá van írva a szöveg,az utángyártott patronnal is nyomtattam viszonylag szép képet,de ezzel a beletöltött tintával :Y egész délután azzal telt el,hogy állítgattam a szineket a csúszkán és pocsékoltam a fotópapírt.
    Még ha normál papírra van állítva és potópapírra nyomok sokkal jobb az egész kép kontrasztosabb is.De Epson Glossy-ra állítva ahol a másik tintával jó volt,ezzel meg katasztrófa.Zöldet szinte nem is tud előállítani.
    A kép arról hogyan csíkoz a nyomtató és azt jelzi a kékem nem eredeti és ezért nem mutatja a tintaszintet(eddig pedig jó volt)az infóban meg azt írja EREDETI mind!!! Tudna valaki olyan tintát mutatni ami jó is, szépek lesznek a szinek vele!A pigmentes tintával nem járnék jobban?

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz Stirlitz #1898 üzenetére

    Mind a 4 patronom ez és a kép a patronról
    Többször is lettek resetelve a patronok és akkor is a kéket nem ismeri fel eredetinek.Működik vele lehet nyomtatni,csak a szintet nem jelzi.

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz lamiki #1900 üzenetére

    Olvasgattam ezt és ebből kiderült tényleg nem jó nekem ez a fotótinta.
    Megtaláltam a patront ezek szerint nem G&G pedig valahol úgy volt hirdetve.

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz mr_ricsi #1908 üzenetére

    Ejnye-bejnye! nem nézitek a belinkelt képeimet :O ott látszik a CHIP
    Jólvan na,azért biztos csak megnézegetitek.

    [ Szerkesztve ]

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz vadasz70 #1941 üzenetére

    Szia! Én [innen] rendeltem és egyből felismerte. És furkálni sem kell. De olvass vissza 1kicsit a hozzászólásaimhoz és vannak képek rolla.

  • bicskeyd

    csendes tag

    válasz atesz85 #2011 üzenetére

    Én ezt valahol mintha 1600-ért láttam volna! Lehet itt volt csak még decemberben. Szerintem van benne annyi,hogy 1szer resetelheted és akkor tuti kiürül majd. Legalább is az enyém igaz nem ilyen de az a resetelés után kiürült teljesen mire a nyomi is azt mutatta.

  • bicskeyd

    csendes tag

    Úgy néz ki végetért a rémálom! Megrendeltem ezt a tintát összesen postával meg fecskendőkkel tűkkel volt 8400ft. Ebből a posta 1500ft a szinesek 50ml-esek a nagy fekete 250ml a 2 együtt. A régi sárga mintha vizeletminta lenne a pigmentes mellett.
    Szerintem kicsit sűrűbb is. A régit kiszívtam a patronból és bele a pigmentes,resetelés és mehet a nyomiba. Gondolom ott ő rendesen kifröcskölte a maga kis adagját.
    Na nézzük a fúvóka ellenőrző mintát,és láss csodát nem volt kiszőrösödve a vonal csak néhány helyen.
    Ez biztos azért mert még maradt a másikból a fejben. De legalább ment mindegyik fúvóka.
    a másiknál többszöri tisztítás után is voltak kihagyások és állandóan szőrös volt.
    Csak a legjobb foto minőségben tudtam jól nyomtatni a szöveget,úgy hogy a telítettséget levettem -25re. És így nem volt szőrös.
    Ki is próbáltam a fényképnyomtatást(előtte fúvókaigazítás). Középen voltak a csúszkák és legjobb minőségben epson glossyra. És nem csíkozott a szinek is jók voltak.
    Nyomtattam vele több képet is és észrevettem a piros festéket egyszerűen le lehet kézzel Törölni
    ha ráklikkelsz a linkre látod majd az eredeti piros felsőt a csajszin ahol fejjel lefelé van,félig letöröltem,a másik 2képen pedig letörölve van.
    Felhívtam a boltot,rákérdeztem a pirosra,ahol a hölgy azt mondta ők 20literes kannából töltik ki a kívánt mennyiséget és lehet nem az került bele. És elnézést kért POSTÁZZA is az új pirosat(gondolom nem kell kifizetnem)a régit meg nem kell visszaküldeni. A pirosnak kicsit más árnyalatú volt a szine amúgy is(képen a csajszi felsője nem az a piros az eredeti képen)
    De nem is várom el az eredeti tintának megfelelő színegyezést. Ha tényleg felcserélték a pirosat és azért nem jó,még elképzelhető hogy a szine is más lesz. Akkor meg nem sok külömbség lesz a gyári meg e között. Maga lenne a Menyország!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák