Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bikkrom

    senior tag

    válasz axioma #10135 üzenetére

    A 10 évvel ezelőtti szám az 1% újrahasznosítás. Ahogy írtam ma ez már 10%. Pont a mintázat miatt írtam le, hogy lehessen látni, ugrott egy nagyot. Aztán 2-3 éve szinte stagnál ha utána nézel, pont a fentiek miatt. 30-40 usd egy panel újrahasznosítása és csak 3-4 usd-nyi anyag jön ki belőle. Ezért nem növekszik tovább. Munkaigényes. Nincs is rá sajnos az embereknek igénye, pont, mint a szelektív. Lassan nem találok Debrecenbe bemenet szelektív szigetet, ha már sárga kuka nem lehet ott ahol lakunk. Az elmúlt 2 évben folyamatosan csökkentik a szelektív szigetek számát. Fájdalmas, de ez a valóság. Az a 10% értelmes ember aki szelektíven gyűjt elérte a korlátait. Nincs a többieknek igénye erre. :((

    Ez a mégegyszer írsz és tiltalak, ez most mi? Enyém az utolsó szó és akkor igazam van? Globálisan leírtam a számokat, cáfold meg, nézz utána. Vagy akkor ne olvasd, felőlem. Zöldebb nem lesz senki attól, hogy ignorálja a valóságot. A világ nem a mi kis portánk ahol EV-zek, szelektálok, napelemezek... Én is várom a "zöldebb" alternatívákat. Ami nincs jelenleg. Pont ezért mert az a 10% aki meg értelmes és ezekre költ és áldoz itt megáll az igény a jobbra. Eleget tettem már. Pont elég zöld vagyok stb. Az ipar meg örül, hogy nagy változás nélkül megúszták, maradhat minden a régi jó környezetpusztításban.
    Nyugi, nem írok többet ide zöld témában. Az érzékeny dolog. Elnézést kérek ha valakit megbántottam. :R Nem volt célom.

    [ Szerkesztve ]

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

Új hozzászólás Aktív témák