Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    sziasztok!

    bár már régóta ebay-ezek - többszáz rendelésen túlvagyok - de most egy nagyon triviálisnak tűnő keresgélés során problémába futottam: hogyan tudnék nézelődni az 5 colos telefontokok között? :)

    hogy megszabaduljak a sok iphone 5s találattól is, eddig jutottam a keresési formulával:
    5" phone case -iphone

    viszont így még mindig nem igazán sikerült az 5" méretre szűkíteni a találatokat, tele van minden mással is átláthatatlanul vegyesen... Ti hogyan próbálkoznátok?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz CoolBoy323 #41565 üzenetére

    Köszi, ez persze nekem is megvolt, de erősen szűkíti a találatokat és nézve az eredetit rengeteg olyan is kiesik amiben csak az eredeti 5" kifejezés szerepelt... Én valami olyan megoldásra gondoltam, ami fixálni lehet a kifejezést, mintha azt írnám hogy "5"" - de ez persze nem működik mivel a col jelet is idézőjelnek értelmezi... De Ti hátha tudtok rá valami kapcsolót amitől az 5" kifejezést úgy veszi ahogy le van írva, nem idézőjelként...

    (#41579) Teko001

    gusztustalan amit itt ebben az országban megtehet a posta - angliából idejött egy kézi rádió ~30+7 font postáért (kint royal post, itthon DHL kocsi hozta ki), a kereskedő elbaxta és vissza kéne küldenünk de vissza már annyiért menne a doboz mérete miatt ami már gyakorlatilag a termék vételára :W

    (#41612) maestro87

    Ez nagyon rossz árfolyam, a PayPal rondán lehúz ha velük váltatsz - és persze az a default opció! Ott az opcióban állítsd át hogy ne a PayPal váltsa hanem már devizában kérjék le a bankodtól, az sokkal jobb árfolyamot ad! Most fizettem éppen CIB-es kártyával és bár a napi hirdetmény szerint 225 a közép és 229.5 deviza eladási árfolyam USD-re náluk, a gyakorlatban 224.705-ös árfolyamon vonták le a számlámról! A szépséghiba hogy akkor a $ vagy egyéb deviza pénznemben írja ki az árat, de szorozd fel mondjuk a bankod deviza eladási árfolyamával és annál biztosan kevesebb lesz a végére...

    ------------------------

    szállítási idő kínából: ha valamelyik normál posta, akkor totál random, abszolút semmit nem számít hogy prio, tracked vagy bármi opció van e még rá! Legutóbb nagyobb rendelési rohamom Novemberben volt, kb Nov. 1 és 25 között szétszórva bő 20 csomagot rendeltem, ebből tracking csak 3-4-en volt. Mindenféle elektronikai alkatrészek, modulok, kisebb kütyük. Volt több is amit Nov 24-25-én rendeltem és Dec. első hetében vettem át, talán 10 munkanap se volt, de volt amit meg Nov elején rendeltem és már vissza is kaptam az árát és újra is rendeltem másik eladótól mire Dec vége felé beesett a csomag :)

    Szóval abszolút kiszámíthatatlan, hatalmas a szórás - arra tudok csak tippelni hogy van ami éppen még befér még egy repülőn küldött gyorsposta leveles zsákjába és hamar ideér, van ami meg vonatozik vagy hajózik és minden az éppen aktuális terheltségeken múlik hogy mit melyik úton küldenek...

    Éppen most rendeltem egy telefont, kíváncsi leszek hogy mennyi idő alatt ér ide, illetve hogy kell e rá lehúzást fizetnem itthon...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Degeczi #41617 üzenetére

    Elméletben igen, a deviza eladási lenne logikus, de a tapsztalatom az mint az előző hsz-emben is írtam, hogy még a deviza középnél is egy hajszállal jobb árfolyamon szokott váltani! Ez lehet csak a CIB sajátossága? Ti más bankokkal milyen árfolyamokat kaptok?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Degeczi #41619 üzenetére

    Ekkorát pedig nem mozdul pár óra alatt az árfolyam mostanában (majdnem 5Ft, 2%), de ez az általános tapasztalatom több tucat fizetés után! Sajnos sokáig nem tudtam erről a beállításról és többszáz kisebb nagyobb tranzakcióra fizettem a PayPal lehúzását, de már hónapok óta átállítva használom és így sokkal kedvezőbb... Ismerős is hasonlót mondott amikor nemrégiben több mint 300e-et fizetett az OTP számlájáról - neki valamivel a középárfolyam felettit vonták, de bőven a deviza eladási alatt...

    szerk: az Ő esetében tuti nem a bankra bízza a váltást jelen beállításaival, mert akkor devizában írná hogy mennyit von le, nem Ft-ban! A konkrét Ft összeget meg csak a netbankjában fogja látni...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz havri1 #41621 üzenetére

    Ahogy (#41612) maestro87 hsz-ében a képen van, az Other Conversion Options-be kell bemenni a fizetés előtt - de elképzelhető hogy nem minden kártyatípusnál lehet állítani, nézd meg nálad miket ajánl fel ott... Ha sikerült átállítani akkor utána már nem Ft-ban hanem devizában írja hogy mit fog lekérni a bankodtól!

    (#41624) Degeczi

    Nem SMS, azonnal perceken belül látom a zárolást a netbankomban! És egy fillérrel se lehet több, lévén hogy a MC dombor netkártya számlájára kizárólag csak akkor teszek pénzt amikor fizetek és annyit amennyit kell - ha utólag akarnának vonni egy kis plusszt, nem lenne miből, és azt persze a számlatörténeten is látnám ha ilyen lenne, de nincsen!

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz parkr #41622 üzenetére

    Nézd meg hogy a "Shipping and payments" fülön van e olyan hogy "Each additional item" - ha van akkor értelemszerűen az elsőre a teljes összeg, a továbbiakra a csökkentett érvényes, ha pedig ott free van akkor minden továbbira 0

    Ha nincsen additional akkor az eladó valószínűleg trükközik és a szállítás díján is sokat nyer az eladásból - sok az 1$-os eladási árú de 20-30-50$-ért szállított termék - ő nyilván nem szállítja a másodikat "ingyen" hiszen azzal igyen adná a terméket is - ezek mind arra játszanak hogy jutalékot csak az eladási ár után kell fizetni, illetve a listázási díj is 0 vagy kedvezőbb ha alacsony árról indítja. Sajnos az ilyet hagyja az ebay rendszere, bár a saját érdekük lenne hogy letitsák az ilyen trükköző, jellemzően távolkeleti eladókat...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz maestro87 #41628 üzenetére

    Valamilyen módon előre ráutalod a PayPal számládra a pénzt és onnan költöd el? Akkor persze hogy nincsen ilyen... De sokkal kedvezőbb ha a PP-ban rögzítesz egy kártyaszámot, és utána állítod be ezt hogy devizában kérjék le a pénzt a bankodtól... Ilyenkor nincsen pénz a PP számlán, mindig csak lehúzza a kártyádról ha engedélyezed a tranzakciót - igazából pont erre találták ki, hogy legyen egy olyan láncszem amiben ha megbízol akkor a másik fél már csak a PP email címedet tudja, tud küldeni bekérő számlát neked vagy tudsz neki fizetni, de a kártyaszámod csak a PP tudja és amit nem erősítesz meg a PP felhasználóddal az nem lesz soha kifizetve! Én mondjuk biztos ami biztos alapon ott is csak egy olyan netkártyát adtam meg amiről soha nem tudnának többet lehúzni mint amit rátettem, de még nem hallottam olyanról hogy a PP bárkit is meglopott volna - természetesen a meghirdetett lehúzós kondíciós feltételeken túl...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Degeczi #41630 üzenetére

    ez mostmár engem is egyre jobban érdekel, pont most reggel fizettem ki egy bő 100$-os telefont, oda fogok figyelni a netes és a főszámla esetleges mozgásaira... :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz maestro87 #41635 üzenetére

    nagy valószínűséggel igen, hiszen ahogy mondod attól hogy 2-3-at tesz 1 csomagba nem lesz 2-3-szorosa a postaköltség, tehát az az ő nyeresége amire nem fizet az ebay felé jutalékot. ez mondjuk még kis játék csak, de vannak akik igazán pofátlanul nyomják és 1$-os termékár mellett 20-30-40$-ért szállítják a műszaki cuccot... az ilyeneket jobb elkerülni, mert nagy valószínűséggel problémás esetben sem fognak korrektül eljárni, bár ehhez érdemes a negatívok arányát és a panaszok típusát is átfutni: 98.5-99%+-nál nem aggódnék, és a általában arra panaszkodnak hogy az 1$ free shipping-es bizbasz gyenge minőségű akkor azok csak a normál kötekedő bolondok akik azt hitték hogy 1$-ért valódi bőrtokot vagy minőségű teló akkut kapnak, stb :) ha a drágább műszaki cikkekre van panasz jellemzően, meg a kommunikáció visszautasítására akkor az aggasztóbb, de sok idióta meg se próbál kommunikálni csak beböki a negatívot azzal hogy nem jött meg, vagy "nem ért ide x nap alatt", stb...

    ha beállítod a kártyádat akkor onnantól az nem utalásnak minősül, hanem kártyás vásárlásnak, ezáltal gyors, olcsó... az utalás nem volt nagyon drága? a legtöbb banknál külföldi számlára utalásra 15-20$ egyszeri + ezrelékes büntetést kell fizetni, már itt bazisokat bukhatsz!

    (#41642) V/

    nem, ugyanannyi az átfutása, a különbség csak annyi hogy magyarisztáni buznyákot kér a PP a bankodtól és ő váltja nagy lehúzással devizára, vagy devizát kér > a bankod váltja és így jobb az árfolyam... ez egy szimpla kártyás fizetés, így feltehetően azok az adóterhek érintik ezt is, mint bármelyik hazai kártyás vásárlásodat - ez bankfüggő hogy közvetlenül mit hárítanak az ügyfélre ebből...

    (#41644) kaliber

    napok alatt pár forint, nem órák alatt 5! ha ekkorát mozdulna akkor azt másnap látnánk is a különbségen, és 1-2 hét múlva a kutakon is... és nekem sokszorosan ez a tapasztalatom, hónapok óta 20-30 vásárlás során mindig a középárfolyam alatt vontak egy hajszállal!

    (#41647) V/

    "Csak ingyen adja a vásárlói védelmet?"

    nem, a PP bevétele több ponton adódik össze: egyrészt ha ő vált akkor rólad is lehúz pár %-ot, majd mikor felvenné a másik fél a kapott pénzt, őt is lehúzza - az utóbbiért jár a védelem, az előbbi az csak rajtad múlik hogy melyik opciót használod - "természetesen" az alapértelmezett az az amivel rosszabbul jársz...

    (#41651) hidroponi

    nekem közvetlenül a karácsony előtti időszakban jött 20+ csomagom és az átlag 10-15 munkanap, vagyis szerencsétől függően 2-3 hét volt, de mint írtam volt ami kevesebb mint 2 hét alatt ideért, de volt amire meg közel 2 hónapot vártam és már rég visszakaptam az árát és újrarendeltem - úgyhogy most van 2db msata>sata adapterem :) sőt már arra is volt példa a múltban hogy 3-4 hónap múlva dobott be valamit a postás, már rég megjött az újraküldött is, de a postai pecséteken látszott hogy ez még bizony a legelsőként feladott volt :)

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz kaliber #41660 üzenetére

    persze előfordul nagy ingadozás is nagyritkán, de ha az ingadozás okozná akkor azt tapasztaltam volna hogy hol pár Ft-al felette hol meg alatta van a deviza eladásinak az amit vonnak tőlem, de nem, mindig a deviza közép vagy az alatt kicsivel az utóbbi 20-30 esetben... de inkább nem megyek be egy CIB fiókba, nem kérdezek rá hogy ez miért is van így mert hátha rájönnek hogy valami pipa rossz helyen van a számlámnál és kijavítják :D

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz üszök #41662 üzenetére

    ne a PP profilod oldalán keresd, hanem a fizetés pillanatában az Other Conversion Options-ban

    (#41531) randras válasza üszök (#41530) üzenetére

    azóta szépen alakult a minősítése:

    Seller : taojdkfrd456 (35 ) 85.7% Positive feedback

    ékes példája annak hogy ami túl szép hogy igaz legyen az nem is igaz... tipikus kamu account, elad néhány olcsó bizbaszt amíg lesz pár tucat pozitívja majd meghirdet csábító drágább termékeket és várja azokat a birkákat akik csak negatívot adnak neki de nem nyitnak case-t amivel visszakapnák a pénzüket a paypal-tól. Ha pedig letelik a 45-60 nap akkor megkapja azt a pénzt és kész...

    Én ökölszabályként alkalmazom hogy kínaitól 1000 pozitív és min 98% alatt nem veszek semmit... És persze ha valami nem stimmel akkor időben megnyitom rá a panasz tikitet! Ilyen magas százaléknál az a 100-ból 1-2 az már nagy valószínűséggel csak naív bolond aki azt hitte csodát kap 1$ free shippingért, vagy kötekedős idióta, de a többivel már korrektül lekommunikálta ha gond volt, visszaadta az árát vagy újraküldte... Bár szerencsésebb árat visszakérni, az újraküldés miatt letelik a 45 nap és akkor ismét kérdéses hogy megjön e, negatívot már nem oszthatsz miatta... Ez persze más nemzetiségű, magáneladóra nem vonatkozik, ott előbb bizalmat szavazok egy 1-2 tucat eladásos, de 100% pozitív németnek pl, bár természetesen az se mindegy hogy mennyi pénzt kockáztatok vele...

    Egyébként itt jut eszembe hogy előbbre itt valaki tévesen írta hogy az eladó azonnal megkapja a pénzt amikor levonják tőlünk! Közvetlenül nem kapja meg, nem veheti még fel csak zároltan látja hogy beérkezett a nevére - de felvenni csak 45-60 nap után tudja ha nem érkezik panasz...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Degeczi #41664 üzenetére

    ilyen mélységig tényleg nem mentem bele, csak kisebb howto-kat olvastam kezdő eladóknak, azok ilyen szabályokat nem emlegettek :R persze eladás végül nem nagyon lett a kedves posta díjszabása miatt... :W

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz madarasz92 #41670 üzenetére

    Ismerősnek, persze... Én is letagadnám :DDD

    A rendeléstörténetben ahol minősítést adhatnál válaszd a "resolve a problem"-et, ott picit dumál arról hogy kommunikálj az eladóval meg ilyenek, alul lesz valahol hogy továbbmehetsz a problemtikit megnyitására. Abban válaszd ki hogy megjött de nem felel meg a leírásának, illetve képet is tölthetsz fel róla amin próbáld meg érzékeltetni a telefon mellett hogy ez tényleg nem rávaló. Választhatsz hogy újraküldést vagy pénzvisszafizetést kérsz e az eladótól - az utóbbi szerencsés, mert az újraküldéssel mire megjön le fogod csúszni a lehetőségét hogy negatívot adhass az eladónak probléma esetén, ha viszont visszakapod a pénzt akkor csak az árfolyamkülönbözetnél adódó különbséget bukod, ez a biznisz lezárul minősítés nélkül és újra megveheted tőle vagy mástól és újra ketyeg az óra. Elméletben kérheti azt az eladó hogy küldjed vissza és akkor cseréli - ez szívás, lévén hogy ez abszolút az ő hibája és miért fizetnéd a postát ilyenkor. Ezt elkerülendő, ha nem volt tracking nr. akkor akár le is tagadhatod hogy megjött - bár ilyenkor azt kérik általában az eladók hogy várjátok ki a ~45 napot - ilyen esetben ha nem jött meg akkor bő 40 nap felé szoktam megnyitni a tikitet... Azt hogy panasz esetén hogyan kezeli a másik fél az ügyet, az is befolyásolhatja hogy Neked milyen a minősítésed - nekem éppen most érte el a 300-at 100% pozitívval, így tudják hogy nem vagyok inkorrekt vásárló, ha panaszkodok az nem trükközés. Ha van már 1-2 tucat full pozitívod akkor valószínűleg már nálad sem fog kötekedni, új felhasználónál sajnos néha be kell nyelni egy kis bukót ha a másik fél nagyon köti az ebet a karóhoz...

    A tikit nyitással szemben a mezei üzenetküldés azért nem szerencsés, mert egyrészt annak nem marad direktben nyoma, másrészt a tikitből tudhatja már az eladó hogy nem az a tudatlan egyszeri vásárló vagy akit lepattint valami kamuszöveggel, vagy privátban beígér egy újraküldést amit nem tesz meg, de mire erre rájössz már rég nem adhatsz neki negatívot. Nyomatékosítja hogy ismered a jogaidat a rendszerben és kezeljen is úgy...

    (#41667) üszök

    Sajnos ebben nincsen tapasztalatom hogy egyéb kártyafajtákkal hogyan viselkedik... Bár pont most jön a para, az eddigi dombor mastercard-ot erőszakkal lecseréli a CIB valami dombor visa-ra asszem és kérdéses hogy annak milyen a használhatósága, lehet ezért bankot váltok...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Silent77 #41923 üzenetére

    Szerintem ha elfogadod az 5$-t akkor azzal automatikusan megoldottként lezáródik a case amit soha többé nem tudsz újranyitni, ha nem jön meg vagy rossz akkor sem... Szóval én várnék még picit - persze kérdés hogy eddig mennyire voltál türelmes... Ha 2 hét után nyitottad az kapkodás, ha 40 nap után akkor már bőven adtál neki elég időt a megérkezésre. Persze volt olyan csomagom ami 2 hónap után jött meg, de az átlagnak elég a 2-3 hét...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz mirci18 #41966 üzenetére

    nem tudom pontosan mi volt a hirdetésed szövege, de nagy valószínűséggel kijelentő mondatban írtad azt hjogy bőr... nyilván a vevőnél is furcsa hogy ennyire komolyan vette, de a tanulság a legközelebbi hasonló hirdetésedre: írd le hogy nem tudod pontosan mllyen az anyaga, de bőrhatású - vagy ilyesmi...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz adalbert1 #42008 üzenetére

    Jól tetted hogy case-t nyitottál! Ha priváttal kezdesz akkor majd felajánlja hogy újraküldi > mire rájössz hogy nem jött semmi addigra már panaszkodni sem tudsz. A case-ben arra kell terelni hogy fizesse vissza az árát > ebből ismét megrendeled tőle vagy mástól, de ezzel ugye az óra is újra ketyeg. A mézesmázos "nem volt szép dolog" dumával végképp gyanús hogy szándékos volt a rossz küldés. Ha véletlen lenne akkor inkább szabadkozna össze vissza hogy elnézést, hogyan tudnánk jóvátenni...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz luciferk #42023 üzenetére

    pdf-be nyomd ki a paypal számlát, esetleg az ebay aukciót is mellékeld emailbe és majd ők eldöntik hogy elhiszik e hogy csak annyi volt - ha igen akkor megúszod, ha nem akkor sajnos joguk van meghatározni hogy szerintük mennyi a valós értéke és annak megfelelően húznak rá vámot, áfát...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Lajkó #42080 üzenetére

    Az érem másik oldala viszont az, amikor az eladó véletlenül nem azt a terméket küldi amit az aukció egyértelműen állít... Pont ilyenbe futottunk most bele egy ismerőssel: angliai raktárból küldte a kínai eladó a rossz terméket - más alverziója, mi direkt nem azt választottuk. kb 10e volt a termék + 2e a posta ide. Visszaküldeni nekünk a doboz mérete és súlya miatt kb 9e pénz lenne! Most miért mi fizessük a sarcot amikor egyértelműen ő hibázott? A szerencse csak az hogy az adott terméket legalább annyiért el lehet adni az itthoni használtpiacon mint amennyiért jött, szóval nem lesz minusz belőle, de más termékkel lehetne...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz raziel01 #42194 üzenetére

    Sok sok évvel ezelőtt tönkrement az addig jól bevált Microsoft egerem - körbenéztem a piacon, megállapítottam hogy túl nagy a választék az 5-10e-es kategóriában ezért "ideiglenesnek" vettem 1500 pénzért a madaras teszkóban egy silverline TP-NM2050 lézeres egeret - gondoltam jó lesz majd pót/másodegérnek ennyiért. Úgy bevált hogy azóta vettem még1 ilyet mert az elsőre ráléptem és megroppant a görgője és eszem ágában sincsen ennél drágább egeret venni: precíz, mindenféle felületen jól működik, jó a fogása...

    --------------------

    Volt itt aki azt írta a problémás vásárlásokra hogy nem szabad egyből case-el indítani - hát nekem nagyon nem ez a tapasztalatom! Túl vagyok csak ebayen a 300+ vásárláson 100% pozitívval, és bizony jópár problémás esetem volt már, és egyértelmű tapasztalatom az hogy probléma esetén meg kell nyitni a case-t, leírni hogy ez és ez a gond, pénzt akarom vissza. Így az eladó is tudja hogy nem érdemes kekeckedni mert tudom a jogaimat. Továbbá ha egyértelmű hogy átvert az eladó - kábeleknél fordult már elő nemegyszer hogy gyártási selejtet kaptam - szállítás közben úgy nem sérülhetett meg, a borítékba is úgy került már - vagy mast találok benne mint amit rendeltem, akkor egyszerűen letagadtam hogy megérkezett és visszakaptam az árát. Ha a másik tudatosan ver át akkor miért lámáskodjam el a dolgot és nyeljem be a veszteséget? Pontosan erre játszik hogy a felhasználók jórésze csak privátot írkál, arra beígéri az újraküldést ami persze nem történik meg és végül kifut az időből, a másik meg még csak nem is panaszkodik mert azt se tudja hogyan kell... Szóval tudatosan kell viselkedni és mérlegelni hogy a másik fél korrekt volt e - ha nem akkor én is leereszkedek a szintjére... Ha pedig korrekt akkor nincsen mit félnie a megnyitott case-től, csak az fog rinyálni aki tudja hogy vaj van a füle mögött!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz kmisi99 #42234 üzenetére

    Egyrészt az a 0.5A/port az csak egy elméleti érték, a gyakorlatban találkoztam olyan laptoppal is ami már 3-400mA-t se tudott stabilan, de a legtöbb asztali alaplap meg simán fölé tud menni... Másrészt az eszköz belső kivitelezésén is múlhat: lehet van benne egy rossz forrasztás vagy egy túl vékony vezeték, amin esik némi feszültség, és az egyik géped portja 1-2 tizeddel többet ad amivel már éppen átesik egy problémás küszöbön, a másikkal meg még instabil...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz faresz5 #42290 üzenetére

    akkor csak nekem nincsen szerencsém? :O

    elvileg kínából jön a telefonom sweden post-al, és röpke 15 nap alatt még csak szingapúrig vergődött el :(

    Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:3385 Millisecond
    2014-04-01 09:38, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2014-04-01 00:30, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:1966 Millisecond
    2014-04-01 00:00, Posten, Direct Link, Singapore, Försändelsen har lämnat Direct Link's utrikesterminal för vidare transport till utlandet.
    2014-03-20 14:00, Order in transit
    2014-03-19 05:30, Order departed on flight from origin
    2014-03-18 05:00, Order dispatched

    lehet addig hajóval ment a kínai posta akkus korlátozása miatt és onnan jön repülővel?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Degeczi #42344 üzenetére

    mármint hogyhogy nem? csak abból lehet megrovás ha eszkalál már az eladó pl nemfizetés miatt? de magától nem adhat negatívot úgy mint a vaterán pl?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz radi8tor #42400 üzenetére

    Innentől kezdve mi értelme az ajánlottnak? A postás aláírja hogy átadta, majd zsebreteszi a csomagot... Nyilván ha egy postás ellen több panasz érkezik hogy sorban nem érkeznek meg a csomagok akkor a körmére néznek, de addigra már sokminden "eltűnhetett", azzal én már nem vagyok kisegítve... :F

    Egyébként érdi vagyok, régen (6-8 év+) még előfordult hogy a postás a szomszédomnak odaadta az ajánlott csomagot, vele iratta alá - az én szomszédaimmal nem is volt semmi baj de nyilván sokfelé lehettek ilyennel visszaélések ezért le is szoktak róla, és mostmár kivétel nélkül minden csomagot aláírat, személyi számot felír a nyilvántartásba, vagy ha nem talál valakit itthon akkor értesítőt dob be. Mondjuk az értesítőket lehet előre megírja, mert már volt olyan hogy nem telt el 10mp a csengetés után és már hallom hogy bőg fel a motor, a postaládába bedobva az értesítő - nem hiszem hogy ennyi idő elég volt ahhoz hogy eldöntse hogy nincsen itthon senki, megírja a cetlit és elhajtson - de rábacott mert a 3dik háznál utólértem :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    Ezen a letiltás / ejnyebejnye dolgon én se paráznék, főleg ha képekkel rendesen alá lehet támasztani a kifogásokat! Lehet párbeszédbe keveredsz miatta az ebay-es munkatársakkal de ha látják hogy jól dokumentáltál minden problémát akkor biztosan nem fognak tiltani / büntetni...

    Még jópár éve leütöttem egy használt bőrkormányt németországból - hát persze hogy marhára nem felelt meg a valós állapota annak amit állított róla az eladója (németország, de valami török név szerepelt rajta mint feladó), csak nagyon ügyesen fényképezte. Ahhoz képest az addigra bő 300e km-t futott Superb-em bőrkormánya úgy nézett ki mint ami most jött ki a gyárból, épp csak a nem is látható hátsó felén volt egy kis mattulás-kopás. Ami jött volna helyette az rádió/tempomatvezérlős multikormány lett volna, de úgy nézett ki mint amit egy minden ujján gyűrűt viselő illető maszírozott napi 24 órában. Sima megkeresésre csak valami lepattintó választ adott, ezért case-t nyitottam amire nem reagált > eszkalálódott. Az ebay-es ügyintéző azt mondta hogy küldjem vissza ajánlottan, töltsem fel a szelvény képét is és akkor az buyer protection-tól visszakapom az árát és az eredeti postát. Sajnos a visszaküldés díját nem, viszont olyan jófej volt az ebay-es hogy írta hogy ezt nem téríthetik de látja hogy évek óta vásárolok többszáz full pozitívval, csupa ilyen vásárló kellene az ebay-nek úgyhogy ajándékba ad egy 25 ojrós ajándékkupont amit a rendszerben levásárolhatok bármire! Még így is buktam 1-2e-et mert olyan drágán vitte vissza a posta a dobozt, de a buyer protection jól vizsgázott!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz matyi19 #42412 üzenetére

    Én mindig azt nézem hogy mikor adta fel - ha eltelt 35-40 nap akkor nyitom a case-t

    91.1%-os eladótól vásárolni? Ez elég bátor dolog, a 4200+ eladásánál legalább 375-ben problémás volt... Az ilyen eladókat nagyívben kerülném, már a 98% alattiakat is erős fenntartásokkal kezelem és csak akkor rendelek tőlük ha máshonnan beszerezhetetlen a termék... :U
    (100-ból 1-2 kötekedő idióta mindig előfordul aki meglepődik hogy kínából nem ér oda a terméke 3 nap alatt, vagy csodát várt 1$ free shipping-ért, de ha ennél rosszabb az arány az már nem jó jel)

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz randras #42419 üzenetére

    Csak én vagyok ilyen peches hogy a telefonom 2.5 hét után még mindig sehol sem jár? Nem hogy nem érkezett meg a héten, még a tracking sem változott, ugyanúgy 04.01 elhagyta szingapúrt az utolsó bejegyzés :W

    (#42415) matyi19

    Hát ez nagyon nem jó jel - ahogy mondtam rendeléstől számított 35-40 napnál nyitnám a case-t. Egyébként ha csalónak bizonyul és még előtte, blokkolja az ebay a userét a másik panaszkodók miatt akkor úgytudom Te is visszakapod a pénzed utólag is

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz V/ #42424 üzenetére

    Igazából nem is gondolom komolyan a "felháborodást" hogy nem ért ide pár nap alatt, szimplán csak az bacca a csőröm hogy mások ilyen rekordidőkről számolnak be, nekem meg kerülőúton ilyen lassan érkezik másokéhoz képest...

    http://www.17track.net - rengeteg oldalt kipróbáltam, de ez adja a legrészletesebbet a Sweden post-ról. Mostanra már az itthoni posta tracking-en is látszik, azt is figyelem néha hátha az hamarabb vált de egyelőre ugyanazt mutatja...

    Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/04 17:14:56
    2014-04-01 09:38, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2014-04-01 00:30, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    Origin Country - Sweden:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2014/04/04 17:14:56
    2014-04-01 09:38, Order departed from sorting hub
    2014-04-01 00:00, Posten, Direct Link, Singapore, Försändelsen har lämnat Direct Link's utrikesterminal för vidare transport till utlandet.
    2014-03-20 14:00, Order in transit
    2014-03-19 05:30, Order departed on flight from origin
    2014-03-18 05:00, Order dispatched

    Az ali rendszere szerint a fizetés: 2014-03-13 01:43 (+/- valamennyi óraeltolódás) - pár napot kellett várnom mire bekerült a posta rendszerébe, de onnantól is elég lassan történnek a dolgok :W

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz V/ #42426 üzenetére

    hmm, és akkor a vám az hogy zajlik? könyvelik hogy hivatalosan csak bp-en lép be az eu-ba és itt vámolják, vagy ezáltal lehet meg is úszom mert itthon már eu-ból érkezőként kezelik?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    Lassítsatok, nem biztos hogy direkt rendelt használtat! Csak annyit írt hogy ez volt ráírva a csomagra, azt meg lehet azért tette a kínai hogy "értékcsökkent" legyen a vámosok szemében és átcsússzon!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Peter789 #42427 üzenetére

    Hétfőn napközben meg is jött a telefonom és mákom volt vele, ahhoz képest hogy elég vastag volt a dupla pufiboríték a doboztól mégis átcsúszott és nem húztak le miatta... Úgylátszik már nagyon unta a melóját a hétvégi hajnalos műszak és nem akartak papírmunkát :))

    Eddig abszolút pozitívak a benyomásaim, semmi lényegi hibáját nem találtam. A kihangosított módja lehetne hangosabb valamivel, meg a wifi baxakodott amikor b+g+n engedélyezve volt a routeremen > visszavettem b+g-re és most lekopp stabilnak tűnik és elég gyors így is, a 30 megás netemet a ház túlfelén így is kihasználja pl a play-ből letöltéskor. A GPS is gyorsan éled, a kijelzője is elég szép - a max fényereje egy hajszállal lehetne akár több is de így is lászik tűző napon is ha jól fogom... Még gyűjtöm a tapasztalatokat, de majd írok róla egy n+1 -dik logout cikket :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz raziel01 #42541 üzenetére

    Úgy rémlett hogy előbbre már linkeltem, de most nem találom... :) Szóval egy eredeti Star HD5000, nem holmi "márkás" gagyi :))

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz jani273 #42561 üzenetére

    eddig fix 45 napod volt a panaszra, mostantól az ígért határidő +30 nap lett, így tulképp több időt kapott a kínai arra hogy megérkezzen a terméke

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Silent77 #42600 üzenetére

    Valami ebay support mailcímre kéne átküldeni az egész logot azzal hogy tényleg lehetséges ez hogy addig nem tud visszatéríteni vagy csak trükközik, mit csinálj? Nem nagyon tudom elhinni hogy tényleg nem tud addig, hiszen elvileg bármikor refund-olhat az eladó még case nélkül is ha pl kiderül hogy mégsem tudja már szállítani a terméket... Egyébként melyik eladóról van szó és kb milyen értékről?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz jjeahh #42609 üzenetére

    A google translate szerint Kievben jár :) De ahogy itt előbbre felvilágosított más egy csomagommal kapcsolatban, a feladó ország számít így nem fognak miatta lehúzni...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz havri1 #42753 üzenetére

    kérd meg KITT-et hogy fújja fel, egyszer elárulták a titkot hogy úgy tud ugratni hogy héliumot fúj a kerekeibe :))

    egyébként keresnék egy majálison / piacon egy lufiárust akinél ott a palack és némi borravalóért felfujatnám vele...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz fardem #42810 üzenetére

    Az elején felrakással csak az a baj hogy ha jön mégegy hozzád hasonló akkor már előre jól felveritek az árat totál feleslegesen és beindíthat egy értelmetlen licitharcot amivel csak magatokat szivatjátok - az eladónak persze jó... Szerintem a végén, az utolsó fél-1 percben kell rátolni egy tetszőleges magasabb licitet amire azt mondod hogy neked szállítva még megér ennyit - max ha szerencséd van és más csak alálő akkor kevesebb lesz. De az előre felvert árnak semmi értelmét nem látom, mindig anyázok az ilyenek miatt akik már jó előre totál feleslegesen felverik az árat pedig ha maradnának a seggükön akkor lehet a feléért is megkapnák...

    Egyébként még1 tipp ami nyilván sokak számára triviális de hátha valakinek újat mondok vele: ha mondjuk jár 30$ felé a licit, én azt mondom hogy nekem max 50-et ér meg a termék (+szállítás ha van) akkor nem kerek 50-et írok be az utolsó fél percben hanem mondjuk 50.11-et - azon a pár centen ugye nem múlik semmi, de aki kerek 50-et dob az lecsúszik róla és lehet én nyerek :))

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz thomasa #42831 üzenetére

    :DD persze, csak példának írtam, éppen amilyen hangulatom van, akad hogy 50.67-et írnék rá máskor meg 51.11-et :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz ollie #42840 üzenetére

    Természetesen az értesítő nem feltétele annak hogy megkapd, csak segíti őket abban hogy hol melyik kupacban keressék... Csak személyi és lakcímkártya kell ahhoz hogy megkapd!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz thomasa #42843 üzenetére

    A címen persze nem szokta kérni - legutóbb pl a személyi száma sem kellett neki, pedig már sokszor felírta a kísérőlapon - de ha személyesen megyek be a postára a cuccért akkor eddig mindig kellett a személyi és lakcímkártya...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Stanley-B. #42848 üzenetére

    Eddig tőlem a postán kivétel nélkül mindig kérték a lakcímkártyát is, de lehet ez csak helyi gyakorlat, illetve lehet máshol szimplán csak letojják ha ez létező belső szabályzat...

    ---------------------------------

    Egyébként nemrég volt téma, hogy mostanában majdnem mindent megfognak a vámosok... Ismerősnek ma jött meg egy ámerikás batyuja. Nagy nehéz és drága cucc volt benne, és úgy ahogy volt érintetlenül tovább is engedték :))

    Összesen már bőven 200 csomag felett járok 4-5 év alatt (ebay, dx, focalprice, aliexpress, stb), és ebből mindössze egyetlen 1 csomagot fogtak meg még jópár éve - az tényleg nagy és nehéz volt, egy 10 colos speciális monitor nehéz talppal egyéb motyókkal. Ezen kívül 1 pufiborítékom volt aminek furcsán ki volt szakadva a sarka és vámos feliratos szalaggal volt leragasztva - ezt se hinném hogy ilyen összevissza tépték ha kíváncsiak voltak rá, egyszerőbb lenne egy kés vagy olló a műanyagos pufiboríték ellen, szóval valószínűleg ez is csak véletlenül megsérült. A többi 200+ kisebb nagyobb csomagon semmi nyoma nem volt soha hogy foglalkoztak volna vele! Nov-Dec között 20+ csomagom jött, az első 1-2 hónapban kis szünet majd Feb. végétől mostanáig újab 10-15 csomag, köztük telefon és rá se bagóztak. Én annyira már nem aggódok a vámtételen, persze azért mindig úgy veszem a drágább dolgokat hogy "akkor is megéri ha mégis lehúznak" ?

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz jojoando #42854 üzenetére

    Pedig így van! Ebay acc-on 337 vásárlás, DX-en 17, Focalprice-on 7, Aliexpress-en 6. Az ebay-es vásárlásoknak csak a felét csináltam én kínából, a másik felét egy barátom, de a jelentős része kínából ill. eu-n kívülről jött azoknak is. Történetből látom hogy első kínai vásárlásom 2009 November - és akár hiszed akár nem, az első és utolsó vámos élményem 2010 közepén volt, tudom pontosan mert nem sokkal az után hogy megvettem az előző superb-emet 2010 Februárjában, rendeltem hozzá CarPC-s célra egy 10 colos érintős HDMI bemenetes monitort és azt bizony jól elkapták, nagy szögletes nehéz doboza volt, felkeltette az érdeklődésüket sajnos... Ettől függetlenül minden vásárlásomnál mérlegelek, hogyha elkapnák akkor azzal együtt is megéri e nekem a kinti rendelés, de eddig mákom volt :))

    (#42856) thomasa

    passz... de mondjuk túlnyomórészt ezek pár $-os lomok, elektronikai alkatrészek stb...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Tikakukac #42916 üzenetére

    Az Acer W500-as tabletemhez is jött már 10" kijelző + touch kínából, a kettő egyitt inkább már egy 12 colos kijelző méretét adja ki és az is átjött vám nélkül egy normál méretű kartondobozban

    Drágább a szállítás ha 3-at külön rendeled? Ha nem akkor mindenképpen külön rendelném, talán lesz ami megakad és lesz ami nem... De egyben a 3 a mérete és súlya miatt már tényleg szinte biztos hogy fennakadna...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz CoolBoy323 #42918 üzenetére

    Ez nem a kikerülése, hiszen nem az a téma hogy hol találsz olyan szállítót aki megbundázza a dolgot és áthozza garantáltan vám/áfa nélkül - ámerikából ilyen is akad pl, csak drága és nem mindig éri meg - hanem szimplán szerencsejáték, amiben rontják az esélyeidet a nagyobb nehezebb csomagok :))

    (#42868) V/
    (#42863) Degeczi
    (#42862) thomasa

    Jött már sokminden kisebb és nagyobb is nekem és ismerőseimnek és eddig nem sok dolgunk volt a vámosokkal... Hallottam már valakiről akinek mutattak egy képet egy olyan emberről akinek olyan nagy és nehéz csomagja jött át kintről ami 3-400e volt ámerikában - itthoni boltban 800e-1M Ft lett volna - és letojták, simán átjött értékbiztosított postaküldeményként! Persze ő is beleszámolta hogyha ráhúzzák a vámot, áfát akkor is megéri neki, de szerencséje volt... Szóval én nem aggódnám túl a dolgot, csak át kell gondolni hogy a szerencsejátékot bevállalod e...

    (#42919) Tikakukac

    Sztem OTP deviza eladási vagy MNB árfolyamokat néznek. A sok nem az lesz ha pár %-al rosszabb árfolyamon váltják mint mondjuk a bankod, hanem hogy az 50e-es tételre ráhúznak ~10% vámot, 27% áfát plusz még valami 1.5-2e Ft kezelési költséget is, így bőven 20e felett lesz a lehúzás a pakkon. Ha külön külön rendeled és peched van, akkor a kezelési költséget is kifizetheted mindre egyesével, viszont ha jól rémlik akkor 150$ alatt nincsen vám csak áfa, így még mindig jobban jössz ki akkor is ha megfogják egyesével az összeset...

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz MrRL19 #43150 üzenetére

    szerintem részben itt is helyén van a kérdés, hogy mire figyelj az eladó kiválasztásánál, mire kérdezz rá ruhafélék vásárlása esetén stb - lévén hogy ugyanúgy kínai eladók adják a tömeget mindkét oldalon, a legtöbb valószínűleg mindkét helyen jelen is van - de ha konkrétan az ali-s vásárlás menete a kérdés akkor van ali topik is

    [ Szerkesztve ]

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz thomasa #43178 üzenetére

    Természetesen az alapár az legyen emelt, hogy ha valaki leüti úgy ahogy van akkor ne járjon rosszul az eladó, de a best offer-re nyomott számot már persze csak annak fogadja el akinek akarja...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz #65537792 #43189 üzenetére

    Elég sok benne a helyesírási hiba és a nyakatekert fogalmazás, de talán nem google translate - az nem rakna bele ilyen félreütéseket :)

    Ez az oldal sem sokkal igényesebb, de róluk tudom hogy működő szolgáltatás, ismerősöm több tucat csomagját hozatta már be velük (volt hogy én cuccom is volt a pakkban és mindig minden zökkenőmentesen megérkezett)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz llaszlo #43202 üzenetére

    1-2 napja nálam is elkezdett mindent forintosítani, de a lista tetején view > customize > Convert prices to HUF pipa ki és minden ismét $

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz nubreed #43193 üzenetére

    Nyugodtan rögzíthetsz tetszőleges számú címet az ebay listájában - nálam is van vagy 5-10, pár itthoni ismerős akiknek rendeltem már, meg német meg amerikai is az alternatív szállítási módok miatt. Checkout-nál kell kiválasztani hogy hová menjen. Ha másik országba is rögzítesz címet akkor ha a default az akkor a buy now vagy licit gombra bökve beszólhat hogy a megadott országba nem szállít az eladó ezért nem hajtja végre, szóval az utolsó pillanatos licit előtt nézd meg hogy mi a default, nehogy megszivasson éppen...

    Viszont arra ne számíts hogy 2 cím kerül a csomagra és majd napközben az A címre viszi a postás, azon kívül meg a B-re! Ha a melóhelyedet adod meg akkor oda megy és kész... Meg persze ha valami nagyobb helyen dolgozol akkor nem árt tisztázni azzal aki átveszi a napi levelezést hogy várnál valamit és átveszi e neked, nehogy visszapattanjon ismeretlen címzettel...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

Új hozzászólás Aktív témák