Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZozzV6

    senior tag

    válasz gyapo11 #55706 üzenetére

    5 óra után sem éreztem még fáratnak a fejem H03-al. Szerintem a 40 centin legyen 90 cm kör túlzás egyenletes fénynek de ha neked ez kell legyen. A H03 is szór elég rendesen oldalra is. Ugyan a kissé erősebb folt 60 fok körüli de onnan folyamatos átmenettel halványodik és még közel 160 fok irányban is van némi fénye nem tök sötét. Valamint ha ilyen közelre világtasz a visszavert fény szintén ad oldalra is valamit. csináltam pár képet. Ne lepjen meg senkit a hossza és a gomb világítás. Nem gyári. de az optika valamint a led gyári és a fényerő is közel van az egyik gyári lépcsőhöz. Van annak ettől nagyobb és kisebb is.
    40 cm-re az előtte lévő faltól:

    És 80 cm-re az oldalra lévőtől:

    H03 kikapcsolva:

    H03 bekapcsolva 130 lumen mért fényerővel:

    Lámpa és kamera a homlokomnál. A billentyűzetet kinyújtott karral elérem:

    Falhoz állítva látszik hogy szépen halványodik kifelé és elég széles az. A kép csal kicsit mert szemre a középső tartomány nem ennyivel erősebb. Ez az egyik oka hogy nehéz reális beamshotot csinálni a lámpákról mert ha a közepéhez állítod az expozíciót akkor a szórt fény lesz halványabb mint szemmel, ha a szórt fényhez akkor meg beég a közepe. utólag szerkesztgetéssel meg nem csalok.

    Nem akarlak megtéríteni mert a Nitecore NU10 ettől sokkal szélesebben szór szerintem közel mint egy COB és azt is szerettem amíg el nem tört a tartója. De azt állítani hogy a H03 túl szűk és megfájdul a nyakad mert forgatni kell a fejed túlzás. Ha 40 centire dolgozol nem 1 négyzetmétert tartasz szemelőtt hanem a kezeidre koncentrálsz és elég ha van körülötte még egy kb 50-60 cm kör ami intenzívebb. Ennyire nem kell ragaszkodni a számokhoz. Ki kell próbálni sokat és érzed mi a kellemes vagy elviselhető vagy több dologra is alkalmas. Nekem ez jó kompromisszum mert közel eleget látok de szabadban is megvan 15-20m amit tűrhetően megvilágít. Fejre ez nekem bőven elég.

    [ Szerkesztve ]

    Youtube csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCfavqV2ROUElkYNDp70EoQA Insta: zozzv6 (lampamod.blog.hu) Lámpamérő táblázat: http://tinyurl.hu/qS39s/

Új hozzászólás Aktív témák