Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Vladi #3813 üzenetére

    Szerintem is lehetséges, hogy kevés a 9100 - ezért néztem utána a PCI-slot-os VGA-knak, a típust, amit találtam, linkeltem is (még belül van az alkatrészekre áldozható kerethatáromon). :) De HDMI-kimenetre nekem jelenleg nincsen szükségem, valószínűleg - ha lesz LCD TV-m - DVI-vel fogom megoldani a csatlakoztatást.

    Ami miatt a Punditból szeretnék kiindulni:
    1. kis helyen is elfér,
    2. barebone - nem nekem kell összeraknom az egészet, csak bizonyos alkatrészeket kell benne cserélnem - ez nekem megér némi pluszköltséget, mert nálam kimaradt a "tanuljuk meg a PC-t összerakni" korszak (hiányos neveltetés, nem volt gyerekszoba, ilyenek :DDD ),
    3. esztétikailag is megfelel,
    4. ha magam raknám össze, akkor sem nem biztos, hogy annyival olcsóbban jönnék ki - és hiába olcsóbb, ha nagyobb a kockázat, hogy tudás hiányában elrontok valamit.
    (5. a fogyasztása is viszonylag kevés, anélkül, hogy nekem kellene arra ügyelnem, hogy olyan gépet rakjak össze, amelyik nem pörgeti meg a villanyórát. ;) )

    A hátrány persze pont az, hogy tulajdonképpen kész, ráadásul korlátozottan bővíthető Intel-es rendszer, tehát AMD processzor szóba se jöhet. Kár, mert van egy elfekvő s939-es A64 3200+ processzorom... :U

    Igazi hardveres tudás és tapasztalat hiányában ilyen kompromisszumokat kell kötnöm, ez van.

    HDD: ha IDE-ben gondolkodom, akkor tudok belerakni egy elfekvőben lévő 80 GB-os, 5400 rpm-es Samsung notivinyót. Elvileg külső házas HDD-kkel meg tudnám oldani a filmek tárolását, bár jobban örülnék a lokális tárolásnak.

    Front-end: Linux-ismeretek hiányában XP-vel és valószínűleg Meedio-val fogom megoldani, legalábbis ez a terv.

    ODD: azért nem volt róla szó, mert elvileg a Pundithoz jár egy LG gyártmányú író, amelyiknek a zajszintjével/leszabályozhatóságával (Nero DriveSpeed-del lehet, ha jól emlékszem a visszaolvasásból) nem vagyok még tisztában, tehát amíg azt nem teszteltem le, addig nem tudok azzal kapcsolatban véleményt alkotni (megfelel-e, szükséges-e cserélni stb.).

    Köszönöm a választ! :R

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák