Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FBLLMAG

    senior tag

    válasz ZozzV6 #37731 üzenetére

    Érdekes. Ezt a nagy kilengést a ZL -nél nem tapasztaltam, pedig ennek 2,5 cm átmérőjű a feje (1 cm -rel keskenyebb mint a D1), a test még kisebb, 2,2 cm átmérő, és 8 cm hosszú az egész lámpa (2,5 cm -rel rövidebb mint a D1). 535 lm -ről visszavesz 325 lm -ra, ezt tartja, és nem melegszik túl.

    Az újabb, SC5W MKII, 550 lm -ről 407 lm -ra vesz vissza, amit már tart. A Li-Ion -os SC600 MKIII csupán 360 lm -ig stabil, a 670, 1300 lm -nál már beleszól a PID hővezérlés. Sajnos. Majd meglátjuk, a MKIV esetén, hogyan fog viselkedni. Addig, Karácsonyra kérek a Jézuskától 1db SC5W MKII -est. Ez stabilan tudja a 400 lm -t, ráadásul igen jó a hatásfoka. ;)

    A Te lámpád messzebb elvilágít (30 cd / lm), az enyém meg szélesebb szórt fénnyel fog dolgozni (10 cd / lm). Ez is, az is, össze, vissza állítható, testre szabható. Szerintem, megleszünk elégedve a lámpáinkkal. Már alig várom, hogy én is megkapjam. :))

    Csak megjegyzem: a Mag Lite XL200 optikája is 30 cd / lm képességű, és azon aztán, tényleg minden állítható, csuklóból (giroszkópos állítás, nagyon gyors) és hüvelykujjal. Intelligens éjszakai móddal. Kár, hogy 2011 óta nem nyúltak hozzá, és ugyanazt árulják. :((( Akkor a 4800 cd, 172 lm elég volt, ma már kevés (lehetne már 400 lm azért a pénzért).

    Jövőre meg lehet, hogy beruházok a nagy testvérre (SC600 MKIV). És a 9000 lm -os, 11 cm hosszú, 7,6 cm fejátmérőjű, C3 -ról még nincs semmi hír. 200 € körül várom a jövő évben. Már nagyon várom a 2018 -as évet. Látom, vár rám pár lámpa, aztán idei évről is átcsusszan pár db. :DDD

    Clever0:

    Akkor már inkább használd a saját Li-Ion -os lámpádat. Az öregebbekre, már felesleges pénzt áldozni. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák