Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz k-adi #61 üzenetére

    „nekem már elveszett a hitem a mostani fiatal újgenerációban, mikor megkérdem mennyi az idő és nem tudja leolvasni az analóg órát a falon, hanem elő kell vennie a telóját a digitális órához....”

    Ez valami defektus is. Én sem tudom leolvasni, pedig 48 éves vagyok, nekünk már az iskolában tanították a mutatós órát, meg ha nagyon megerőltetem magam, képes vagyok leolvasni róla az időt, lehet, hogy meg is tudom mondani neked, mennyi, de nem tudatosul bennem! Ezért én kizárólag digitális órákat hordok.

    Ennél jobban már csak a római számlapos órát bírom, ráadásul amin el is van fordulva a számlap VII helyett IIA stb.

    Ez megszokás kérdése. Az amerikaiak nem bírják felfogni a metrikus rendszert. De ettől ők még nem dolgoznak kevésbé jól vagy rosszabbul. Nincsenek ehhez szokva, ennyi az egész. Én meg nem tudom megmondani egy csőről, hogy félcolos vagy háromnegyedes.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz schawo #181 üzenetére

    „Fogadjunk, hogy ő sem tudja leolvasni a logarlécet. Ó, ezek a tegnapi fiatalok ...”

    Ez is érdekes, mert mi a suliban még az analóg tolómérőt és mikrométert használtuk, ma meg már mindenhol digitális van. Ami nem is olyan rossz, így belegondolva, ahogy öregszik az ember, és mondjuk a fél szemére teljesen vak. Mit ér a tudásom, ha nem látom a skálát?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz MaCS_70 #186 üzenetére

    „ Aztán friss tapasztalataim szerint már azt sem tudjuk kiszámolni, hogy egy x×y×z nagyságú szoba kifestéséhez mennyi festékre van szükség.”

    Mint festékosztály-értékesítő ezt csak megerősíteni tudom. De nemcsak ez. Olyan dolgokkal jönnek nap mint nap, hogy a hajam égnek állna, ha még lenne egy szál is. Például 1 köbméter, az hány négyzetméter? „Ezt maga nem tudja kiszámolni? Nincs erre valami kalkulátor? Mindenre van kalkulátor...” :C

    Egy köbméter pontosan annyi négyzetméter, ahány Celsius-fok.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz MaCS_70 #232 üzenetére

    „…Ez mennyire elég?…” :O

    Ezért van az, hogy ahol normális, minőségi, és az előírásoknak megfelelő betont kell lerakni, oda ki kell szállíttatni a silós előkevertet, aztán géppel esztricheztetni, ahol a szemcseméret kábé egyforma, és tudni lehet, hogy 20 kg/m2/cm az anyagszükséglet.

    Lapát az nem mértékegység, mert hol púposabb, hol laposabb, a kavicsméret meg lehet 5-6 mm-től 35 mm-ig is minden, egy nem válogatott sóderben, így max egy C4-es szerelőbetont tud a kőműves előállítani, amibe úgy érzésre dobálja a sódert és adagolja a vizet, aztán befejezik neked a teraszt december 23-án 3 Celsius fokban (jól meglocsolva Kalcidurral, hogy ne fagyjon szét), aztán amikor a tetejére felúszik a víz, akkor jól beszórja cementtel, amit egy hét múlva két centi vastagságban lesepersz róla, aztán várod, hogy majd a burkoló arra az aljzatra garanciát vállaljon. Ahol mondjuk kéne egy C20-as aljzat. :(

    De a megrendelők is hasra esnek a 120x60-as csempe előtt, hogy az milyen kúlság, csak mikor meg kell hozzá venni az S2-es ragasztót (~1000 Ft/kg; 5 kg/m2), akkor húzzák a szájukat, hogy ezt muszáj? Meg nem beszélnek előre a burkolóval, hanem kész tények elé állítják, anélkül, hogy tudnák, van-e akkora csempevágója, amivel ezt a méretet vágni tudja, aztán hogy azt hogy hordják fel a negyedik emeletre, az még kérdésesebb...

    Jó, igaz. Nem a laikus megrendelőnek kell ehhez érteni, de eljutottunk a nemgondolkodásnak arra a szintjére, hogy még csak nem is konzultálnak előtte egy kivitelezővel, hogy a tervük megvalósítható-e, vagy megéri-e? És itt most a nem gondolkodás a fő probléma.

    Telefonon mutatja nekem, hogy ő lefényképezett otthon egy színt, hogy olyat keverjek neki. :W :W :W (RGB vs. CMYK).

    Szintén telefonnal lefotózza éjszaka!!! az udvar hátulját, hogy olyan színű lazúr kell neki. Rögtön van 3 tippem rá. Ez vagy paliszander, vagy teak, vagy cseresznye. Vegyél egyet bármelyikből, kend fel, aztán majd meglátod, olyan-e, vagy sem.

    Hetekig tudnék mesélni arról, mennyi funkcionális analfabéta van. Őket simán át lehet verni nem csak egy ChatGPT-vel, de még egy bullshit generátorral is.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák